Karta LLoyds

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by rybit99 » 21 Aug 2013, 11:18 Karta LLoyds

Będąć w UK założyłem konto Cash Account w Lloydsie, po jakimś czasie dostałem karte,pin i pobierałem pieniądze w bankomacie Lloyds. Teraz wróciłem do PL i wiedząc że mam na koncie 3 tygodniowki poszedłem do banku chcąc wypłacić pieniądze,wkładam kartę, wpisuje PIN wybieram wypłata i tyle ile chce i oddaje mi karte i pokazuje że transakcja nie może być zrealizowana...i tak w 4bankomatach w moim mieście( BGŻ,PKO,Spółdzielczy). Wczoraj poszedłem sprawdzić jeszcze raz i dla przykładu wpisałem byle jaki PIN, i sytuacja jest taka sama jak wtedy gdy wpisałem poprawny PIN. Posiadam niebieską kartę Lloyds Visa debit z takim koniem na przodzie karty. A nie mam również Internet banking więc nie mam możliwości nawet sprawdzenia czy wszystko jest ok. Ktoś pomoże?

rybit99
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2013, 11:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by P-C » 21 Aug 2013, 14:01 Re: Karta LLoyds

A używałeś kiedyś tej karty w PL?
Też mam takowe konto i aby móc używać kartę poza granicami UK to trzeba było zgłosić do banku wolę swą.

Hmmm Zawile napisałem.
Też mam konto w LLoyds. Też mam kartę. Kiedyś spróbowałem użyć w Polsce ale bezskutecznie. Lepiej! Zablokowało mi dostęp do bankowości elektronicznej.

Później ktoś mi podpowiedział, ze jeśli chcę używać moją kartę poza UK to trzeba to zgłosić do banku.

PC
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by JohnQ » 21 Aug 2013, 18:04 Re: Karta LLoyds

Witam

Karta ktora wydaja do konta "Cash Account" nie da sie wyplacac gotowki zagranica. Mozesz nia placic w sklepach zagranica ale nie wyplacac gotowki. Gotowke mozesz tylko wyplacic w UK w bankomatach Lloyds TSB, Halifax and Bank of Scotland.

Pozdrawiam

JohnQ
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 24 Jul 2013, 19:16
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 22 Aug 2013, 10:14 Re: Karta LLoyds

pozatym LLoyds TSB zmienil wlasciciela i w zwiazku z polityka antymonopolowa klienici zostali podzieleni na dwie czesci i beda przeniesieni do dwoch roznych bankow o podobnej nazwie. Ja dostalam nowe karty juz kilka tygodni temu.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by rybit99 » 22 Aug 2013, 14:58 Re: Karta LLoyds

dobra to już wiem:D a jest jakaś opcja żeby wyjąć te pieniądze, o tyle dobrze że to jest karta debetowa i moge wypłacić tyle że nie wiem ile pieniędzy mam na koncie ,tzn w funtach wiem ile tam powinno być ale nie mam pojęcia jaki jest kurs bankowy i jak mi to przeliczy wtedy,bo nie chce wejść na debet,ktoś ma jakiś pomysł? bo boje sie wysyłać karte pocztą do UK

rybit99
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2013, 11:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by JohnQ » 22 Aug 2013, 18:37 Re: Karta LLoyds

Witam

Tu masz linka, dotyczacego kursu wymiany http://www.visaeurope. com/en/cardholders/exchange_rates.aspx

Doatkowo musisz doliczyc sobie do tego tzw: Non-sterling transaction fee 2.99% od kwoty + Non-sterling purchase fee £1.00.

Lloyds Tsb nie zmienil wlasciciela tylko stworzyli nowy bank ze swoich placowek (ok 630), dostali przykaz z Komisji Europejskiej, zeby zwiekszyc konkurencje w UK. Na poczatku wrzesnia ten nowy bank bedzie sie nazywal TSB , a reszta placowek zmieni nazwe na Lloyds. Beda to dwa osobne banki, wlascicielem ktorych ciagle bedzie Lloyds Banking Group. Bank TSB zostanie prawdopodobnie sprzedany w przyszlym roku.

Pozdrawiam

JohnQ
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 24 Jul 2013, 19:16
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rybit99 » 22 Aug 2013, 21:46 Re: Karta LLoyds

ok tylko ja musze sprawdzić czy mam tą kase na koncie,bo powiedzmy jakis przelew mogl nie przyjsc wczoraj i wtedy wwale sie na debet, ale nie wiem jak moge sprawdzic ile kasy mam;/

rybit99
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2013, 11:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 23 Aug 2013, 12:40 Re: Karta LLoyds

cash account daje mozliwosc sprawdzenia salda poprzez internet.
dziala identycznie jak classic account ale nie ma wlasnie mozliwosci wybierania pieniedzy z innych bankomatow niz podal wyzej kolega/kolezanka
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rybit99 » 23 Aug 2013, 16:38 Re: Karta LLoyds

tyle że ja nie mam konta internetowego;/

rybit99
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2013, 11:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 23 Aug 2013, 17:37 Re: Karta LLoyds

nawet do cash account dawali konta internetowe chyba ze przy zakładaniu poinformowales ze nie chcesz
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Aug 2013, 22:18 Re: Karta LLoyds

JohnQ wrote:Lloyds Tsb nie zmienil wlasciciela tylko stworzyli nowy bank ze swoich placowek (ok 630),


Lloyds TSB nie stworzyli nowego banku, tylko wzięli rozwód po prawie 20 letnim małżeństwie
in 1995 merged Lloyds with TSB Group and the Cheltenham & Gloucester Building Society.

Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Lloyds_TSB

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by rybit99 » 9 Sep 2013, 11:27 Re: Karta LLoyds

starałem się zadzwonić do nic hale zaczeli mnie wypytywac o takie szczegoly ze sie rozlaczylem i teraz chcialem zrobic przelew przez portal przelewy24 ale jednak nie można i boje się że mi zablokowali karte, co ja mam robic, już zupełnie nie wiem,nie mam pomyślu co mam z tym zrobić

rybit99
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2013, 11:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 9 Sep 2013, 11:37 Re: Karta LLoyds

nie ma czegoś takiego ze jak nie przeszło to Ci blokują kartę. a jak dzwonisz do banku to ładnie porozmawiaj i dowiedz się co i jak. jak się rozlaczasz to chyba to zbytnio nie pomaga co nie ?
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 9 Sep 2013, 13:02 Re: Karta LLoyds

Musisz zadzwonic I sie dogadac, bo inaczej nic nie zalatwisz. Chyba, ze wolisz kupic bilet do uk, przyleciec I zalatwic sprawe na miejscu.
Pewnie "polegles" na security questions... 8) zdarza sie. Warto sobie niektore rzeczy gdzies zapisac. Mnie tez stresuja wszelkiegi rodzaju hasla, piny itp. :roll:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by rybit99 » 13 Sep 2013, 14:04 Re: Karta LLoyds

no jak zaczeli mnie wypytywać o ostatnią transakcje to nie pamiętałem za bardzo, płaciłem w polskim sklepie a oni pytaja ile funtów wydałem co kupowałem itp;/ Planuje wysłać kartę koledze który tam mieszka, ale wolałbym zadzwonić i porozmawiać z jakimś konsultantem/pracownikiem, tyle że po angielsku za bardzo się nie dogadam, chciałbym porozmawiać po Polsku, jest to możliwe? może ktoś ma namiary na polskiego konsultanta/pracownika żebym mógł zadzwonić?

rybit99
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2013, 11:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE