Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

PostNapisane by Guest » 19 Sep 2013, 04:09 Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Witam
Moja sytuacja wyglada tak:
W niedziele 15.09 spowodowalem kolizje w poniedzialem 16.09 poinformowalem o tym fakcie swoja firme ubezpieczeniowa sprawie zostal nadany numer, a ja przyznalem sie, ze za kolizje w 100% wine ponosze ja opowiedzialem jak do tego doszlo,ale czlowiek, z ktorym rozmawialem poinformowal mnie, ze oni beda prowadzic w tej sprawie "sledztwo" i jak sie ono zakonczy to wysla do mnie raport... 23.09 konczy sie polisa na auto mojej dziewczyny gdzie jestem dopisany jako kierowca. Ubezpieczenie bedzie wykupione w innej fimie poniewaz poprzednia bardzo mocno podniosla skladke i podczas wypelniania aplikacji jest pytanie o wypadki i kolizje w ostatnich pieciu latach jesli zaznacze, ze mialem kolizje pojawiaja sie kolejne np. o wysokosc wyplaconego odszkodowania, a ja nie potrafie odpowiedziec na te pytania, bo one beda zawarte w raporcie, ktory dostane za kilka tygodni.
Byl ktos w podobnej sytuacji bo nie wiem co mam teraz zrobic? Czy dopisac siebie do polisy i zaznaczyc, ze nie mialem zadnych wypadkow, a dopiero po tym jak dostane ten raport poinformowac firme o kolizji bo tak naprawde dopiero po wyplaceniu odszkodowania, mozna stwierdzic, ze jestem winny, czy moze lepiej nie dodawac siebie wcale do tej polisy i poczekac na raport i pozniej zmienic polise?

Pozdrawiam

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 19 Sep 2013, 06:12 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Ja bym podał wszystkie znane dane (data kolizji itd) i napisał, że sprawa w toku.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Fok@ » 19 Sep 2013, 07:40 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Tak jak Adam napisał, daj tyle informacji ile masz, jak w formularzu brakuje opcji to dzwonisz I tlumaczysz. Jak nie podasz claima I wykupisz polisę a potem naniesiesz poprawki to cena może powalić na kolana.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 19 Sep 2013, 08:43 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

W każdym formularzu ubezpieczeniowym zaznaczając "claim" jest do wyboru opcja "not settled" - i to musisz zaznaczyć. Składka nadal znacznie wzrośnie. Nie ukrywaj tego, bo w przyszłości może się to gorzej skończyć. Na liście z NCB będziesz miał zresztą to wyszczególnione.
xxxx wrote:...bo one beda zawarte w raporcie, ktory dostane za kilka tygodni.

Jakieś pół roku temu zostałem poinformowany przez mojego ubezpieczyciela telefonicznie, że sprawa została zamknięta (wypadek grudniowy). Do tej pory nie otrzymałem żadnego potwierdzenia. To nie pierwsza tego typu sytuacja. Nie liczyłbym na to że tak szybko otrzymasz raport.

P.s. Nikt Ci nigdy nie mówił, że nigdy nie ponosisz winy za wypadek?
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
2

PostNapisane by Guest » 19 Sep 2013, 23:56 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Dzieki wszystkim. Ja nie chce tego ukrywac tylko nie wiedzialem co mam zrobic. Do tej pory bylem dodany jako kierowca na polisie mojej dziewczyny bo dzieki temu bylo znacznie taniej, ale jesli przez to stawka drastycznie pojdzie w gore to poprostu nie dodamy mnie do nowej polisy.
Kolejna sprawa to moje ubezpieczenie osoba z ktora rozmawialem podczas informowania o kolizji powiedziala mi, ze stawka mojej polisy zmieni sie dopiero podaczas odnawiania w przyszlym roku. To normalna procedura? Dodatkowo podczas kupowania polisy wykupilem tez ochrone NCB do tej pory skladke roczna mialem 485£ i mam nadzieje, ze wiecej niz 100% jej nie podniosa ewentualnie jeszcze jest opcja przesiasc sie z silnika o pojemnosic 2,2 na 1,2 :rozwalkompa: Tak poza tym to tez troche dziwne z tym NCB gdy wykupilem polise nikt nie chcial ode mnie, zebym przyslal im potwierdzenie mojego NCB, az sam zdzwonilem i zapytalem odpowiedzieli mi, ze oni teraz nie potrzebuja mojego NCB. Po tym gdy spowodowalem kolizje myslalem, ze juz na 100% beda chcieli potwierdzenie NCB, a tu dalej cisza mial ktos podobna sytuacje?

P.s Slyszalem kiedys, ze jesli mam wykupiona polise full to moge tez jezdzic innym samochodem, ktorego posiadacz ma tez wykupiona polise full. Moze mi ktos naswietlic jak to dokladnie wyglada? Bo w takiej sytuacji jesli musial bym gdzies kiedys podjechac autem mojej dziewczyny nie bylo by problemu i nie musial bym byc dodany jako kierowca do jej ubezpieczenia.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Fok@ » 20 Sep 2013, 07:21 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Wypadek/stłuczka nie ma wpływu na cenę aktualnej polisy. W przyszłym roku za to się zmieni. Bedziesz musiał poszukać kogoś nowego bo oni pewnie wystawia ci quota że sie nie pozbierasz :) Co do Ncb to zależy od ubezpieczalni czy chcą dowodu czy wierzą ci na slowo honoru. Mnie osobiście każda ubezpieczalnia prosiła o wysłanie dowodu zaraz po ubezpieczeniu. A jak mialem claima to nikt o nic nie pytał. Myślę że składka podskoczy ci o jakieś 50% max. Tak było w moim przypadku.
A i jak masz full comprehensive to możesz prowadzić inny samochód również ubezpieczony ale nie jestem pewny czy musi byc comprehensive czy 3rd party wystarczy...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
2

PostNapisane by Guest » 23 Sep 2013, 13:00 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Ja praktycznie co roku zmieniam ubezpieczyciela. Nie wiem dlaczego tak jest ale kiedyś miałem taka sytuacje, ze firma przysłała mi odnowienie składka roczna 930£, a na moneysupermarket ta sama firma dała mi ofertę za 620£ dlatego co roku sprawdzam oferty i prawie zawsze zmieniam ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie dla mojej dziewczyny zostało kupione wczoraj nie ma takiej tragedi jak sie sprawdziliśmy ze mną bez wypadku wychodziło 475£, a jak zaznaczylismy, ze miałem wypadek to wyszło 545£, a jak dla niej samej wyrzucajac mnie całkiem z polisy to 635£. Czyli ja mimo, ze mam jednego claima na koncie to dodany jako kierowca do jej polisy obniżam jej składkę.

Dzięki Fok@ za pomoc.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 23 Sep 2013, 20:21 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

xxxx wrote:P.s Slyszalem kiedys, ze jesli mam wykupiona polise full to moge tez jezdzic innym samochodem, ktorego posiadacz ma tez wykupiona polise full. Moze mi ktos naswietlic jak to dokladnie wyglada?

wiem, ze sprawe juz rozwiazales, ale z ubezpieczeniem jest tak, ze musi byc ono na Ciebie wtedy mozesz prowadzic inne auta.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 25 Sep 2013, 18:09 Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

Dzięki Agg już wszystko wiem na ten temat. Postanowiłem rozwiać swoje wątpliwości u źródła i wybrałem sie na posterunek policji. Policjant powiedział identycznie to samo co tutaj na forum ale ostrzegł mnie żeby zawsze sprawdzać warunki umowy bo czasem ubezpieczyciel nie zgadza sie na takie praktyki.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 26 Sep 2013, 10:37 Re: Re: Kolizja-ubezpieczenie i co dalej?

xxxx wrote:Dzięki Agg już wszystko wiem na ten temat. Postanowiłem rozwiać swoje wątpliwości u źródła i wybrałem sie na posterunek policji. Policjant powiedział identycznie to samo co tutaj na forum ale ostrzegł mnie żeby zawsze sprawdzać warunki umowy bo czasem ubezpieczyciel nie zgadza sie na takie praktyki.



Tak tylko jak masz fully comp to tylko policy holder moze jezdzic innym samochodem ... Nie obejmuje to named drivers poczytaj T&C swojego ubezpieczenia.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE