Kradziez z konta.

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by gregor75 » 30 Sep 2013, 19:39 Kradziez z konta.

Witam.
Dzis chcialem wyplacic pieniadze z bankomatu ale karta wrocila pieniedzy nie dostalem,poszedlem do nastepnego i ta sama sytuacja.Udalem sie wiec do swojego banku (Barcleys) pobralem wyciag i stwierdzilem ze brakuje ok 180f ale transakcje na wyciagu byly do soboty rano.Poszedlem wiec do okienka i okazalo sie ze sa jeszcze 3 transakcje z weekendu ale jedna w Northampton druga w Nowport i trzecia jeszcze gdzies.Ja caly weekend bylem w Bham i napewno nie placilem za nic karta.I co teraz, zablokowalem karte i zglosilem wszystko pod jednym nr tel. ale odnosnie reklamacji kazano mi zadzwonic gdzie indziej, a tam pani rzekla ze moge reklamowac dopiero gdy na statmencie pokarza mi sie te transakcje bo narazie widac je tylko na kompie u pani w okienku.Ktos mial cos podobnego?Jak walczyc o zwrot kasy?

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 30 Sep 2013, 19:44 Re: Kradziez z konta.

gregor75, ja mialam podobna sytuacje tylko w banku Lloyds. pieniadze zostaly wyplacone w Kanadzie :D zglosilam, nie bylo ciezko udowodnic, ze nie bylam w Kanadzie :roll: dostalam zwrot z banku.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 30 Sep 2013, 19:57 Re: Kradziez z konta.

A musialas wypelniac jakies papiery czy wystarczyl telefon no i jak dlugo to trwalo zeby oddali kase?

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 30 Sep 2013, 21:47 Re: Kradziez z konta.

ja zalatwilam to od reki w oddziale banku. no ale to inny bank I dawno to bylo. nic nie wypelnialam. powiedzialam tylko, ze to niemozliwe zebym byla w kanadzie bo nawet wizy nie mam itd...
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by maniek2140 » 1 Oct 2013, 05:39 Re: Kradziez z konta.

Ziemska ja miale taka sytuacje w barclays byłem w pl na urlopie a ktoś wykupił na mnie recovery na auto w rac idziesz do banku każą ci zadzwonić złożyć reklamacje ze to nie ty itd oddadzą ci kasę w ciagu 5 dni roboczych dostaniesz do domu formularz do wypełnienia i odsylasz oni to sprawdzają jeśli jest tak jak mówisz ze to nie ty to kasa jest twoja a jeśli kłamiesz to musisz im oddać tak to wyglada idź do oddziału i każą ci zadzwoni z darmowego numeru w banku na numer gdzie sie składa reklamacje pozdrawiam

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Joined: 12 Jan 2007, 22:08
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by artek1047 » 1 Oct 2013, 11:10 Re: Kradziez z konta.

zastanawia mnie tylko jeden fakt, jak ktos mogl uzyc jego karty w northampton i newport kiedy on byl w bham i mial karte w portwelu?
ja nigdy nie sprawdzalem swojego wyciagu z banku ale to juz jest kolejna sytuacja kiedy ktos padl ofiara kradziezy i trzeba od dzis dokladnie spawdzac kazda transakcje na statemencie.
User avatar
artek1047
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 16 Dec 2011, 20:53
Location: Darlaston
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 1 Oct 2013, 14:25 Re: Re: Kradziez z konta.

artek1047 wrote:zastanawia mnie tylko jeden fakt, jak ktos mogl uzyc jego karty w northampton i newport kiedy on byl w bham i mial karte w portwelu?
ja nigdy nie sprawdzalem swojego wyciagu z banku ale to juz jest kolejna sytuacja kiedy ktos padl ofiara kradziezy i trzeba od dzis dokladnie spawdzac kazda transakcje na statemencie.



A o skimmingu nie slyszales ?

Gdzie wy zyjecie takie kradzieze to nic nowego setki jak nie tysiace takich przypadkow dziennie sa ...

Jest dosc duzo sposobow na uzycie kogos karty i wcale nie trzeba miec klona same numery przeciez wystarcza do zrobienia zakupow przez tel w sklepie w Northampton...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by artek1047 » 1 Oct 2013, 17:17 Re: Re: Kradziez z konta.

Alzak wrote:
artek1047 wrote:zastanawia mnie tylko jeden fakt, jak ktos mogl uzyc jego karty w northampton i newport kiedy on byl w bham i mial karte w portwelu?
ja nigdy nie sprawdzalem swojego wyciagu z banku ale to juz jest kolejna sytuacja kiedy ktos padl ofiara kradziezy i trzeba od dzis dokladnie spawdzac kazda transakcje na statemencie.



A o skimmingu nie slyszales ?

Gdzie wy zyjecie takie kradzieze to nic nowego setki jak nie tysiace takich przypadkow dziennie sa ...

Jest dosc duzo sposobow na uzycie kogos karty i wcale nie trzeba miec klona same numery przeciez wystarcza do zrobienia zakupow przez tel w sklepie w Northampton...



slyszalem niejednokrotnie o tym jak ktos uzywal karty kogos innego robiac zakupy przez internet posiadajac dane z karty, ale jesli nasz kolega mial karty w potrwelu to w jaki sposob ktos z nich skorzystal?
ja bym w zyciu na cos takiego nie wpadl, chyba rodzice mnie za dobrze wychowali.
User avatar
artek1047
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 16 Dec 2011, 20:53
Location: Darlaston
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 1 Oct 2013, 17:34 Re: Kradziez z konta.

Witam.
Rano bylem w banku sprawdzic czy te transakcje juz sa zaksiegowane no i oczywiscie pani w okienku nie moze mi wydrukowac stetmentu bo nie, :rozwalkompa: pokazala mi tylko na kompie ze nie sa zaksiegowane,a karte wczoraj zablokowalem wiec sam wydrukowac stetmentu nie mam jak.Chcialem pobrac 600f z konta bo dzis musze zaplacic rent a landlord niecierpliwy, niestety pani powiedziala ze bez karty tylko 100 moze mi dac.Pytam wiec co mam robic,a ona nic tylko czekac skoro wszystko zglosilem.Normalnie tylko wziasc bata i rozgonic.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 1 Oct 2013, 18:00 Re: Re: Re: Kradziez z konta.

artek1047 wrote:
Alzak wrote:
artek1047 wrote:zastanawia mnie tylko jeden fakt, jak ktos mogl uzyc jego karty w northampton i newport kiedy on byl w bham i mial karte w portwelu?
ja nigdy nie sprawdzalem swojego wyciagu z banku ale to juz jest kolejna sytuacja kiedy ktos padl ofiara kradziezy i trzeba od dzis dokladnie spawdzac kazda transakcje na statemencie.



A o skimmingu nie slyszales ?

Gdzie wy zyjecie takie kradzieze to nic nowego setki jak nie tysiace takich przypadkow dziennie sa ...

Jest dosc duzo sposobow na uzycie kogos karty i wcale nie trzeba miec klona same numery przeciez wystarcza do zrobienia zakupow przez tel w sklepie w Northampton...



slyszalem niejednokrotnie o tym jak ktos uzywal karty kogos innego robiac zakupy przez internet posiadajac dane z karty, ale jesli nasz kolega mial karty w potrwelu to w jaki sposob ktos z nich skorzystal?
ja bym w zyciu na cos takiego nie wpadl, chyba rodzice mnie za dobrze wychowali.


To nie tyle chodzi o wychowanie przez rodzicow co poprostu o bycie na bierzaco i ochronienie samego siebie od ludzi ktorzy nie szanuja kogos ciezkiej pracy ... Niestety takie czasy w jakich zyjemy.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by zebedi43 » 27 Oct 2013, 21:01 Re: Kradziez z konta.

mialem podobna sytuacje w lloyds ,jeden telefon i pieniazki byly na koncie zanim odlozylem sluchawke w koncu banki istnieja dzieki nam:P
jesli ktos pisze ze czyjas karta mozna od tak zaplacic w innym kraju to widac nie ma pojecia o zabezpieczeniach bankowych :-d

zebedi43
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 26 Aug 2013, 19:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 28 Oct 2013, 01:47 Re: Kradziez z konta.

zebedi43 wrote:(...)
jesli ktos pisze ze czyjas karta mozna od tak zaplacic w innym kraju to widac nie ma pojecia o zabezpieczeniach bankowych :-d


Jeśli ktoś pisze, że to jest niemożliwe to widać nie ma pojęcia o kradzieżach numerów kart i dublowaniu kart.
I żadne zabezpieczenia bankowe nie pomogą.

Pozdrawiam
PS. A zwrot kasy za taką transakcję to zupełnie inna bajka.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 28 Oct 2013, 08:49 Re: Kradziez z konta.

hey mnie roznież okradziono w loyds ale nie stety pieniązków nie odzyskałam . Jedyne co mogłam zrobić zamknąć kąto i sę przenieść . dziwi mnie iż Pani w banku nie chciała Ci wypłacic pieniążków na dowód bo ja tak często miałam jak zapomialam karty i mi wyplacano ile chcialam. Może Twoj bank ma inne piorytety , nie wiem
Niestety często się zdarza iz nas okradają z kont , mam nadzieje że odzyskasz pieniążki
pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 28 Oct 2013, 21:25 Re: Kradziez z konta.

Na szczescie wszystko odzyskalem,ale musialem wypelnic formulaz z reklamacja ktory dostalem z banku tak jakos po ok 2 tyg.gdy juz myslalem ze to ban cos pomieszal.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE