Problem z job center plus

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by d3an » 30 Jul 2013, 13:28 Problem z job center plus

Witam
Dzwoniłem dzisiaj do Job Center Plus w sprawie House Benefit. Babka zadała mi jedno pytanie ile godzin pracuje w tygodniu. Powiedziałem że różnie. Wszystko zależy jak mnie agencja wyśle. Ale w ostatnim czasie pracowałem 40 godzin tygodniowo.
Dowiedziałem się że nie mogę się ubiegać o żadne benefity poza taxem.
Miał ktoś może podobną sytuacje ?
Można jakoś umówić się z nimi na spotkanie ?

d3an
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 3 Jun 2013, 19:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 30 Jul 2013, 19:58 Re: Problem z job center plus

z tego co sie orientuje zeby dostac housing benefit chyba trzeba byc na job seekerze, jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by misia33 » 30 Jul 2013, 20:26 Re: Problem z job center plus

Housing Benefit is a national welfare benefit, which helps people on a low income to pay their rent.

It is paid to help people on a low income pay their rent.

Housing Benefit is a means tested benefits. This means that when we work out your benefit we have to take your income, savings and investments into account.

Local Councils run the Housing Benefit scheme using Government rules.

You can get Housing Benefit as long as you are actually living in a property and as long as you are the person who who is responsible for paying the rent to:

The council
A housing association or registered social landlord
A private landlord

Housing Benefit paid to private tenants is sometimes called Local Housing Allowance. There have been some important recent changes to these allowance which you can see here.

Housing Benefit can only be paid on the actual rent that is charged. Some service charges, such as shared cleaning or gardening, can also be paid, but personal services, such as a separate garage or washing, cannot.

Dodano: -- 30 lip 2013, 20:28 --

Housing Benefit Eligibility

To qualify, you must:

live in Birmingham
be liable for rent
be actually residing in the property
rent your home from a Private Landlord, Local Authority or Registered Social Landlord
not have savings of more than £16,000, unless you have reached the qualifying age for state pension credit


You could also qualify if:

you live in a mobile home or houseboat
you are renting under a shared ownership scheme
you are a boarder whose rent includes meals
Housing Benefit and Council Tax Support help pay towards rent and council tax. It’s for people who are on a low income whether they work, or receive state benefits, such as:

Income Support
Jobseeker’s Allowance
Pension Credit
Incapacity Benefit
Employment Support Allowance
Statutory Sick Pay
Maternity Pay, or
Retirement Pension.

misia33
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 8 Jan 2012, 18:31
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Maciej 25 » 30 Jul 2013, 20:30 Re: Problem z job center plus

http://www.birmingham.gov.uk/benefitsnewclaims Nie musisz być na job seeker allowance , aby ubiegać sie o housing benefit i zmniejszenie council tax-u,wypełnij formę online , link masz na górze , na konic całej procedury sami Ci wyliczą ile czego Ci się należy. Jeżeli będziesz się kwalifikował do dodatku za mieszkanie wyślij tą formę on-line a listownie dołącz wszystkie dokumenty których od Ciebie wymagają. (dokumenty , które są potrzebne do zaakceptowania formy będą wyszczególnione , jeśli wyślesz formę on-line)Jeśli pracujesz różnie tzn. jednego tygodnia 20h a kolejnego 40h , określ średnią swoich godzin.I tak będziesz musiał wysłać 3 tygodniowe payslipy. Dużo też zależy od tego czy wynajmujesz cały dom , czy tylko pokój i czy sam opłacasz coincil tax , czy też robi to landlord. Powodzenia!
Pozdrawiam
User avatar
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Age: 38
Joined: 9 Mar 2010, 12:38
Location: Birmingham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
1

FemalePostNapisane by Mirella21 » 30 Jul 2013, 22:21 Re: Problem z job center plus

misia33 starala Ci sie pomoc, ale trzymaj sie tego co napisal Maciej 25. postepuj wedlug jego podpowiedzi, a sprawe na pewno zalatwisz pozytywnie. nie rozumiem dlaczego zwracales sie do JCP po zasilek mieszkaniowy, skoro masz prace.

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by d3an » 31 Jul 2013, 03:24 Re: Problem z job center plus

Dzięki za odpowiedzi.
Zwracam się do nich z tą prośbą ponieważ nie mieszkam sam tylko z żoną. Mam najniższą krajową i nie zawsze mam prace :/ nie chciałem tego robić ale sytuacja powoli mnie do tego zmusza :/
jeszcze raz dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Michał

d3an
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 3 Jun 2013, 19:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 31 Jul 2013, 10:28 Re: Problem z job center plus

Ale z tego co wiem ,to Housin Benefit załatwia się w swoim Counsilu a nie w Job Center Plus, przez JCP tylko w wypadku gdy pobiera się bezrobotne, czy tam inne wyszczególnione wyżej benefity. Pewnie dlatego odmówili.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Edy » 31 Jul 2013, 11:51 Re: Problem z job center plus

Teraz zeby starac o House Benefit np z Sandwell musisz mieszkac na Sandwell przynajmniej dwa lata, pare miesiecy temu zmienily sie przepisy.

Edy
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 13 Jul 2011, 18:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martucha787 » 31 Jul 2013, 12:30 Re: Problem z job center plus

Chyba mówisz o Council tax Benefit. Żeby dostać właśnie ten benfit musisz mieszkać w Sandwell 2 lata. House Benefit ma inne reguły przyznawania.

martucha787
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 16 Feb 2013, 10:44
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 31 Jul 2013, 13:25 Re: Problem z job center plus

malaroksi wrote:Ale z tego co wiem ,to Housin Benefit załatwia się w swoim Counsilu a nie w Job Center Plus, przez JCP tylko w wypadku gdy pobiera się bezrobotne, czy tam inne wyszczególnione wyżej benefity. Pewnie dlatego odmówili.



housing benefit jest ściśle powiązany z job seeker allwance więc jeśli dla przykładu rejestrujesz sie w Job center to Twoje papiery wędrują od razu do councilu z tym że od razu może trwać do 3 tyg. Najlepiej i najszybciej załatwić housing benefit bezpośrednio w councilu szczególnie jeśli pracujesz.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by krzysmad » 1 Aug 2013, 20:29 Re: Problem z job center plus

Hunteros30 wrote:
malaroksi wrote:Ale z tego co wiem ,to Housin Benefit załatwia się w swoim Counsilu a nie w Job Center Plus, przez JCP tylko w wypadku gdy pobiera się bezrobotne, czy tam inne wyszczególnione wyżej benefity. Pewnie dlatego odmówili.



housing benefit jest ściśle powiązany z job seeker allwance więc jeśli dla przykładu rejestrujesz sie w Job center to Twoje papiery wędrują od razu do councilu z tym że od razu może trwać do 3 tyg. Najlepiej i najszybciej załatwić housing benefit bezpośrednio w councilu szczególnie jeśli pracujesz.


"malaroksi" ma racje, oczywiście że Housing Benefit załatwia się w Consilu.
Jeśli pracujesz Housing Benefit możesz załatwić tylko w Consilu, jeśli jesteś na zasiłku załatwiasz w JCB.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by oliwka_26 » 1 Aug 2013, 21:29 Re: Problem z job center plus

Hunteros30, bzdury piszesz i wlasnie przez takie podpowiedzi rodza sie problemy i pozniej pretensje ze ktos myslal ze ''council'' czy JCP wszystko zalatwia.
a mowiac council jaki dokladnie masz na mysli departament ? benefit service? czynsz? naprawy? czy jeszcze jeden z kilkudziesieciu jakie sa w concilu?
Jesli chcesz starac sie o Housing benefit zadzwon pod numer 0121 464 7000 - Benefit Service . Mozesz starac sie o HB przez wypelenienie formularza onilne, lub wykrukuj i wyslij do Benefit Service. Mozesz tez starac sie telefonicznie, wtedy ktos do Ciebie oddzwoni i wypenli wniosek za Ciebie telefonicznie. Mozesz tez pojsc do neighbourhood office i tam Ci pomoga - jesli chcesz sie umowic na wizytedo NO - dzwon pod 0121 303 1111.
pozatym o HB moze starac sie kazdy czy pracuje czy nie, czy jest sam czy w zwiazku o tym decyduje wysokosc wszystkich dochodow domownikow.
O hb mozna tez sie starac np na okres kilku tygodni - wtedy kiedy zmienila sie sytuacja finansowa osoby.
na zadanie BS trzeba tez bedzie doslac dokumenty takie jak - np dochody, czy wysokosc tax kredytow.
caly proces od otrzymania wniosku i dokumentow to do 28 dni, moze sie on przedluzyc jesli bedzie trzeba dodatkowe dokumenty dosylac.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 20 Dec 2006, 22:09
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by tadek1 » 1 Aug 2013, 21:48 Re: Problem z job center plus

Prosze o jakas wskazoweczke w sprawie aplikacji o Jobseekers a mianowicie moj partner aplikowal 04.07.2013 kazali mu uzupelnic Haributal Residental Test zrobil to nastepnie po kolejnym telefonie kazali mu uzupelnic forme JSA3 zrobil to dzwonil po tygodniu powiedzieli ze wszystko juz maja i ma dzwonic czwartek lub piatek i powinna juz byc decyzja.Dzis mial spotkanie pytal sie Adviser czy ma juz jakas informacje w komputarze na temat platnosci powiedzial ze nic nie ma i kazal dzwonic do Job Centre about my claim zrobil to i uslyszal cos co go wyprowadzilo z rownowagi: ze nie dostali tej formy na ktora czekaja i ze musi im to wyslac forme JSA3 i HRT1 i HRT2 i teraz zastanawiamy sie jak dlugo bedziemy czekali :(

tadek1
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 23 Nov 2012, 23:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by basiaw30 » 2 Aug 2013, 13:36 Re: Problem z job center plus

witam nie musisz sie starac przez jcp o te benefity wystarczy ze pojdziesz do kansilu i tam ci pomoga wypelnic forme na nie ja osobiscie w wolver musialam przedstawic z calego roku dochody na pejslipach moze byc bez kilku byle byla ciaglasc w ciagu roku w momencie kiedy moj partner stracil prace przy dochodzie za 40h ok 224 przyznano mi na chate i tax obnizenie o jakies 38 fuli łacznie (jestem glownym lokatorem chaty )

basiaw30
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 4 Jul 2010, 00:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 3 Aug 2013, 10:06 Re: Problem z job center plus

oliwka_26 wrote:Hunteros30, bzdury piszesz i wlasnie przez takie podpowiedzi rodza sie problemy i pozniej pretensje ze ktos myslal ze ''council'' czy JCP wszystko zalatwia.
a mowiac council jaki dokladnie masz na mysli departament ? benefit service? czynsz? naprawy? czy jeszcze jeden z kilkudziesieciu jakie sa w concilu?
Jesli chcesz starac sie o Housing benefit zadzwon pod numer 0121 464 7000 - Benefit Service . Mozesz starac sie o HB przez wypelenienie formularza onilne, lub wykrukuj i wyslij do Benefit Service. Mozesz tez starac sie telefonicznie, wtedy ktos do Ciebie oddzwoni i wypenli wniosek za Ciebie telefonicznie. Mozesz tez pojsc do neighbourhood office i tam Ci pomoga - jesli chcesz sie umowic na wizytedo NO - dzwon pod 0121 303 1111.
pozatym o HB moze starac sie kazdy czy pracuje czy nie, czy jest sam czy w zwiazku o tym decyduje wysokosc wszystkich dochodow domownikow.
O hb mozna tez sie starac np na okres kilku tygodni - wtedy kiedy zmienila sie sytuacja finansowa osoby.
na zadanie BS trzeba tez bedzie doslac dokumenty takie jak - np dochody, czy wysokosc tax kredytow.



proponuję poszukując pracy załatwić housing benefit nie odwiedzając Job center. Jeśli ktoś sie nie czuje pewnie to citizen advice biuro. A tak na przyszłosć to czytamy ze zrozumieniem a nie oskarżamy o pisanie głupot
caly proces od otrzymania wniosku i dokumentow to do 28 dni, moze sie on przedluzyc jesli bedzie trzeba dodatkowe dokumenty dosylac.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE