wspolne wyjazdy....

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MalePostNapisane by Dojrzały » 13 Apr 2015, 19:57 Re: wspolne wyjazdy....

30 nie 40 !!!!!
Janusz
User avatar
Dojrzały
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 10 Apr 2007, 18:29
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 13 Apr 2015, 20:11 Re: wspolne wyjazdy....

Dojrzały, to w pozostale 3 dni 130km?? to jakis hardcore!! :shock:
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Dojrzały » 13 Apr 2015, 20:26 Re: wspolne wyjazdy....

nie Gaba, tę trasę robi się w 5 dni (po ponad 30 dziennie średnio) . To standard na trekingach.
I możesz mi wierzyć - nie pada się na twarz na koniec dnia. Problemem większości ludzi w takich przypadkach jest psychika. Przeciętnie sprawny człowiek w średnim wieku jest w stanie pokonać taki dystans bez problemów. Po prostu należy pokonać słabość i kryzysy, które są nieuniknione. Pewnie nie uwierzysz ale mój przemiły towarzysz z niedzielnej wycieczki przeszedł (przebiegł) 100km na raz i nie sądzi że to był hardcore. Mój rekord to 94km ale to było dawno :))))
Niemniej zapraszamy na tę sobotę. Możecie spokojnie pójść z nami do Broadway Tower i potem wrócić do Chipping. To w sumie ok 10 mil.

Dodano: -- 13 kwi 2015, o 20:35 --

ale uważaj bo jak zobaczycie te widoki ( i te owce ) to jeszcze będziecie nas prosić żebyście mogli iść z nami do Cheltenham :))))
Janusz
User avatar
Dojrzały
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 10 Apr 2007, 18:29
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 13 Apr 2015, 20:49 Re: wspolne wyjazdy....

Dojrzały wrote:... Szlak ma długość ok. 160km i wymaga 4 dni sytego łażenia...

stąd moje zdziwienie :)

tu nie chodzi o słabość czy kryzys, tylko ja nie widzę sensu w chodzeniu dla samego chodzenia, bez zauważania tego co jest wokół :roll: ale co kto lubi ;)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Dojrzały » 13 Apr 2015, 21:03 Re: wspolne wyjazdy....

nie widzisz sensu bo nigdy nie przekroczyłaś tej granicy
Janusz
User avatar
Dojrzały
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 10 Apr 2007, 18:29
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 14 Apr 2015, 00:54 Re: wspolne wyjazdy....

Witam
Tutaj viewtopic.php?f=9&t=9361 jest coś :D Grzecznie proszę :D żebyście przeczytali i wyrazili soją opinię :) Nieważne jaką, nie zamierzam się obrażać, jeśli uważacie że to jest zbędne a obecny system organizacji wypraw jest wystarczająco dobry to też to napiszcie.
Będziemy wtedy wiedzieć czy warto się tym dalej zajmować czy zostawiamy wszystko tak jak jest.
pozdrawiam

viewtopic.php?f=9&t=9361 może ten odnośnik zadziała w zamian za ten z tekstu powyżej :oops: :rozwalkompa:
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by johnyd » 14 Apr 2015, 17:31 Re: wspolne wyjazdy....

Gaba76 wrote:tu nie chodzi o słabość czy kryzys, tylko ja nie widzę sensu w chodzeniu dla samego chodzenia, bez zauważania tego co jest wokół :roll: ale co kto lubi ;)


Gaba, ale my z Leszkiem szliśmy w niedzielę spokojnym, spacerowym tempem - przypuszczam że nie szybszym od tempa, w jakim chodzisz po zakupy. Zapewniam Cię: mieliśmy czas na podziwianie widoków, robienie zdjęć, gapienie się we wszystko, co przykuwało naszą uwagę. Mogę wziąć Twój plecak na całą trasę, jeśli to Cię przekona?

Tempo będzie łagodne. Jedyne co może budzić niepokój, to stwierdzenie Leszka: "Pogoda bez znaczenia". Buty i ubranie na każdą pogodę to warunek, żeby grupa nie rozpłynęła się od pierwszej kropli deszczu.

Czeka nas 30 km po niemal płaskim, w większości trawiastym (wygodnym, miękkim) terenie; czas nieokreślony, mamy cały dzień. Dla porównania, ultramaraton górski: http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal- ... S1IalI5C1s

Asfalt, błoto i kamienie. 100 km długości trasy w rzucie pionowym i 4,5 km przewyższeń; przejście z plecakiem zajęłoby ~ 3 dni. Limit czasu wynosi 17 godzin! (w 12 godzin tę trasę robią zaawansowani zawodnicy; mocarze kończą w 9 godzin!). Gaba: to jest szybkie tempo, nie pozwalające na podziwianie widoków...
User avatar
johnyd
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Oct 2013, 15:17
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Dojrzały » 14 Apr 2015, 17:52 Re: wspolne wyjazdy....

inszallah :))
Janusz
User avatar
Dojrzały
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 10 Apr 2007, 18:29
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by johnyd » 14 Apr 2015, 17:54 Re: wspolne wyjazdy....

Buddha bless you :)
User avatar
johnyd
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Oct 2013, 15:17
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 14 Apr 2015, 18:32 Re: wspolne wyjazdy....

johnyd wrote:Gaba, ale my z Leszkiem szliśmy w niedzielę spokojnym, spacerowym tempem - przypuszczam że nie szybszym od tempa, w jakim chodzisz po zakupy. Zapewniam Cię: mieliśmy czas na podziwianie widoków, robienie zdjęć, gapienie się we wszystko, co przykuwało naszą uwagę.

no ale zrobiliście tylko 5 mil w jedną stronę.. a teraz podobno ma być 30 km a poza tym ja już kiedyś byłam z Dojrzały, na jednej wycieczce (ponad 18 km w 5 i pół godziny) i wiem jak on chodzi... marszem przed siebie, nie oglądając się za nikim... i gdyby nie nasz sprzęt elektroniczny pewnie do tej pory błąkalibyśmy się po Cannock Case :roll: Od tego czasu wiem, że takie atrakcje mnie kompletnie nie interesują, więc podziękuję za takiego typu wyprawy
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by johnyd » 14 Apr 2015, 19:05 Re: wspolne wyjazdy....

Gaba, nie wiem ile mil przeszliśmy, ale wróciliśmy do samochodu tą samą trasą.

18 km w 5,5 godziny daje średnie tempo 3,3 km/h. Jeśli to za szybko dla Ciebie, to faktycznie dłuższe dystanse nie są Twoim żywiołem. Jakie tempo byłoby dla Ciebie optymalne? (ile godzin potrzebowałabyś na tamtą 18 km trasę?) Alternatywnie, jak dalekie dystanse są dla Ciebie wystarczająco dalekie? 10-15 km?

Jakimś rozwiązaniem na przyszłość są dwie równoległe grupy spacerowiczów, które rozpoczynają wędrówkę w różnych miejscach, idą innymi trasami (o różnej długości) w zależności od sił i potrzeb, aby końcowy odcinek przejść wspólnie.
User avatar
johnyd
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Oct 2013, 15:17
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 14 Apr 2015, 20:00 Re: wspolne wyjazdy....

johnyd wrote:Gaba, nie wiem ile mil przeszliśmy, ale wróciliśmy do samochodu tą samą trasą.

w jednym z postów Dojrzały twierdził, że przeszliście 5 mil w jedną stronę
johnyd wrote:Jakie tempo byłoby dla Ciebie optymalne? (ile godzin potrzebowałabyś na tamtą 18 km trasę?)

nie mam zielonego pojęcia :roll: tyle ile mi potrzeba?! :D to czy długość trasy mi odpowiada wnioskuję na podstawie średniej z aplikacji mapmyhike wycieczek, na których do tej pory byliśmy
johnyd wrote:Jakimś rozwiązaniem na przyszłość są dwie równoległe grupy spacerowiczów, które rozpoczynają wędrówkę w różnych miejscach, idą innymi trasami (o różnej długości) w zależności od sił i potrzeb, aby końcowy odcinek przejść wspólnie.

to z tymi dwoma grupami to niegłupi pomysł, ale ja bym je bardziej rozdzieliła na inne wątki.. osobny dla długodystansowców i osobny dla amatorów spacerów na krótsze dystanse ;)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Dojrzały » 14 Apr 2015, 20:07 Re: wspolne wyjazdy....

No i dlatego proponowałem Gabie żeby pojechała z nami (i z Raffim :)) ale poszli z nami na spcerek do Broadway Tower. Wrócą sobie do Chipping a my pójdziemy dalej. Ha ?

Dodano: -- 14 kwi 2015, o 20:09 --

przy okazji - Gaba przepraszam za ten Cannock Chase. 18 km powinno być w 4 godziny. Sorry jeszcze raz

Dodano: -- 14 kwi 2015, o 20:27 --

trochę jestem zestresowany bo w sobotę ma być ładna pogoda , no ale trudno-nie można mieć wszystkiego :cry:
Attachments
IMG_2582 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG
IMG_2582 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG (38.97 KiB) Viewed 32925 times
IMG_2580 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG
Hontanas-festiwal błota
IMG_2580 (Kopiowanie) (Kopiowanie).JPG (30.51 KiB) Viewed 32925 times
Janusz
User avatar
Dojrzały
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 10 Apr 2007, 18:29
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by joannaj82 » 14 Apr 2015, 21:19 Re: wspolne wyjazdy....

hej:)

Dojrzaly:)
wydajesz sie byc b. wyobcowany niz Johnyd:))))))))))))))))) chetnie bym pojechala, ale podanych wzgledow nie moge:(

Gaba:)
No tak propozycje moge znalezc, tylko dla was bedzie pewnie nieodpowiednia; za dluga, za meczaca..:(
Jak juz jade to wole cos konkretnego:)

Dodano: -- 14 kwi 2015, 21:20 --

zaloze sie, ze Hontanas - to nazwa nadana przez was - Dojrzaly i Johnyd:))))))))))))))))))))
"I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move."
- Robert Louis Stevenson
User avatar
joannaj82
Początkujący
 
 
Posts: 47
Joined: 20 Jul 2014, 13:27
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 14 Apr 2015, 21:22 Re: wspolne wyjazdy....

Dojrzały wrote: 18 km powinno być w 4 godziny.

to i pewnie tyle by było, gdyby nie fakt, że trzeba było się pare razy zatrzymać, żeby się odnaleźć na tablecie :roll: i ze 2 razy żeby coś przekąsić ;) i tym się właśnie ròżnimy, że dla mnie powinno być tyle ile potrzebuje a nie tyle ile ktoś mi powie, że powinno mi coś zająć
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA