MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by anirad » 5 May 2013, 06:11 Re: Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Alzak wrote:.

Pisalem tylko o tym ze do wziecia kredytu nie sa potrzebne dane ktore podalas przechodzilismy przez to nie tak dawno takze na ten temat cos wiem.


Ty nawet nie wiesz co piszesz a nie tylko co czytasz. A za chwile zaczniesz pisac jak to u ciebie w piwnicy znalezli ten sam trotyl co na tupolewie....
co ma chlopczyku twoj przypadek, czy jakiekolwiek inne przypadki kradziezy danych do tej konkretnej sytuacji? Uwielbiasz sie wypowiadac szkoda tylko ze nie na temat danego watku na forum
. Jak zawsze nie napisales zdania dotyczacego pytania ale masz strasznie duzo do powiedzenia na temat jak to tobie kiedys...blablabla.
Dla mnie to EoT . szkoda klawiatury na bzdurne dyskusje z kims takim jak ty.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 5 May 2013, 11:45 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

No tu przyznaje przejezyczenie pewnie myslalem o zalozycielce watku ...


Z tego co widze to nic konstruktywnego nie wniosles do tego watku zaczynajac od oszczerstw na temat OP o nie placeniu za kredyt ... Kim Ty wogole jestes zeby czepiac sie takich tematow bo raczej twoja odp nie miala nic wspolego z zadanym pytaniem.

Chlopczyku to mozesz mowic do swoich znajomych brak wychowania od samego poczatku ...brak slow.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by moniak » 5 May 2013, 12:56 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Alzak wrote:Masz racje nie mam pojecia nic o firmie myloan i nigdzie nie pisalem ze cokolwiek o niej wiem nigdy nie bralem zadnych kredytow itp bo nie mam takiej potrzeby ...

Pisalem tylko o tym ze do wziecia kredytu nie sa potrzebne dane ktore podalas przechodzilismy przez to nie tak dawno takze na ten temat cos wiem.


To jak to z Toba w koncu jest. Brales czy nie brales, czy troche sie pogubiles?
Hehe

moniak
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 28 Nov 2012, 22:49
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 5 May 2013, 13:01 Re: Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

moniak wrote:
Alzak wrote:Masz racje nie mam pojecia nic o firmie myloan i nigdzie nie pisalem ze cokolwiek o niej wiem nigdy nie bralem zadnych kredytow itp bo nie mam takiej potrzeby ...

Pisalem tylko o tym ze do wziecia kredytu nie sa potrzebne dane ktore podalas przechodzilismy przez to nie tak dawno takze na ten temat cos wiem.


To jak to z Toba w koncu jest. Brales czy nie brales, czy troche sie pogubiles?
Hehe


A w ktorym miejscu jest napisane ze JA bralem ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by WLOD » 6 May 2013, 00:49 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Po prostu idziesz do swojego banku i mowisz ze pobrali kase z twojego konta bez twojej akceptacji wypelnisz pismo i po dwoch tygodniach masz kase z powrotem reszta zajmuje sie bank i policja ciebie nic juz nie interesuje warunek jeden ze nie podales tego kodu ktory jest z tylu na karcie a co do reszty jezeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia tylko waszym celem jest dolozyc ziomkowi to sie lepiej nie odzywajcie bo to juz jest zenujace lepiej zrobcie tak :rozwalkompa:

WLOD
Początkujący
 
 
Posts: 46
Joined: 15 Jul 2007, 09:10
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Uzi » 6 May 2013, 07:45 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Witam jesli nie skorzystala ta osoba z pozyczki
A ktos kozysta z jej danych osobowych ora z konta bankowego to
Juz jest przestepstwo i to bank po zgloszeniu takiego przestepstwa musi wstrzac sledztwo wiec radze sie udac do banku jak najszybciej bo im puzniej tym gorzej poniewaz bank sie bedzie czepial dla czego zgloszono to tak puzno znam dwa takie przypadki i sam bulem tlumaczyc takie sprawy w banku a zwlaszcz w Lloyds.

Uzi
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 30 Nov 2011, 20:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 6 May 2013, 11:36 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

WLOD - nic z tego. 69f jakie oni pobieraja to jest oplata za usluge. Wypelniajac aplikacje wyrazasz na to zgode. Odzyskac to mozna tylko przez policje jak sie udowodni ze to ktos inny wypelnil aplikacje. Co nie zawsze moze sie udac ( np byly partner/partnerka mogla to zrobic uzywajac Twojego kompa z Twoim IP - i jak udowodnisz ze to nie Ty?
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by tmkksc » 7 May 2013, 13:48 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

witam, mam identyczny przypadek prawdopodobnie jak ktos z gory, tyle ze ja sam wypelnialem rozne aplikacje przez internet w celu wziecia drobnej pozyczki, no i tak tydzien temu zostaly pobrane pierwsze oplaty przez 2 firmy jedna to money 24 7, a druga wlasnie myloan.co.uk, jedna wziela 0.12 p druga 1.00 funt, poniewaz akutalnie nie mialem wiecej srodkow na koncie a nie mam overdraftu, teraz po kolejnej wyplacie ( mam co piatek ) zrobilem pewne przelewy czesc wyplacilem na zycie i zostalo mi na koncie ok 50 funtow, nie swiadomy niczego myslalem ze dalej je bede mial i dzis probowalem przelac te pieniadze na angielskie konto znajomego a tu nic, choicaz na stronie banku ( HSBC ) widnieje balance 76F wiem ze jeszcze jedna operacje zrobilem sam na 30 funtow, a wiec powinno zostac ok 46 a tu nie ma nic bo probowalem placic za cos karta probowalem wlasnie przelew i dostaje odmowe za kazdym razem, takze cos lub ktos sciagnela mi kase z konta, i teraz tak mysle ze w ciagu dnia lub dwoch bede widzial w historii konta kto to byl i ile sciagnal i kwestia jest taka ze podobno mozna wycofac siez tej aplikacji w myloan ( wiec pewnie z tej drugiej firmy tez ) tutaj znalazlem fragmenty po angielsku ktore w mojej opini znacza ze jesli wysle prosbe na email w ciagu 14 dni od zlozenia aplikacji ( narazie minelo tylko 7 ) to dostane caly zwrot w ciagu 30 dni, wkleje tutaj te fragmetny bo moj angielski jest wmiare wmiare ale wole sie upewnic i napewno ktos z was bedzie mi w stanie potwierdzic ze dobrze kombinuje o to te fragmenty :

5. Fees
We charge a fee for providing a service of acting as a finance broker. We specify the fee as part of our communications with You. If You do not enter into a loan offered by lender or financier within the 6 months that we act for You. We will refund the fee less than the £5 brokerage fee provided for by the Consumer Credit Act
1974. Refunds must be requested in writing to avoid repayments being sent to a wrong address. To facilitate Us processing payments and repayments You authorise Us to retain your charge, credit and debit card details. With regards to payments set up by debit or credit card we will attempt to take £69.99 when you make your application. If this payment declines we will immediately attempt to take a payment of £1 in order to validate your card details, should both of these attempts fail we will continue this process until You notify Us in writing that you wish Us to cancel such attempts or a period of 62 days has passed. Should the £1 validation payment accept at any stage during the 62 days then we will attempt to take £68.99 once per day until you notify us in writing that you wish Us to cancel such attempts or a period of 62 days has passed.
Under the Financial Services (Distance Marketing) Regulations 2004 you have the right to cancel your agreement with us within 14 days of receiving these terms and conditions, you will be entitled to a full refund which will be made within 30 days of receiving your request. If you would like to cancel You must Inform us in writing by email to customerservices@myloan.co.uk" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; or by writing to My Loan, 5300 Lakeside, Cheadle Royal Business Park, Manchester, SK83GP.

6. Cancellation
Under the Financial Services (Distance Marketing) Regulations 2004 you have a right to cancel your application within 14 days of receiving these terms and conditions and receive a full refund. If You wish to wish to cancel your application, You must write to Us. In this event We will refund your fee within 30 days of the date of which We receive your written request to cancel your application. If you would like to cancel You must inform Us in writing by email to customerservices@myloan.co.uk" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; or by writing to My Loan, 5300 Lakeside, Cheadle Royal Business Park, Manchester, SK83GP


a tutaj podaje caly link do termsow https://www.myloan.co.uk/home/terms
jakby ktos mogl rzucic okiem bede bardzo wdzieczny, wiem ze to moja wina i glupota ze podalem cvv ale myslalem ze poprostu potrzebuja to do zrobienia dircet debit w razie pozyczkijesli ja dostane, tymczasem nie mam zadnej pozyczki a kasa z konta mi zniknela napewno, nie wiem jeszcze jaka kwota ale wydaje mi sie ze wzieli calosc czyli ok 46funtow, w ciagu dnia lub dwoch bede wiedzial w historii co i jak i musze podjac kroki zeby to odzyskac, profilaktycznie zablokuje karte w czwartek przed kolejnym wplywem na konto poniewaz roznie moze byc z odzyskaniem a nie chce juz tracic wiecej kasy, wiem ze moj post jest dlugi ale moze ktos przebrnie i poradzi co robic, pozdrawiam.

Dodano: -- 7 maja 2013, 19:31 --

przepraszam ze post pod postem, jednak nie widze opcji edytuj a doszly nowe 3okolicznosci, otoz wiem ze juz nie dwie a 3 tego typu firmy "siadly" na moim koncie okazalo sie ze myloan.co.uk nie pobralo nic oprocz tego 1 funta o ktorym wspominalem ( najzwyczajniej nie zdazyli pobrac zadanej kwoty bo trafiali na niewystarczajace saldo ale wiem ze bede probowac dalej i napisalem prosbe o anulowanie aplikacji narazie cisza ) Ale doslownie godzine temu pojawila sie w historii mojego konta kolejna nieoczekiwana kwota pobrana z mojego konta przez 'WWW.MONEYWAREHOUSE
INTERNET' zabrali mi dokladnie 27.31 takze rowniez ostrzegam przed nimi, wchodzac na ich strone i czytajac regulamin maja dokladnie taki sam punkt jak wyzej w myloan, ze w ciagu 14 dni moge zlozyc prosbe o anulowanie i cala kwota pobrana zostanie zrefundowana w ciagu 7 dni, taka prosbe napisalem z dokladnie wymieniona kwota i teraz czekam co dalej, mam nadzieje ze pieniazki wroca ale tak czy siak widze ze wpakowalem sie w lekkie tarapaty przez nieuwage, takze blokada i wymiana karty chyba bedzie konieczna, mam drugie konto w lloydsie wiec teoretycznie moge zlecac odrazu po wplynieciu srodkow przelew na konto w lloydsie ale po co sie tak bawic jak mozna zablokowac i miec spokoj? aha i moze ktos z was bedzie sie orientowal czy blokada karty nie zablokuje mozliwosci refundacji srodkow na nia ? bo nie wiem jak oni to robia podalem w prosbach dane konta do normalnego przelewu ale moze beda chcieli to jakos z automatu na karte przelac nie mam pojecia, moze ktos wie czy w przypadku blokowania mozliwosci platnosci karty dalej moga wplywac na nia srodki z zewnatrz ??

tmkksc
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 7 May 2013, 13:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by edytadorota1971 » 8 May 2013, 16:32 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Witajcie, czemu tu tyle klotni, moja sprawa sie wyjasnila,moja bliska osoba a raczej byla bliska osoba chciala mi zrobic na zlosc i puscic z torbami, pomimo zaufania jakie ja dawalam z drugiej strony go nie bylo,wykorzystano moje dane ale co swoje odzyskalam od tegoz osobnika pod rygorem zawiadomienia policji a nawet wzielam lekki zadatek na wypadek jeszcze jakis dziwnych potracen,tak wiec pamietajcie karta i pin do niej tylko w waszym portfelu i nikomu nic do tego,a co do kasy z myloan jak chce to niech sam dochodzi zwrotu,wszakze dzieki za wszelakie podpowiedzi

edytadorota1971
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Mar 2012, 11:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 8 May 2013, 18:54 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

pod zadnym pozorem nie trzyma sie pinu w portfelu
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 9 May 2013, 14:13 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Tak czytam czytam i nie mogę zrozumieć...
1. Karta i pin sa tylko moje. Nikt ich nie zna. Nawet najbliżsi. Mają swoje karty i swoje piny. Wspólne konto - tak, wspólne karty - nigdy.
2. Jak podajecie na prawo i lewo Wasze dane bankowe (numer konta, sort code itd) to się nie dziwcie, że różne dziwne firmy wsiadają na konto. Ja podaję dane konta jak już jestem zdecydowany. A jak pierwsze co słyszę, to "prosze podać dane konta" to odkładam słuchawkę/rozłączam się ze stroną.
3. Podobnie z danymi osobowymi, tele-adresowymi. Jak się trzeba gdzieś zarejestrować to mam jeden skompromitowany adres mailowy który wszędzie podaję jak potrzebują do rejestracji a dane teleadresowe podaję z kosmosu.
Oczywiście nie mówię tu o stronach oficjalnych jak HM Revenue, NHS czy inne takie. Tylko o tych wszystkich "finansowych" stronach.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Celine22 » 4 May 2014, 11:32 Firmy kredytowe

Witam.
Prosze o pomoc. Posiadamy wspolne konto z moim chlopakiem w barclys. Z czwartku na piatek przyszly nam wyplaty na konto ponad 500 funtow. W piatek o godzinie kolo 11 okazalo sie ze na koncie zostalo 80 funtow. W banku nie widzieli kto pobral pieniadze natomiast widzieli kwoty od 30 do 70 funtow. Jakies 6 czy 7 transakcji.

Kilka dni temu moj chlopak szukal pozyczki . Zarejestrowal sie na stronie loanswizarduk.com w celu zlozenia wniosku i sprawdzenia zdolnosci kredytpwej podal dane swoje i karty. Potem po wyplacie kasa zniknela z konta. Wyczytaliy ze loanwizard pobiera oplate czlonkoska 69.85 ale na koncie zaksiegowaly sie kolejne transakcje firm na ktore moj chlopak nie skladal zadnych wnioskow tj. :

Smartloans kwota 68.5
Creditmaze 69.72
Cardfinder uk 34.5
Loanwizarduk com 69.85
Loansdirect0844 69.75

Co mozemy zrobic w takiej sutuacji? Dodam ze zadnej pozyczki nie otrzymal. Dodatkowo przychodzi mnostwo sms na jego tel ze oferta jest gotowa wystrczy tylko zaaplikowac. Potrafia przychodzic po 3 sms na minute. Reklamacja w banku jest zlozona.

Jedziemy w tym tug do polski i boje sie ze hal kuz tam bedziemy znowu pobiora od nas poeniadze jakies inne firmy a wtedy nie bedziemy mieli jak wrocic bo obecnie zostalo nam 30 funtow na tydzien.

Prosze o pomoc moze ltos sie orientuje w temacie ?

Celine22
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 4 May 2014, 10:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by relentless » 4 May 2014, 13:52 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Przeczytaj ten artykul Credit brokers ‘posing’ as payday lenders to cash-in on fees opublikowany na stronie citizen advice bureau. Wyglada na to ze ta firma wysylala dane Twojego chlopaka do kolejnych tego typu firm ktore pobieraly kolejne oplaty za uslugi.

Zrezygnuj z membership i skontaktuj sie z nimi bezposrednio zeby dowiedziec sie czy mozesz odzyskac te pieniadze.

Warto jest zawsze sprawdzic dokladnie strone i jak dziala dana firma przed rejestracja itp.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
User avatar
relentless
Rozeznany
 
 
Posts: 205
Age: 41
Joined: 16 Apr 2011, 12:18
Location: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 4 May 2014, 14:05 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Na forum moneysavingexpert.com ktos wygooglal adres siedziby tej firmy- victorianski dom, w typowo mieszkaniowej dzielnicy.

"6. Cancellation
Under the Financial Services (Distance Marketing) Regulations 2004 you have a right to cancel your application within 14 days of receiving these terms and conditions and receive a full refund. If You wish to wish to cancel your application, You must write to Us. In this event We will refund your fee within 30 days of the date of which We receive your written request to cancel your application. If you would like to cancel You must inform Us in writing by email to customerservices@myloan.co.uk or by writing to My Loan, 5300 Lakeside, Cheadle Royal Business Park, Manchester, SK83GP
"

zrodlo:https://www.myloan.co.uk/terms (oryginalna pisownia)

Tak czy siak przed wyjazdem pewno nic nie dostaniecie, ale piszcie do nich jak najszybciej!

Ja bym sie jeszcze pokusila o zablokowanie tej karty , a w liscie do tych ludzi poprosila o zwrot pieniedzy czekiem. Jesli zdecydujecie sie wyslac email to koniecznie wyslijcie go z adresu email, ktory daje Wam mozliwosc otrzymania raportu doreczenia. Niezaleznie od tego wyslalabym tez rezygnacje listem z potwierdzeniem odbioru (recorded albo special delivery)

A kredyty (jesli juz sa nam absolutnie niezbedne) to lepiej brac w banku, bulki w piekarni kupowac, a buty w obuwniczym...
Powodzenia w odzyskiwaniu pieniedzy!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 4 May 2014, 14:28 Re: MYLOAN, zabrali z konta 69 f

Tak jak wcześniej zostało napisane firma ta wysyła do innych firm aby sprawdziły zdolność kredytową każda firma pobiera za to prowizję.Składając wniosek na stronie zgadzasz się na warunki jakie proponują a więc pieniądze ciężko będzie odzyskać ale raczej róbcie coś bo za tydzień kasa zaś pujdzie na prowizję dla nich lub podobnych.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE