Studia dzienne a utrzymanie sie

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by sponsor_80 » 13 Nov 2012, 10:21 Studia dzienne a utrzymanie sie

Mam kilka pytan glownie do studentek/studentow uczacych sie w Birmingham. Ile kosztuje was miesieczne utrzymanie bedac na dziennych studiach? Gdzie pracujecie aby zarobic na czynsz lub akademik tak aby nie kolidowalo to z zajeciami?

sponsor_80
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 16 Jul 2012, 18:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Elka96 » 13 Nov 2012, 16:03 Re: Studia dzienne a utrzymanie sie

Zapytal Sponsor :grin:

Elka96
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Joined: 9 Mar 2012, 21:11
Reputation point: 7
Neutralny
Top
4

FemalePostNapisane by vanilia » 13 Nov 2012, 18:36 Re: Studia dzienne a utrzymanie sie

Już widzę ten tłum studentek... Wydaje mi się jednak, że kobiety są bardzo zaradne i potrafią połączyć wiele obowiązków naraz i napewno sobie radzą same :D
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

None specifiedPostNapisane by Alicja C. » 13 Nov 2012, 19:21 Re: Studia dzienne a utrzymanie sie

Wiele miejsc pracy oferuje flexible working dla studentow, najprosciej jest chyba w sklepach takich jak TK Maxx, Next i tym podobnych. Co do utrzymania to jest kilka stron z wynajmem pokoji w dobrych cenach a co do wyzywienia to trzeba po prostu ekonomicznie robic zakupy i na pewno gotowac sobie samemu a nie jechac na fast foodach.

Alicja C.
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 20 Oct 2012, 23:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sponsor_80 » 14 Nov 2012, 12:59 Re: Studia dzienne a utrzymanie sie

Alicja C. wrote:Co do utrzymania to jest kilka stron z wynajmem pokoji w dobrych cenach a co do wyzywienia to trzeba po prostu ekonomicznie robic zakupy i na pewno gotowac sobie samemu a nie jechac na fast foodach.


Ok, ale mi konkretnie chodzi o jakies liczby, ile kosztuje przykladowe mieszkanie, a takze ile trzeba wydac na jedzenie, zeby jadac normalnie, a nie np. makaron z serem i cukrem.

sponsor_80
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 16 Jul 2012, 18:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by cycha20 » 14 Nov 2012, 15:02 Re: Studia dzienne a utrzymanie sie

Jestem studentka i niestety musze stwierdzić ze to wcale nie tak prosta sprawa. Oczywiście sa osoby bedące w stanie pracować i uczyć sie jednoczesnie. Jednakże pracodawcy sa raczej sceptyczni co do zatrudniania studentow. Jedynym wyjsciem jest praca na part time ale niestety nie sa to duze pieniądze wiec trudno sie za to utrzymac. Pomimo ze wiekszość kaiązek jest zapewniana przez uniwersytet ( mam tutaj na mysli dostep do nich w bibliotekach) to niektore trzeba kupowac z własnych pieniedzy a to nie mały wydatek. Mieszkanie to min 250funtow miesięcznie do tego transpoty publiczny (ok 50 funtow miesiecznie) wyzywienie oraz pomoce naukowe. Na pocieszenie moge powiedziec ze na całe sczescie istnieje mozliwosc wziecia pożyczki rowniez na wydatki związanie z utrzymaniem, warunkiem jest pobyt w uk min 3 lat przed podjeciem studiów. Mam nadzieje ze wyjasniłam troszeczke w razie jakichkolwiek pytan zapraszam na priva :) pozdrawiam
Cycha:)

cycha20
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 10 Oct 2010, 18:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sponsor_80 » 22 Nov 2012, 09:21 Re: Studia dzienne a utrzymanie sie

cycha20, masz kilka pytan na PW.

sponsor_80
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 16 Jul 2012, 18:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by lucychix » 29 Apr 2015, 21:50 Re: Studia dzienne a utrzymanie sie

Ja mam nastepujacy dylemat a mianowicie:
Czy jezeli mieszkam w UK dluzej niz trzy lata to aplikauje jako UK czy EU student? Wlasnie teraz wypelniam formularz https://www.gov.uk/student-finance i mam dylemat :
Czyli w "What's your residency status?" mam zaznaczyc EU czy settled status?

Jak zaznacze Settled status wyskakuje mi "When was your settled status issued"?

Generalnie nie jestem pewna czy moge sie ubiegac o maintenance grant i loan gdy zatikuje EU student. Podkreslam, ze jestem w UK dluzej niz 3 lata.

lucychix
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 29 Apr 2015, 21:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE

cron