Otworzenie polskiego ROR

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by chmiel » 2 Apr 2014, 13:41 Otworzenie polskiego ROR

Witajcie,



posiadam w Polsce ROR, miesięcznie płacę 8zł za prowadzenie+ 2zł za zdrapkę z kodami, czyli razem około 10zł.
Gdzie warto otworzyć konto,gdzie nie ma opłat lub są niskie.Miesięczne wpływy na konto będą niewielkie, nie chcę mieć kart do tego konta.

Jeszcze jedna ważna sprawa, która mnie nurtuje.Jak mój bank wymaga kodu autoryzacji przy przelewach, sięgam po kartę zdrapkę, a jak to jest z innymi bankami, czy kody są tylko wysyłane smsami na polskie nr. telefonów komórkowych?

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Z góry dzięki.
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 2 Apr 2014, 14:40 Re: Otworzenie polskiego ROR

mBank od ho ho ho. Jak uzywałem karty płatniczej w Polsce to był za darmo. Teraz mam 3,50 miesięcznie. Autoryzacja przez kartę kodów jednorazowych. Mogę sobie wziąć SMS, ale nie brałem. Wolę karte kodów.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 2 Apr 2014, 17:43 Re: Otworzenie polskiego ROR

Inteligo- mam zdrapki, zarowno zdrapki jak I karty platnicze przysylaja mi Na moj obecny adres
Place miesiecznie:
1zl za posiadanie karty visa electron ( bez niej kozystanie z konta byloby trudne bo bank nie oferuje mozliwosci kozystania z filii I kas,
1zl za przyznany debet, z ktorego I tak nie kozystam
No I sciagaja podatek od odsetek, ale to nie oplata bankowa...
Zadnych oplat za prowadzenie konta

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by paczo » 2 Apr 2014, 18:46 Re: Otworzenie polskiego ROR

mam mBank od wielu, wielu lat ale od jakiegos już czasu schodzi na psy więc polecę alior sync. wpływów mieć nie musisz, karta za darmo, opłat brak. jedynie co potrzebujesz to telefon z polskim numerem (ja posiadam karte sim z play ważną po każdym doładowaniu na rok)

paczo
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 22 May 2007, 20:01
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thorgal » 2 Apr 2014, 18:58 Re: Otworzenie polskiego ROR

Do tego opisu co napisałeś pasuje Eurokonto Net w PKO SA. Jest to bezpłatne, konto internetowe. Do przelewów dają kartę z kodami. Wpływów nie musisz mieć. Mam takie konto od około 4 lat i nie płaciłem jeszcze ani złotówki do tej pory. Możesz wybierać pieniądze z placówek PKO SA których jest dużo w każdym mieście a nawet czasami w małych.
Możesz wyrobić sobie kartę do konta ale nie musisz. Przez rok było bezpłatnie potem coś było około 1 zł za miesiąc. Nie wyrobiłem sobie ją bo nie potrzebowałem karty. Tego konta używam głównie do walutomatu.pl. Po sprzedaży funtów pieniądze przelewam na konto w PKO i potem idę do oddziału i wypłacam.
To zresztą jedno z ostatnich bezpłatnych kont jakie można założyć w Polsce. Kiedyś było z kilkanaście teraz zostało może z 3-4.
Pozdrawiam i mam nadzieję że chociaż trochę Ci pomogłem.

Thorgal
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 25 Mar 2011, 17:04
Location: Festung Breslau
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 2 Apr 2014, 19:21 Re: Otworzenie polskiego ROR

Ja mam konto w ING, to bezpłatne, bez krat i można ustawić zagraniczny numer żeby autoryzować większe przelewy.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
4

MalePostNapisane by chmiel » 2 Apr 2014, 19:50 Re: Otworzenie polskiego ROR

ktosienka wrote:Inteligo- mam zdrapki, zarowno zdrapki jak I karty platnicze przysylaja mi Na moj obecny adres




Na adres Angielski?



Karmelek, a jak nazywa sie twoje konto, czy jest to ING Direct?
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 3 Apr 2014, 15:21 Re: Otworzenie polskiego ROR

tak KONTO Direct mam tam zwykły rachunek, oko i konto walutowe za żadne nie płace. Wszystko robię przez internet, jest chyba jednorazowa możliwość pobrania gotówki w banku za która się nie płaci, ale tego nie pamiętam, raczej nie wyciągam gotówki robię przelewy lub wpłacam pieniążki.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 3 Apr 2014, 17:57 Re: Otworzenie polskiego ROR

chmiel wrote:
Na adres Angielski?


Tak , na angielski adres i tak jak napisalam wczesniej bez karty i bez debetu konto powinno byc darmowe.
Bankowosc internetowa ma przyjazny interfejs, mozesz samodzielnie tworzyc lokaty oszczednosciowe badz wystepowac o kredyt. Jestem z nimi kilkanascie lat, w miedzyczasie testowalam ING i Millenium, ale zostalam z nimi.
To ekonomiczny bank, wiele uslug jest darmowych lub tanszych niz u konkurencji, za to oprocentowanie lokat i kredytow maja zwykle kozystniejsze niz u konkurencji.
Minusem jest brak placowek, to typowo internetowy bank, wszystko zalatwia sie przez internet lub telefon.
Umowe o otwarcie konta badz inne dokumenty przynosi do podpisu kurier, podejzewam ze i w UK moga takie uslugi polonii swiadczyc.
Kiedy zaczynali na polskim rynku reklamowali sie "nie funduj swojemu bankowi marmurowych podlog" i to do dzis odpowiada ich filozofii.
PS. latwiej jest zorganizowac sobie "otwarcie" konta niz "otworzenie" ;)

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
4

MalePostNapisane by chmiel » 3 Apr 2014, 19:43 Re: Otworzenie polskiego ROR

ktosienka wrote:
chmiel wrote:
Na adres Angielski?


Tak , na angielski adres i tak jak napisalam wczesniej bez karty i bez debetu konto powinno byc darmowe.
Bankowosc internetowa ma przyjazny interfejs, mozesz samodzielnie tworzyc lokaty oszczednosciowe badz wystepowac o kredyt. Jestem z nimi kilkanascie lat, w miedzyczasie testowalam ING i Millenium, ale zostalam z nimi.
To ekonomiczny bank, wiele uslug jest darmowych lub tanszych niz u konkurencji, za to oprocentowanie lokat i kredytow maja zwykle kozystniejsze niz u konkurencji.
Minusem jest brak placowek, to typowo internetowy bank, wszystko zalatwia sie przez internet lub telefon.
Umowe o otwarcie konta badz inne dokumenty przynosi do podpisu kurier, podejzewam ze i w UK moga takie uslugi polonii swiadczyc.
Kiedy zaczynali na polskim rynku reklamowali sie "nie funduj swojemu bankowi marmurowych podlog" i to do dzis odpowiada ich filozofii.
PS. latwiej jest zorganizowac sobie "otwarcie" konta niz "otworzenie" ;)


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Chyba jednak zdecyduję się na ING, rezygnując z ich karty,konto będzie zupełnie darmowe, oddział mam blisko, a co najważniejsze konto możesz założyć przez internet wykonując przelew z mojego starego konta.

Pozdrawiam
A
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0


Return to FINANSE