Penzance - opinie

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

FemalePostNapisane by vanilia » 28 Nov 2012, 13:50 Penzance - opinie

Hej! Chcielibyśmy wybrać się do miasteczka Penzance na 2-3 dni. Czy ktoś może był i może polecić jakiś hotel, ciekawe miejsca, restauracje itp. Wiem, że mogę sobie na google znaleźć, ale mi chodzi o opnie ludzi, którzy tam byli. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by GIWI » 29 Nov 2012, 14:58 Re: Penzance - opinie

Penzance to nieciekawe miasteczko.

Dodano: -- 29 lis 2012, 16:10 --

Nawet nie ma plazy tam. Moze byc baza wypadowa do innych ciekawszych miejsc.Blisko jest do St Michael Mount, blisko do Minock Theatre, piekna plaza jest blisko w Portcurno, ladna plaza jest w Sennen Cove.Wyjazd ten zyska jesli odwiedzicie Eden Project/ drogie bilety/.
Slawa ciesza sie miejscowosci St. Ives i Newquay.Lands End tez nic ciekawego ,ale kazdy chce to widziec na wlasne oczy i powiedziec -ja tam bylam ,wiec nie dziwie sie ,ze ludzie jada.Cornwalia to przereklamowany skrawek ziemi szczegolnie jesli powiemy ,ze tam czesto pada. Pogoda jest fatalna, poniewaz waski skrawek ladu jest wcisniety miedzy wody oceanu co powoduje deszczowa pogode bardzo czesto.Do Cornwalii jest daleko ,a atrakcji niewiele. Jezeli bylaby sloneczna pogoda gwarantowana to latem jedyne co ciekawe to plaza nad oceanem. Jednak ta plaze nad oceanem mamy juz w polnocnym Devon i duzo blizej. Choc rozumie ,iz kazdy chce widziec ta okrzyknieta Cornwalie,aby moc podyskutowac. Nikt nie musi zgadzac sie ze mna. Ile osob tyle moze byc poinii.

Dodano: -- 29 lis 2012, 16:14 --

Radze ,aby hotel nie brac na promenadzie ,gdyz ceny sa duzo wyzsze za widok na morze, a standart przecietny. Zawsze hotel na koncu miasta ma wysoki standart i nizsza cene. Sa tam tez B&B.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posts: 179
Joined: 27 Aug 2011, 18:01
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lemon » 29 Nov 2012, 23:45 Re: Penzance - opinie

Czesc
Ja w Penzance spędziłem przemily dlugi weekend w maju tego roku. Moim skromnym zdaniem to bardzo urocze rybackie miasteczko. Ciekawa zatoka, malowniczy maly port. Wzdluz promenady jest skrawek kamienistej plazy (można tam zejsc schodnkmi wprost z promenady) kierując się w strone Saint Michael’s Mount dojdziecie zas do plazy piaszczystej która każdego dnia, podczas odpływu umozliwia piesza wycieczke do nieodleglej wyspy.
W Penzance sa rowniez muzea oraz ciekawa galeria sztuki. Miejska promenada wieczorem wyglada uroczo oswietlona lampionami a miejscowe uliczki skrywaja klimatyczne puby w których ponoc gustowali przemytnicy. Pogode trafilem fantastyczna, choc miejscowi przyznali, iż nie zawsze jest tam tak słonecznie.
Mieszkalem w Beachfield Hotel na promenadzie, który mogę śmiało polecic. Duzy, jednak nie za duzy wiktoriański budynek oraz stylowe pokoje z widokiem na morze. Internet jest dostępny nieodplatnie w calym chotelu, malym minusem może być zbyt maly parking. Dobra kuchnia, przemila obsluga w recepcji oraz restauracji. Menu na bardzo przyzwoitym poziomie oraz calkiem spory wybor win.

lemon
Raczkujący
 
 
Posts: 56
Joined: 27 Jul 2009, 17:20
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0


Return to TURYSTYKA