Wyspy Kanaryjskie

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

FemalePostNapisane by ulazeta » 22 Feb 2011, 15:25 Re: Wyspy Kanaryjskie

Wiesz to zależy pod jakimi względami. Jeśli chodzi o pogodę i brak słońca, który wpływa na samopoczucie to Anglia odpada w przedbiegach. Natomiast Wyspy Kanaryjskie są takie bardziej "wiejskie" powiedziałabym. Dużo mniej się dzieje niż w Anglii. Ludzie tutaj też są jacyś mniej otwarci. Ale o tym można by eseje pisać. Generalnie bardzo tęsknię za Kanarami, ale żeby tam żyć potrzeba kasy, bo o dobrą pracę trudno.

ulazeta
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 19 May 2007, 15:46
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malpa3000 » 27 Feb 2011, 22:11 Re: Wyspy Kanaryjskie

A mi właśnie chodzi po głowie, żeby wyjechać sobie na jakis rok albo może 2 do Hiszpanii, pomieszkac trochę w ciepłym, słonecznym kraju, nauczyć się i dzieci trochę jezyka. Trochę energii nazbierać bo tu ta pogodna mnie strasznie przygnębia.
Ale fakt z czegos trzeba będzie tam żyć :(

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 1 Mar 2011, 22:43 Re: Wyspy Kanaryjskie

ja ze swojej strony mogę również polecić stronę http://www.travelrepublic.co.uk/
pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ulazeta » 7 Mar 2011, 22:03 Re: Wyspy Kanaryjskie

malpa3000 wrote:A mi właśnie chodzi po głowie, żeby wyjechać sobie na jakis rok albo może 2 do Hiszpanii, pomieszkac trochę w ciepłym, słonecznym kraju, nauczyć się i dzieci trochę jezyka. Trochę energii nazbierać bo tu ta pogodna mnie strasznie przygnębia.
Ale fakt z czegos trzeba będzie tam żyć :(


Teraz w Hiszpani jest kryzys, ciężko z pracą. Słońce jest bardzo ważne, ale żyć z czegoś trzeba :) A języka można się szybko nauczyć, nie jest bardzo trudny :) Ale z drugiej strony, kto nie ryzykuje ten nic nie ma :)

ulazeta
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 19 May 2007, 15:46
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 4 Apr 2011, 19:05 Re: Wyspy Kanaryjskie

Cześć właśnie wróciłem z Fuertaventury :mrgreen:
Jak na urlop super :mrgreen: wiele atrakcji(nurkowanie,jazda jeppem po offroadzie,przejażdżka skuterem wodnym,parada karnawałowa w Corralejo,surfing na zajefajnych falach w Jandii, Camel trip,piękne klify w Ajuj i góry w drodze do Betancuria) ogólnie super wakacje,piękna pogoda ale wieje zwłaszcza na południu i w górach,na punkcie widokowym żałowałem,że nie mam paralotni,chociaż gdybym zbudował stelaż do kurtki to pewnie bym pofrunął,nie byłem na innych wyspach,może w przyszłości.Co do minusów to troszkę drogo,porównując do Bham i dosyć jednostajny krajobraz ze wzgłędu na suchy klimat to znaczy mało zieleni :cry:
Ogólnie polecam zwłaszcza palaczom i amatorom mocniejszych drinków ;) bo używki bardzo tanie(papierosy można kupić nawet za ok funta za 20sztuk a litrowego smiernofa za 10F)

Pozdrowionka dla wszystkich :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Kamil Rogala » 28 Feb 2016, 16:32 Re: Wyspy Kanaryjskie

Odkopuję temat po latach licząc na to, że przez ten czas nazbierało się wiele ciekawych doświadczeń i opowieści, dlatego też... opowiadajcie :) Ja co prawda jeszcze nie mam o czym, ale być może wkrótce będę się miał czym pochwalić.

Więc - gdzie byliście, co widzieliście i czy jesteście zadowoleni z wyjazdu? :)

Kamil Rogala
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 19 Feb 2016, 19:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pepe123 » 8 Apr 2016, 09:49 Re: Wyspy Kanaryjskie

Heheh, deszczowo xP A wracając do tematu to ja też najbardziej Grand Canaria. Wynajęliśmy samochód i zjechaliśmy całą wyspę. Przepyszne krewetki i najlepsze Mohijto od Pana sprzedającego na deptaku przed plażą.

pepe123
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 8 Apr 2016, 09:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 10 Apr 2016, 08:24 Re: Wyspy Kanaryjskie

Witam
My już mamy kupione wakacje na Gran canarie w tym roku. Wylot 1 września. Mam nadzieję że będziemy się dobrze bawić. Będzie kulturalnie jadą 2 rodziny z dziećmi.
Bardzo gorąco polecam Majorka, woda ciepła w morzu, cisza, spokój. Tylko od ch..ja szwabow.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 10 Apr 2016, 10:48

Majorka gregu niebo ładniejsza od kanarow.
My w grudniu byliśmy na Lanzarote i za 4 tygodnie lecimy jeszcze raz rozeznać się w nieruchomościach.
Wyspa pomimo bardzo surowego wyglądu i jakoś ma swój urok.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 11 Apr 2016, 00:11 Re: Wyspy Kanaryjskie

Ja byłem kilkanaście razy na wyspach została mi do zobaczenia tylko Lagomera a tak powiem Lanzerote jak i Teneryfe mają swoje uroki jeżeli miał bym wybrać coś na stałe do zamieszkania to Teneryfa powodem jest pogoda cały rok oczywiscie ta pogoda nie występuje na całej wyspie dolna część wyspy.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Kamil Rogala » 15 Apr 2016, 19:15 Re: Wyspy Kanaryjskie

Ktoś tu narzekał na "szwabów". Oni mogą narzekać na nas ;) A jeśli chodzi o kulturę w kurortach, to chyba w tym niesławnymi liderami są (niestety) Polacy oraz Rosjanie - o nich najwięcej się słyszy. A Wy mieliście z kimś niemiłe doświadczenia?

Kamil Rogala
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 19 Feb 2016, 19:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Kamil Rogala » 15 Apr 2016, 19:26 Re: Wyspy Kanaryjskie

Nie znam się, ale chyba ciężko porównywać Anglię do Hiszpanii :) To tak, jak porównywać Jaguara z Maserati - zupełnie inne klimaty, choć jeden i drugi piękny i komfortowy. Tak czy inaczej z chęcią poznam opinię kogoś innego :)

Kamil Rogala
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 19 Feb 2016, 19:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 16 Apr 2016, 02:24 Re: Wyspy Kanaryjskie

Tak jak pisałem byłem kilkanaście razy na wyspach,co do rodaków tam spotkanych,widzianych bywało różnie.Poznałem małżeństwo z Irlandii gdzie Teneryfa była dla nich marzeniem na urlop dopiero po wyjechaniu z Polski mogli sobie pozwolić w raz synami na urlop rodzinka fajna do dziś utrzymujemy kontakt.Drugim razem poznałem dwóch przyjaciół z polski którzy po za hotelem i barem w nim nie widzieli nic,ale tego samego razu poznałem chłopaka i dziewczynę którzy przybyli na wyspę tylko i wyłącznie aby ją zwiedzić do hotelu wracali na noc tak podróżowali po wyspie wypożyczonym autem raz wybrałem się razem z nimi.No ale spotkałem naszych rodaków że wstyd było się przyznać do tego że pochodzimy z tego samego kraju.W barach podchodzą bez kolejki mimo że jest to kilka osób na zwracaną uwagę obcokrajowców wyzywają to samo w restauracji pod czas posiłków nie zwracają na nic uwagi zachowanie bardzo naganne.Ale tak jak pisałem można spotkać i kulturalny ludzi.Ale nie dotyczy to tylko wysp kanaryjskich bardzo naganne zachowanie widziałem na urlopie w Tunezji,wyspy stają się z roku na rok bardzo popularne dla naszych rodaków tak że pewno nie jedno jeszcze zobaczę.W grudniu będąc na teneryfie spotkałem żebrającego polaka na dodatek był bezdomny i bez pracy.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 16 Apr 2016, 07:49 Re: Wyspy Kanaryjskie

Thomas z Twojego postu, można wywnioskować, że masz plan kupić jakąś nieruchomość w "ciepłym miejscu". Myślałeś może nad Katalonią? Ze wszystkich tych "ciepłych miejsc" w jakich byłem to Katalonia była jakimś bardzo specyficznym miejscem ogólnie południowcy to "luzacy" ale Katalończycy są jacyś wybitni, do tego nieruchomości są tanie. Kolejnym miejscem gdzie chciał bym mieszkać to Gruzja kraj nie jest zbytnio rozwinięty, ale ma swój urok piszę tutaj o prowincji bo np. Tbilisi (stolica) jest tragiczna ludzie są bardzo niemili. Nad Morzem Czarnym, można kupić za 30k dolarów nowy apartament 100m od plaży, ale Gruzja nie jest w UE i nie wiem jak w takim przypadku wyglądają procedury. No i do tego jest to dość niestabilny rejon świata, a za plecami nieobliczalny Putin, któremu nie wiadomo co może strzelić do głowy.

Draws ogólnie na spotkanych rodaków w różnych "miejscach urlopowych" tylko raz spotkałem "buraków" na Rodos, chlali non stop z hotelu to chyba nosa nie wystawili zaczepiali innych turystów spali przy stoliku itd... za to bardzo fajną grupę polaków spotkałem w Portugalii, w Katalonii też bardzo fajnych "dziadków" ze Śląska, a w Gruzji, która jest bardzo popularna wśród Polaków spotkałem grupę facetów jak się okazało w Polsce pochodzimy z tego samego rejonu i mamy wspólnych znajomych była to wyprawa w góry po ataku i zdobyciu góry miałem problemy w zejściu do bazy na 3700m opadłem z sił, a oni bardzo mi pomogli kontakt mam nimi do dziś. W Palmitos parku na Gran Canari chwile miałem nieprzyjemność iść za czwórką (dwie pary) Polaków, którzy też dopiero co się poznali jedni z Irlandii drudzy z Norwegii, ale rozmowy typu "jaka jest u was minimalna krajowa i przeliczanie wszystkiego na złotówki" po prostu mnie dobijają, po chwili się zatrzymałem, żeby "chcąc nie chcąc" nie słuchać tych durnot. Reszta spotkanych rodaków podczas urlopu to raczej neutralni ludzie. Na Krecie spotkałem Polkę, która wyszła za mąż za Greka prowadzą razem restauracje zapytałem ją jak zachowują się przyjezdni Polacy i odpowiedziała mi, że na ogół są mili przyjdą do nich zjedzą coś wypiją lampkę wina/piwo i idą dalej (wiadomo zdarzają się wyjątki) podobne zdanie miała o Rosjanach, a najgorzej oceniła Anglików (nie mówiłem, że mieszkam w Anglii) piją na umór, a jak już się nachleją to się awanturują.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Kamil Rogala » 30 May 2016, 20:40 Re: Wyspy Kanaryjskie

Mam wrażenie - z nadzieją, że potwierdzają to fakty - że Polacy zachowują się coraz lepiej, a pojęcie "buraka" pojawia z roku na rok coraz rzadziej. Poza tym często bywa tak, że turyści - bez względu na narodowość - poza terenami swojego kraju lubią "zaszaleć" bo przecież są na wakacjach i nikt ich nie zna :) Ale w każdym przypadku znajdzie się wyjątek.

Kamil Rogala
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 19 Feb 2016, 19:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA