New Tax Reference, pomoc

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by ktosienka » 15 Dec 2013, 15:50 Re: New Tax Reference, pomoc

beneeeeek wrote:No tak widnieje cały tax reference, ale mi nic konkretnego nie mówi.

i dlatego prawdopodobnie pytasz innych....
beneeeeek wrote:W dalszym ciągu się zastanawiam czy ten drugi list z nowym numerem nie dostałem dlatego, że zmieniłem prace.

jest to jedna z mozliwosci
beneeeeek wrote:U pewnego forumowicza czytałem, że to normalne ze kod ten się zmienia jak zmienia się prace. Szukalem tylko potwierdzenia tych informacji albo wyjaśnienia.

jest to jedna z mozliwosci, o ile nowemu pracodawcy nie przedstawisz zaswiadczenia o zarobkach z poprzedniej pracy (P45 lub P46)
Trudno jednoznacznie powiedziec nie znajac kodu

Jesli chcesz zrozumiec dlaczego masz dwa rozne kody to albo bedziesz musial poszperac na stronach urzedu skarbowego, i zglebic podstawy tutejszych rozliczen podatkowych, albo podac swoje kody podatkowe.
Wydaje mi sie ze trudno Ci bedzie znalezc kogos, kto Ci za darmo cala teorie odprowadzania podatkow tu wylozy w jezyku polskim , ktora uwzgledni wszystkie potencjalne mozliwosci.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 15 Dec 2013, 20:56 Re: New Tax Reference, pomoc

beneeeeek- ja ciągle nie wiem, po co Ci takie informacje :) -to tylko kod, do niczego Ci to nie jest potrzebne...a jeśli chcesz się zagłębić w ten temat, to podejrzewam że miałeś tax code dla kwoty wolnej od podatku, a teraz zarabiasz trochę więcej i zaczęli Ci zabierać podatek stąd następny list i nowy kod...ale dla Ciebie osobiście nie ma to absolutnie żadnego znaczenia (oprócz faktu potrącania składek na co i tak nie masz wpływu :) )

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 15 Dec 2013, 22:24 Re: New Tax Reference, pomoc

dopuki nie dostraczysz p45 do nowej pracy bedziesz mial ten wysoki tax code i beda pobierac wyzszy podatek ale pozniej ci zwroca i to wsystko

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 15 Dec 2013, 22:56 Re: New Tax Reference, pomoc

marek55- tak było 5 lat temu a nie teraz :) -nawet jak nie dostarczysz P45 w ogóle to i tak będziesz miał poprawny tax code w przeciągu max 1 miesiąca (w przypadku tygodniówek sporo szybciej), bo Revenue ma bazę danych takich kodów i nowy pracodawca otrzyma informację o ostatnim kodzie :)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by beneeeeek » 16 Dec 2013, 20:49 Re: New Tax Reference, pomoc

Okey, dzięki za pomoc :)
Temat uważam za zamknięty.

beneeeeek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 13 Dec 2013, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by benedykt » 16 Jan 2014, 21:21 Re: New Tax Reference, pomoc

czesc rodacy na uchodzctwie
moze ktos mi poradzi jak mam sie rozliczyc,a mianowicie,mam dzialalnosc,firma jednoosobowa ale rowniez zalapalem sie na kilka dni do pracy przez agencje,nie wiem jak to trzeba ujac w ogolnym rozliczeniu,moze ktos z was mi to troche objasni,zawsze rozliczalem sie sam przez internet,nie chce popelnic jakiejs gafy,z gory wszystkim dziekuje i zycze samych obfitosci w 2014

benedykt
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 6 Dec 2007, 16:18
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE