Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

FemalePostNapisane by Kitka » 16 Mar 2010, 00:06 Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

Czy ktoś może polecić fajne miejsca do zwiedzania na tej trasie.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by tomtor » 16 Mar 2010, 21:42 Re: Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

Kitka wrote:Czy ktoś może polecić fajne miejsca do zwiedzania na tej trasie.

Znaczy sie nowy jork, bo jak stary to nie wiem ,jeszcze nie bylem
A co do nowego to wsiadasz o 9 rano w samolot i 12 wysiadasz w nowym jorku (tak dokladnie to w newarku) - polecam!

tomtor
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 10 Jan 2008, 02:06
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pszczzola » 25 Mar 2010, 13:34 Re: Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

My bylismy w Yourku ale po drodze nic nie zwiedzalismy. Z bham to 3h autostrada. Jesli chcesz moge podpowiedziec co zobaczyc na miejscu

pszczzola
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 5 Jan 2008, 13:43
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 25 Mar 2010, 19:04 Re: Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

możesz mi powiedzieć, zamierzam odwiedzić to miasto :)

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 25 Mar 2010, 21:00 Re: Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

Bardzo chętnie :) Napisz proszę.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by pszczzola » 29 Mar 2010, 19:42 York - zwiedzania

Jeśli wybieracie się do Yorku warto pobrać albo zamówić do domu (w dziale downloads ->brochure request) darmowy przewodnik na stronie www.visityork.org . Ja zawsze zamawiam bo czasem dołączaj różne kupony zniżkowe itp. Na stronie można pobrać też mapy itp.
My byliśmy (lato 2008) na darmowej 3h wycieczce z przewodnikiem organizowanej przez centrum informacji turystycznej.
Miasto dosyć małe i 1 dzień to baaaarodzu dużo czau.
A co można zobaczyć:
- ruiny opactwa St. Mary’s Abbey – całkiem fajne (zwłaszcza jak przewodnik opowiada)
- York minister – katedra ładna i bogata, widok z wieży też ładny (wtęp płatny około 8 funtów razem z wieżą)
- koniecznie ulica Shambles i ogóleni spacer ulicami – po prostu urokliwe (jedna z nich ma dziwaczną super długą nazwę)
-jorvik Viking Centre – nie polecam. Wygląda to tak, że jedzie się wagonikiem między kukiełkami przedstawiającymi historie z życie Vikingów. Takie tam inscenizacje, nic specjalnego, a potem jest jeszcze muzeum. No chyba, że dzieciom się może podobać, jeśli się ciemności nie boją.
-bramy miejskie i mury miejskie, można sobie spacer po murach zrobić
-clifford’s Tower – wieża jak wieża, nie wchodziliśmy na górę bo widoczki oglądaliśmy z katedry
-York Castle Muzeum – nie byliśmy, ale to coś w stylu tej wioski w Iron Bridge lub Black Country Musem

Wieczorem byliśmy jeszcze na spacerze z duchami Dużo ich w Yorku ale to specyficzny rodzaj rozrywki rozrywki . W sumie byłam na kilku spacerach z duchami a ten w Yorku był najlepszy ze wszystkich www.ghosthunt.co.uk (wybraliśmy ten bo czytałam, że nagrodę dostali;)
W Yorku jest także the dungeons http://www.the-dungeons.co.uk/york/en/index.htm
Także specyficzny rodzaj rozrywki. Ja byłam w Londynie i mi się podobało.

A jak będzie ładna pogoda to na lunch mogę polecić pub na ulicy Clifton Bootham (znajdziecie na mapie), tuż za murami miasta i dlatego ceny trochę niższe niż w ścisłym centrum a. Pub ma z tyłu ogród i można posiedzieć na świeżym powietrzu, do tego spore porcje.

pszczzola
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 5 Jan 2008, 13:43
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 30 Mar 2010, 18:04 Re: Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

Dziekuję Ci bardzo :!: To super przydatne dla mnie informacje. Najprawdopodobniej będziemy we wrześniu, liczę na pogodę :wink: Będziemy dwa dni, więc może coś jeszcze w pobliżu Yorku jest, muszę sprawdzić.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by pszczzola » 30 Mar 2010, 19:56 Re: Ciekawe miejsca na trasie B'ham-York?

Tak, musisz coś znaleźć na drugi dzień bo na York nawet 1 dzien to za duzo. I życze ladnej pogody, my mielismy sliczna

Cos jeszcze sobie przypomnialam. Szukaj kotów;)
Wiele dawnych budynków w Yorku zaprojektowal ten sam architekt. Jako znak rozpoznawczy umieszczal koty na kalenicy dachow, na kominach na scianach. Fajna zabawa z tym szukaniem.
Na szybko w google znalazlam orientacyjne lokalizacje niektóych kotów ale jest ich więcej:
Image

pszczzola
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 5 Jan 2008, 13:43
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA