Jak wycofać płatność pay-pal

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by malaroksi » 9 Feb 2014, 09:58 Jak wycofać płatność pay-pal

Hej,dokonałam zakupu przez internet w czwartek ,opcja next day delivery ,na tym najbardziej mi zależało. Zapłaciłam przez pay-pal, towar nie doszedł na drugi dzień, po dodzwonieniu się do sprzedawcy , sprzedawca powiedział, że towar został już wysłany i będzie w poniedziałek. Nie zależy mi już na poniedziałkowej dostawie , więc zrezygnowałam z zakupu,sprzedawca powiedział ,że należy wysłać mu mailem rezygnację ,tak też zrobiłam ,,ale zero odzewu z jego strony. Na koncie bankowym mam oczekującą płatność do ściągnięcia na poniedziałek, nie jestem już w stanie tego zablokować na koncie. W resolution center otworzyłam sprawę ,że nie otrzymałam przedmiotu i chcę zwrot pieniędzy,ale też jest oczekiwanie na krok sprzedawcy. Teraz pytanie, jeśli faktycznie sprzedawca wysłał przedmiot i przyjdzie kurierem w poniedziałek to rozumiem , że mam nie odbierać , czy dostanę jakąś formę potwierdzenie cokolwiek ,że nie przyjęłam by mieć potwierdzenie do Pay-pala ? Czy da się jakoś od razu wycofać transakcje na paypalu ? Nie widzę nigdzie takiej opcji...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 9 Feb 2014, 11:01 Re: Jak wycofać płatność pay-pal

Jezeli przyjdzie to pewnie bedziesz musiala odeslac z powrotem Bo niewiem czy jest opcja by paczki nie przyjsc
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 9 Feb 2014, 11:59 Re: Jak wycofać płatność pay-pal

Dokładnie przesyłkę trzeba odebrać i odesłać do sprzedawcy.Co do pieniędzy zwrotu dokonuje sprzedający.Jeżeli nie chce zwrócić to resolution center ale tam też to trwa kilka dni.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 9 Feb 2014, 12:46

Płatności paypal sama nie wycofasz. Najlepiej odrzuc przesyłkę bo jak odbierzesz to będziesz musiała ja odesłać na swój koszt. O zwrot kasy bym się nie martwił . Jest weekend dlatego sprzedawca nie odpowiada.
Potwierdzenia odrzucenia nie potrzebujesz wystarczy ze sprzedawca nie będzie miał potwierdzenia odbioru.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 9 Feb 2014, 13:35 Re: Jak wycofać płatność pay-pal

Dokładnie jak jarocin napisał - nie odbieraj i nic nie potwierdzaj. Powiedz kurierowi, jak przyjdzie, że odmawiasz przyjęcia i żeby odesłali do nadawcy. To jest wariant bezkosztowy.
I jak napisali przedpiści - jak odbierzesz, to będziez musiała odesłac na własny koszt.

Niestety, jesli chodzi o paypal, to nie tak szybko. Procedura zwrotu kasy trwa. Dlaczego? Dla zabezpieczenia interesów obu stron. Sprzedawca musi potwierdzić zwrot, a zapewne potwierdzi go w momencie jak dostanie przesyłke spowrotem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 10 Feb 2014, 12:42 Re: Jak wycofać płatność pay-pal

Ok,dzięki za odpowiedzi, dziś rano przyszła paczka, powiedziałam kurierowi , że spodziewałam się tego na piątek i odwołałam zamówienie ,kazał tylko tam gdzie podpis napisać REFUSED i się podpisać . Natomiast sprzedawca wysłał mi 3 puste meile , napisałam mu jeszcze raz włączając to ,że nie przyjęłam towaru i proszę o zwrot pieniędzy i znowu wysłał mi 2 puste meile , nie wiem o co chodzi , mam nadzieję ,że nie osiwieję z tego wszystkiego :neutral:
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 10 Feb 2014, 14:20 Re: Jak wycofać płatność pay-pal

Jezeli nie otrzymasz refund od sprzedawcy to PayPal ci odda ale to jest kwestia kilku dni
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE