Rachunki za prad i gaz.

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by gregor75 » 7 Nov 2013, 19:34 Rachunki za prad i gaz.

Witam
Ciekaw jestem czy ktos z Was szukal najtanszego dostawcy gazu i pradu. Jesli tak to czy podzielcie sie jakie macie doswiadczenia. Pozatym czy wie ktos moze czy sa tu taryfy dzienne i nocne i jak to dziala.
Pozdrawiam

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 7 Nov 2013, 20:10 Re: Rachunki za prad i gaz.

Ja miałem taką przygodę bo inaczej nie da się tego nazwać. Zmieniałem z Npower na E.On. Skorzystałem z jakiejś porównywarki internetowej - miało być 120F taniej w roku (Dual Fuel). Niestety zabawa trwała ponad pół roku bo panowie nie mogli zrozumieć, że w mieszkaniu jest podlicznik do prądu a system im tego nie przyjmował. Teraz mieszkam gdzieś indziej mam SSE i nie próbuje kombinować. Ostatnio słuchałem w radio na ten temat i ponoć normalnie procedura trwa od 4 do 6 tyg, w przeciętnym gospodarstwie domowym pozwala realnie zaoszczędzić około 70F na rok więc nie mam zamiaru już się w to bawić bo efekty są średnie. Ponoć rząd chce się dobrać do tyłka dostawcą energii i zmusić ich aby można było dokonać zmiany w 24H i wprowadzić ułatwienia dla nowopowstałej konkurencji - zobaczymy. Niektóre firmy oferują zamrożenie cen energii na 3 lata co wydaje się jeszcze godne uwagi.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rmboss » 13 Nov 2013, 21:11 Re: Rachunki za prad i gaz.

Ja mam British Gas i tez jestem zadowolony. W moim jednak przypadku przeszlem i jezeli chodzi o prad i o gaz na pre-pay system. Doladowywuje z domu za pomoca darmowego Home Top Up Service. Cena za jednostke czy to sie jest na rachunku czy na pre-pay jest identyczna wiec sluchanie bzdur ze ktos kto ma pre-pay ma drozej jest bezsensowne. Jedyne co dochodzi u mnie to tzw. standing charge - nie ma tego w przypadku rachunku. Tez otrzymuje znizki za dual-fuel i chodz e-on i n-power probowali wyliczyc i pobic British Gas - nie dali rady. Proponuje rowniez azebyscie mimo wszystko zawsze zadzwonili do firmy i powiedzieli ze prosicie o sprawdzenie czy aby napewno jestescie na najlepszej taryfie - czasami nie poinformuja ze mozna zmienic na cos lepszego :)

rmboss
Początkujący
 
 
Posts: 29
Joined: 7 Oct 2008, 18:12
Reputation point: 12
Neutralny
Top
1


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE