Abonament w UK a powrót do Polski.

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by JarekAsnyka1990 » 22 Jan 2013, 19:42 Abonament w UK a powrót do Polski.

Witam uzytkowników forum!

Mam takie oto pytanie. Mój znajomy prosił mnie bym się dowiedział co grozi mu za powrót do Polski bez uregulowania płatności za telefon ponieważ nie ma on aktualnie dostępu do internetu. Sprawa wygląda tak : Kolega wziął telefon w Phone4you w ofercie wraz z konsolą do gier Playstation 3 po czym wrócił do Polski na stałe bez uregulowania choćby jednego rachunku (umowa 24 m-ce)! Teraz trzęsie portkami i chce się dowiedzieć czy mogą z niego ściągnąć w PL należność? Sporo czytałem, konwencja Lugańska, Europejski nakaz płatności (czy coś w tym stylu) lecz potrzebuję jednoznacznej odpowiedzi.

Jeśli ktoś ma jakieś rzeczowe wiadomości z pewnego źródła - proszę o info w temacie lub na PW. Z góry dziękuję !

JarekAsnyka1990
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 22 Jan 2013, 19:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 22 Jan 2013, 21:38 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

Szczerze mówiąc też się interesuję tym tematem ponieważ po ponad 7-miu latach w "pay and go" myślałem o jakimś smartfonie na abonament ale ciągle się waham bo jednak umowa na dwa lata a ciągle powtarzam sobie,że następne święta to może już w Polsce a nie chciał bym mieć problemu jak znajomy autora wątku.


Pozdrowionka :grin:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 22 Jan 2013, 21:43 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

To po H... brał na siebie zobowiązania wiedząc ze nie będzie miał zamiaru ich spłacić???
I co kolega zainspirował cie łatwym zarobkiem, i wypytujesz się na forum o potencjalnych konsekwencjach i ryzyku tego przedsięwzięcia.

Mam nadzieje ze nie będziesz równie głupi, i życzę koledze by go znaleźli i zgnoili za to...!
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
2

MalePostNapisane by Darwas » 22 Jan 2013, 22:04 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

A więc krótko i na temat,na pewno wyląduje na czarnej liście czyli miał by przyjechać do Anglii drugi raz może go spotkać wiele nie miłych spraw typu konto w banku wynajem domu.Znam taki przypadek koleś nabrał tak samo,potem dowiedział się że należy mu się zwrot podatku w Anglii rozliczył się po przez kolegę który wszystko na miejscu załatwił i podał adres do Polski do wysłania czeku.Wszystko trafiło do HM Revenue a jak wiadomo dla jakieś firmy która się zajmuje takimi sprawami i dział zgodnie z prawem nie było problemu a adres do Polski i tam przekazali sprawę i musiał spłacać.Tak że kolega Thomas ma słuszną rację dorwać i wydębić co swoje.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by JarekAsnyka1990 » 22 Jan 2013, 22:19 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

"Kolega Thomas" chyba się troszkę zapędza. Ja wyświadczam jedynie przysługę koledze starając się czegokolwiek dowiedzieć i nie życzę sobie jakichś oskarżeń typu "tez chcesz wydębić kasę". Bo nie chcę.

Konkretnej odpowiedzi nadal nie otrzymałem więc czekam na życzliwych :)

JarekAsnyka1990
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 22 Jan 2013, 19:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by relentless » 22 Jan 2013, 22:25 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

Prawdopodobnie nikt go nie bedzie scigal tym bardziej jesli nic go nie laczy z uk (posiadlosc itp) ale jak juz wspomniano gdyby chcial wrocic moga go spotkac nieprzyjemnosci. Moze tez byc tak ze w konsekwencji numer IMEI zostanie zablokowany i telefon bedzie bezuzyteczny. Jak trzesie portkami to jeszcze dlugo bedzie trzasl, bo zwykle w takim przypadku beda wysylac ponaglenia na adres poprzedni w uk zanim sprawa pojdzie wyzej (o ile w ogole).
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
User avatar
relentless
Rozeznany
 
 
Posts: 205
Age: 41
Joined: 16 Apr 2011, 12:18
Location: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by JarekAsnyka1990 » 23 Jan 2013, 13:10 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

Na innych forach doczytałem się, że Angielskie sądy rzadko występują do sądów z poza Europy o nakaz ściągnięcia długu za granicą o ile rozchodzi się o drobne kwoty (telefon, laptop itp.). Po prostu koszta takiego postępowania międzynarodowego znacznie przewyższają szacowaną wartość należnego długu, nawet po doliczeniu odsetek, kar, kosztów dochodzenia itp. Przeczytałem również, że po 6ciu latach długi ulegają przedawnieniu.

JarekAsnyka1990
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 22 Jan 2013, 19:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Ossey » 30 Mar 2013, 13:41 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

Osobiście radziłbym to olać, oni nie mają prawa zrobić nic po za zablokowaniem możliwości wzięcia kolejnego przedmiotu z abonamentem w danej firmie oraz wysyłania listów w których straszą...
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
User avatar
Ossey
Raczkujący
 
 
Posts: 89
Age: 34
Joined: 20 Mar 2010, 11:48
Location: Z znikąd...
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 30 Mar 2013, 16:40 Re: Abonament w UK a powrót do Polski.

wszystko zalezy od kwoty. jesli calosc abonamentu za 2 lata przekracza 700 to jest to wystarczajacy powod zeby firma odzyskujaca naleznosci oglosila dana osobe bankrutem.
co do "wysokich kosztow" europejskiego nakazu zaplaty - bzdura, UK nie ponosi zadnych kosztow poniewaz ENZ wydaje Sad w panstwie zamieszkania dluznika.
kolejna sprawa jest to ze jesli nie zaplaci sie nawet 1 abonamentu to jest to sprawa podlegajaca pod wyludzenie, czyli sprawe karna i ewentualny ENA ( choc to malo prawdopodobne).
generalnie znam kilka osob ktorych ucieczka do Pl nie pomogla i musieli dlugi z UK splacac przez polskiego komornika razem z kosztami ktore potrafia przewyzszyc wartosc dlugu.

i zgodze sie z przedmowcami - calkiem to sluszne. dorwac i wydusic kase z cwaniakow.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE