Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

Które góry chciałabyś/chciałbyś zobaczyć.

Poll ended at 29 Oct 2010, 22:10

Góry w Walii.
6
55%
Góry w Szkocji.
5
45%
 
Total votes : 11

MalePostNapisane by oXide » 29 Sep 2010, 22:10 Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Cześć szukamy chętnych lub chętne na jednodniowy wyjazd w góry. Planowana wycieczka odbędzie się za mniej więcej miesiąc. Zaznaczam ze, przewidziane są proste szlaki tak żeby każdy uczestnik/uczestniczka wyprawy mogła wejść i zejść bez większego problemu. Dysponujemy trzema autami wiec z transportem nie powinno być większych utrudnień.

Pozdrawiam

Maciek
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 30 Sep 2010, 05:54 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Równo rok temu byliśmy na Snowdonie, poszukaj a znajdziesz o tym temat. Wyprawa była na dwa auta, ja jechałem jednym z nich. Wyjazd był bardzo udany i jeśli teraz coś wypali to ja się piszę.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by VA » 30 Sep 2010, 07:42 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Hmm! Na jeden dzień? Zdecydowanie Szkocja :-D 5h w jedną, 5h w drugą i godzina na oglądanie gór :-D

Jadąc do Walii na jeden dzień też właściwie spędza się pół dnia w samochodzie. Jestem zwolennikiem raczej dłuższych wypadów.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 30 Sep 2010, 13:12 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

W sumie to jeden dzień na Snowdon w zupełności wystarczy. Zależy jakim szlakiem.

Co do dłuższego wyjazdu trzeba sprawdzić kto by się pisał na,i doliczyć dodatkowe koszta noclegu. Osobiście interesuje mnie Szkocja i tamtejsze góry.

Ok wiec po debacie z ludźmi naszym celem będzie Szkocja. Wycieczka planowana jest na dwa dni (weekend) w listopadzie.

Proponuje Glen Coe
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Wiosną, tak, w lato tak, wczesną jesienią tak. Ale teraz?
90% firm zaczyna przedgwiazdkowe szaleństwa. W przyszłym tygodniu zaczynają się u nas 6te dni/noce w pracy. I podejrzewam, że tak ma wiele firm, szczególnie handlowych, czy magazynujących.
A więc jak dla mnie totalnie odpada.

Chociaż kocham góry i bardzo chętnie bym się wybrał w innym terminie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 30 Sep 2010, 20:23 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

W Szkocji jest taka sama pogoda przez cały rok wiec wielkich udogodnień w lecie nie ma oprócz tego ze nie ma śniegu a listopad to jeszcze nie zima wiec nie narzekać a przygoda gwarantowana. :)
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Was » 30 Sep 2010, 20:50 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

oXide wrote: listopad to jeszcze nie zima wiec nie narzekać a przygoda gwarantowana. :)


Dwa lata temu z chłopakami (i 1 Dziewczyną ;) ) obchodziłem swoje n-te urodziny na Snowdonie (koniec listopada - czyli ponoć jeszcze nie zima). Schodziliśmy na dół szlakiem Pyg Track - czyli takim popularnym raczej. Cała część szlaku od przełęczy między Snowdonem a Garnedd Ugain aż do samego dołu prawie (powyżej jeziora) była zalodzona i w śniegu. Nie muszę dodawać, że raki były niezastąpione. A to przecież nie zima nawet jeszcze i góry jakby mniejsze trochę niż w Szkocji.

Was
Rozeznany
 
 
Posts: 137
Joined: 5 Jun 2007, 17:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Jolly » 30 Sep 2010, 22:07 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

gory o tej porze roku sa niebezpieczna zwlaszcza w szkocji tam jest zimniej niz tutaj i mysle ze pogoda bardziej daje sie we znaki chyba ze jestescie dobrze przygotowani i doswiadczeni.
User avatar
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posts: 528
Age: 39
Joined: 3 Jun 2007, 00:11
Location: Edgbaston
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 30 Sep 2010, 22:38 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Dzięki za rade. Wiem ze jesteście doświadczeni. Nie chciałbym narażać nikogo na ryzyko. I proponuję zamknąć temat do wiosny przyszłego roku.

Pozdrawiam

Maciek
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 30 Sep 2010, 23:24 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Jeżeli Snowdonia pod namioty, na 2, 3 dni, to ja się piszę. I mój pies też :grin:
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Anetka83 » 30 Sep 2010, 23:52 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Draco nie za zimno na Snowdnie? O tej porze rku juz pada lub leje prawie dzien w dzien

[ Dodano: Pią Paź 01, 2010 01:11 ]
Jak pojedziecie to ja jade z Wami z mila hecia :-)

Anetka83
 
 
Top
0

oXide, ja te pory roku to nie ze względu na pogodę wymieniłem, a na czas pracy :) Przeca w UK największy zap.. jest właśnie przed świętami :) reszta to jak senna drzemka :)
A pogoda to swoją droga :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 1 Oct 2010, 13:33 :)

Pogoda jest bardzo ważna. Bez odpowiedniego sprzętu nie da rady chyba ze na sile, a my mamy się dekretować tamtejszym pobytem a nie walczyć o przetrwanie. Bo mało ludzi jest na to przygotowanych fizycznie. Przedyskutuje jeszcze sprawę ze znajomymi. Można zwiedzić coś bliżej i niekoniecznie zdobywać szczyt.
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Witam,chetnie sie przylacze do wyjazdu.Mysle,ze Snowdon to najlepsza lokalizacja na jednodniowy wypad.Bylem kiedys zima i trafilem akurat na swietna pogode,wiec i widoki byly przednie :)
Tutaj kilka fotek http://picasaweb.google.co.uk/damian.noskow/Snowdon#
User avatar
damiano77
Rozeznany
 
 
Posts: 123
Age: 46
Joined: 20 Jun 2007, 19:07
Location: walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 1 Oct 2010, 15:53 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

swietne fotki, az mi sie zachcialo tam wracac :)

Guest
 
 
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA