W grupie motorem

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MalePostNapisane by lysy » 21 Jul 2009, 22:13 Re: W grupie motorem

Matt wrote:Chlopaki dzis ostatni post :cry: wakacje zaczynam w niedziele kompa oddaje do naprawy jutro wiec wracam do zawodow dopiero po 9 sierpnia zycze wszystkim slonca i udaneo wypadu bez rozbijania i awarji...

Pozdrowienia dla wszystkich
Do uslyszenia po powrocie :mrgreen:


Ano!
Milego urlopu - no i jak to u zabojadow nie zapomnij jezyka podszlifowac...............

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 12:17 ]
A wiec w kwestii wyprawy Kornwalia-Walia propozycje miejsc ciekawych do zobaczenia:

1. Miasto Weymouth - fortyfikacje, potem szybki przelot na wysepkę Isle of Portland, atam zamek + latarnia morska

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 12:06 ]
Niestety z przyczyn pogodowych - zdecydowalem sie na urlop w pl co tez wkrotce uczynie! Szkoda troche wycieczki ale bedzie jeszcze na pewno okazja!

[ Dodano: Wto Sie 11, 2009 19:44 ]
Juz chyba wszyscy powrocili z urlopow???? Robimy jakis wypad 29-31 sierpnia?? 31 to ma byc bank holiday o ile sie nie myle??????Jakies pomysly??? Cornwall+walia??.............
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by vicekhrd » 12 Aug 2009, 20:17 Re: W grupie motorem

Witam wszystkich Bikerow

Postanowilem dorzucic swoje trzy grosze do tematu, choc moze warto by bylo zalozyc odzielny post.

Jako szczesliwy posiadacz motorka (Aprilia Falco) jestem jak najbardziej za tym by wspolnie z innymi Bikerami uprawiac dzikie przejazdzki, czy to turystyczno-krajoznawcze czy to sprawdzajace jak mocno da sie wychylic motocykl od pionu.
W kazdym razie wiadomym jest ze czasami trudno jest zgrac sie z innymi i zrealizowac zaplanowana wycieczke. Takze w zwiazku z powyzszym moze moglibysmy sie dzielic z innymi na forum ciekawymi trasami jakie sami przejechalismy lub przejechac zamierzamy.
Jedyna roznica od innych podobnych topikow na forum bylo by to ze opisywali/polecali bysmy trasy bardziej z perspektywy siedziska motocykla niz turysty czy innego goro-laza (nie mam nic przeciwko takowym, sam czasami laze po gorkach i innych krzakach).

Zeby nie przedluzac proponuje dwie trasy (obie w dziwaczny sposob zaznaczone na mapce).
Obie trasy sa dosc blisko siebie i mozna je zrobic na jednej wycieczce i obie sa w Walii - oczywiscie ze wzgledow estetycznych.


Pierwsza to Mountain Road

Trasa zaczyna sie na skrzyzowaniu A44 z A470 i biegnie posrod walijskich gor. Mountain road konczy sie w Devils Bridge ale to nie jest koniec trasy i mozna samemu zdecydowac czy chcemy dojechac do Aberystwyth czy odbic na polnoc i dojechac do drugiej mojej propozycji (patrz ponizej).
Atrakcje na trasie;
- kreta waska droga dosc dobrej jakosci z niezlymi widokami
- minimum trzy tamy na sztucznych zbiornikach wodnych (w zalezniosci czy zmodyfikujemy troche trase czy nie)
- dziwne opustoszale budynki, jakby stary kamieniolom
- ciekawy most w Devils Bridge :) oraz dobre ciasko i kawa, Tea House ok 500m za mostem A4120 w kierunku polnocnym.

Druga propozycja to droga A483...

...z Crossgates do Newtown lub odwrotnie. Trasa ta jest idealna dla tych co uwielbiaja przytrzec kolanem od czasu do czasu (mi sie jeszcze nie udalo ale nie za czesto tam bywam). Trasa daje mozliwosc szybkigo pokonywania ciasnych zakretow jak rowniez widoki nie sa zupelnie najgorsze wiec cruzy i inne choppery tez zapraszam.
Atrakcje na trasie:
- niezliczona ilosc zakretow.

Dojazd do oby dwoch tras proponuje droga A44 najlepiej z Worcester daje ona na calej sowjej rozciaglosci niezly przedsmak tego co czeka nas w Walii.
Attachments
Untitled.jpg

vicekhrd
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 25 May 2009, 18:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 13 Aug 2009, 16:17 Re: W grupie motorem

Ja mysalem o czyms takim..............
Image

nocleg w okolicach punktow B i C oczywiscie ciekawe miejsca do uzupelnienia po drodze (lianelli swansea, devils bridge itd.....) powrot w poniedzialek 31. Jako nocleg b&b alternatywine namiot - nie bedzie latwo znalezc naclegu w dlugi weekend chyba...............

Wychodzilo by okolo 200mil dziennie- czyli mozna spokojnie cos dodac po drodze, no i tempo jak zwykle turystyczne????
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcin.p » 13 Aug 2009, 18:00 Re: W grupie motorem

jako ze zasililem grono bezrobotnych i czasu mam od groma .......... Jestem za .


Data miejsce zbiórki poprosze .
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posts: 866
Age: 43
Joined: 15 May 2006, 23:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 13 Aug 2009, 18:37 Re: W grupie motorem

marcin.p wrote:jako ze zasililem grono bezrobotnych i czasu mam od groma .......... Jestem za .


Data miejsce zbiórki poprosze .


sobota 29 sierpnia w redditch gdzies sie umowimy i z tamtad juz moja ulubiona trasa w dol?????

ale moze wczesniej znaczy sie pojutrze w sobote cos nawiniemy drogi na kola????moze peak district?????

storm juz legalnie na chodzie ???
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Matt » 13 Aug 2009, 20:18 Re: W grupie motorem

Witam wszystkich motocyklistow po dlugiej przerwie.
Widze ze ciekawy pocztek sie zapowiada. Jako 3 z wielka checia dolaczam do zespolu po pieknym urlopie. Trzeba nadrobic pareset mil. Podpisalem dzis kontrakt wiec opuszczam jak to pieknie nasz kolega Marcin nazwal grono bezrobotnych i nie wiem jak to bedzie z wolnym w, w kazdym badz razie na dzien dzisiejszy sie pisze.
"life in every breath"
www.jmmotorbikeservice.co.uk
User avatar
Matt
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 24 Jun 2007, 17:05
Location: Birmingham / 3miasto
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kodi » 14 Aug 2009, 00:59 Re: W grupie motorem

Witam grono motocyklistów .....


Jakie plany na ten weekend???? Ktoś z Was wybiera sie gdzies ?
The_Saints_Are_Coming
User avatar
kodi
Stały Bywalec
 
 
Posts: 355
Age: 44
Joined: 1 Jan 2007, 22:11
Location: ERDINGTON
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 14 Aug 2009, 13:18 Re: W grupie motorem

No 3 motury to juz nas sila mozna powiedziec!!!!- nie jest zle
Dzis musze jeszcze plaszczaka rozbebeszyc (klocki+tarcze) nei wytrzymaly proby 2 tygodniowego postoju i tzreba na nowe zmienic (i tak tamte juz dlugo by nie pozyly)tak wiec dzis motanko kolo wozu - co do soboty jutro (15 sierp) to moze jakas bardziej lokalna wycieczka???Tak zeby wyjechac kolo poludnia albo max o 11 powiedzmy.....

[ Dodano: Pią Sie 14, 2009 18:43 ]
Popatrzylem troche po mapie moze by tak do brecon park jutro?????tak ze 230mil w sumie czyli spoko.........trzeba by wyjechac kolo 9.00-9.30! jacys chetni?????????? Zbiorka w redditch (morrison adres: 3 Clearwell Rd, Redditch, B98 0SW) i jadziem na dol...................
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by vicekhrd » 14 Aug 2009, 19:58 Re: W grupie motorem

Ja bym sie pisal na sobotnia przejazdzke do Walii.

Lysy zapodaj wiecej szczegolow. Zyje w Worcester wiec zgarnal bys mnie po drodze. szczegoly dogadamy przez tel, numer podesle na priva lub gg.

vicekhrd
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 25 May 2009, 18:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kodi » 15 Aug 2009, 01:01 Re: W grupie motorem

Panowie ja sie pisze na jakas wycieczke ale na niedziele ...
The_Saints_Are_Coming
User avatar
kodi
Stały Bywalec
 
 
Posts: 355
Age: 44
Joined: 1 Jan 2007, 22:11
Location: ERDINGTON
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 15 Aug 2009, 17:24 Re: W grupie motorem

vicekhrd wrote:Ja bym sie pisal na sobotnia przejazdzke do Walii.

Lysy zapodaj wiecej szczegolow. Zyje w Worcester wiec zgarnal bys mnie po drodze. szczegoly dogadamy przez tel, numer podesle na priva lub gg.


No to wrocilismy.............Wyjazd doszedl do skutku, moja krowka troche nie dotrzymywala kroku czerwonej bestii ale coz......... Za to pogoda dopisala (poza malym deszczykiem w samych gorach) ale bylismy wtedy zajeci jedzeniem! Trasa 230mil w sam raz na jeden dzien (wyjechalismy o 10.00 z worcester)
redditch-Worcester-hereford-garth-brecon-merthyr tydfil- aberggavenny-hereford-worcester-redditch

zdjecia wrzuce jak kupie baterie do aparatu...............(jutro)

[ Dodano: Sob Sie 15, 2009 20:13 ]
Ok sa zdjecia
http://s192.photobucket.com/albums/z55/ ... on%20park/

brak tych z off-roadowego os-a ktory sobie przypadkowo zafundowaliśmy............heheheheeh

[ Dodano: Sro Sie 19, 2009 22:34 ]
Ale ladna pogoda w tym tygodniu..............Jak wytrzyma do weekendu lecimy na Peak district w sobote?????. Kto nie byl, nie pozaluje a kto byl pewnie tez nie............
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Matt » 20 Aug 2009, 20:30 Re: W grupie motorem

Jakies plany na weekend Panowie?
"life in every breath"
www.jmmotorbikeservice.co.uk
User avatar
Matt
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 24 Jun 2007, 17:05
Location: Birmingham / 3miasto
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 21 Aug 2009, 09:42 Re: W grupie motorem

Matt wrote:Jakies plany na weekend Panowie?


Sobota w pracy..............
W niedziele chetnei gdzies pojade! Moze by tak nizej Ross-on Wye, obszar forest of dean? Dojedziemy przez worcester,malvern i ledbury. Sa tam jakies zameczki, kolejki itp........Powrot przez gloucester, cheltenham i evasham. Mala fajna traska w sam raz na rozpoczecie kolo poludnia............
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Matt » 21 Aug 2009, 18:32 Re: W grupie motorem

brzmi swietnie i mnie nawet niedziela bardziej odpowiada. Wiec jest nas 2 byc moze jeszcze kolege pojedzie z nami ale to nie jest pewne... moze jeszcze ktorys z panow sie dolaczy Szymon, Marcin, Lukasz wyciagac maszyny z szopy i zglaszac sie...

Lysy moze zrobimy jakis punkt spotania jak ktos by chcial dolacyc co ty na to? Jakas propozycja?

Pozdro
"life in every breath"
www.jmmotorbikeservice.co.uk
User avatar
Matt
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 24 Jun 2007, 17:05
Location: Birmingham / 3miasto
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 21 Aug 2009, 21:28 Re: W grupie motorem

Matt wrote:brzmi swietnie i mnie nawet niedziela bardziej odpowiada. Wiec jest nas 2 byc moze jeszcze kolege pojedzie z nami ale to nie jest pewne... moze jeszcze ktorys z panow sie dolaczy Szymon, Marcin, Lukasz wyciagac maszyny z szopy i zglaszac sie...

Lysy moze zrobimy jakis punkt spotania jak ktos by chcial dolacyc co ty na to? Jakas propozycja?

Pozdro


Morison w redditch?kolo wejscia glownego, na przeciw bankomatow
Zbiorka w redditch (morrison adres: 3 Clearwell Rd, Redditch, B98 0SW) i jadziem na dol...................
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA