Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

FemalePostNapisane by wasillo83 » 22 Nov 2012, 02:16 Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Jak w temacie :)
Znajda się miłośnicy do pogadania, podzielenia się własnymi doświadczeniami???
A może mały wypad??

wasillo83
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 12 Oct 2011, 18:44
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marian3a » 22 Jan 2013, 07:55 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

siema, Uwielbiam chodzić po górach, w Polsce Tatry w Uk jak narazie tylko Snowdon zaliczyłem, pewnie w wakacje do Austrii się wybiorę aby zdobyć najwyższy szczyt tego kraju. Było by cudownie :)| Tylko boję się troszkę gdyż wspinaczka u mnie leży ;/

marian3a
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 36
Joined: 23 Feb 2010, 00:08
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by poryf » 27 Feb 2013, 23:25 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Hej,
ja właśnie szukam partnera tudzież partnerki do wspinania na ściankach w Birmingham.
Od niedawna interesuję się tym tematem. Znalazłem kilka ciekawych miejsc w Bham takich jak na przykład Red Point.

Zainteresowanych proszę o kontakt

Grzesiek

gsm 07591239275
User avatar
poryf
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 19 Oct 2012, 10:45
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 28 Feb 2013, 10:06 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

poryf, wstrzeliłeś się nie w ten temat. Zaglądnij do tych tematów:
viewtopic.php?f=15&t=12272
viewtopic.php?f=15&t=3866
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by poryf » 7 Mar 2013, 16:16 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Hej,

dzięki za podpowiedź :grin: Bardzo pomocne.
Nie mogłem nikogo namierzyć.

Gdybyś gdzieś, kiedyś, jakoś poszukiwał kogoś to .... u noł :grin:

Pzdr
User avatar
poryf
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 19 Oct 2012, 10:45
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Nat_a » 12 May 2013, 22:53 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

skromnie skrobne że wraz z mężem jesteśmy miłośnikami gór a w szczególności Tatr :) Już za 2 tygodnie bedziemy sobie znów dreptać po naszych Taterkach :D

Nat_a
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 8 Aug 2012, 15:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by xander » 12 Feb 2015, 21:23 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

zastanawiam sie wlasnie nad urlopem we wrzesniu w Zakopanem, az wstyd sie przyznac jeszcze nigdy nie bylem w Tatrach. Uwielbiam piesze wedrowki, wiec mysle ze mozna polaczyc przyjemne z pozytecznym i spedzic milo czas w naszym ojczystym kraju na lonie natury i podziwiac piekne krajobrazy i nie tylko...

xander
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 15 Nov 2009, 16:20
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mbmickbod » 15 Mar 2015, 23:44 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Witam . Lece w Tatry w ostatnim tygodniu maja . Jezeli ktos ma ochote zapraszam .Lot £100 ,
pensjonat na 6 dni ze sniadaniami i obiadokalacjami £100 . Nie bylem w Tatrach 10 lat ale jak ogladam zdjecia to bardzo mile wspominam te wedrowki .

mbmickbod
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 15 Jan 2014, 14:48
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 19 Mar 2015, 11:24 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Sam jestem wielkim fanem naszych gór wysokich, więc Tatry obskoczyłem w miarę sprawnie i w większości. Sporo miejsc wciąż czeka na mnie aby je odwiedzić, ale często podchodzę tak do łażenia po górach, że lepiej 17-razy być w tym samym miejscu o różnych porach roku i porach dnia, niż pchać się na siłę, aby zaliczyć wszystko. Coś tam Orlej dziabnąłem, łańcuchy nie są mi obce, spanie na pięciu stawkach się zdarzało w schronisko, sporo zdjęć się narobiło. Kiedyś będąc młodszy bardzo się pchałem żeby jak najszybciej wszędzie dotrzeć, stąd też była i Świnica jak i Granaty, teraz wolę na spokojnie przez Krzyżne, Szpiglasową czy traskę jak Kuźnice (gdzie zazwyczaj śpię) > Gąsienicowa > Karb > Kasprowy > Czerwone Wierchy > Tomanowa i powrót przez Chohołowską rowerkiem na dół w jeden dzień na spokojnie :)

Nie mogę się zdecydować co w tym roku, bo Ben Nevis już zrobiłem, Snowdon czy Scafell Pike nie są już takie majestatyczne i nie wiem czy na wakacje znowu sobie gdzieś w okolice Glencoe nie skoczyć czy nie lecieć do Polski właśnie w Tatry. Coś czuję że tym roku będzie to tym razem początek Września. Liczę na mniej burz i deszczy które w sierpniu zawsze dają się na szlaku we znaki :P
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by IgaBor » 30 Nov 2015, 13:50 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Ja w ostatnim czasie jestem zauroczona trochę mniej popularnymi, ale równie pięknymi górami Karkonoszami :) Późnym latem robią wyjątkowe wrażenie, szlaki są zdecydowanie mniej uczęszczane, schroniska spokojniejsze, a widoki wprost niezwykłe. Wtedy dopiero można odpocząć od codziennego zgiełku. Polecam te rejony każdemu miłośnikowi gór :)

IgaBor
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Age: 37
Joined: 30 Nov 2015, 09:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mbmickbod » 30 Nov 2015, 19:02 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Ja właśnie wróciłem ze wspinaczki w Maroku. Było fajnie trochę egzotycznie. Najwyższy szczyt Toubkal 4200 m jest technicznie łatwy ale męczący ze względu na obniżony poziom tlenu w powietrzu. Czasami trzeba było używać raków. Ceny przystępne.

mbmickbod
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 15 Jan 2014, 14:48
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 19 Feb 2017, 19:59 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Witam,

Jadę w kwietniu w Tatry :D Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do górskich wędrówek to zapraszam.
Noclegi mam zarezerwowane w Zakopanym więc trasy będą raczej długie. Jeśli pogoda dopisze i szlaki będą przetarte to celem będzie obszar doliny pięciu stawów.

Dodano: -- 19 lut 2017, o 20:01 --

dokładniej mówiąc od 24 do 28 kwietnia
pozdrawiam

Dodano: -- 29 kwi 2017, o 19:32 --

no i wróciłem, niestety tym razem 1:0 dla Tatr bo te kilka kilometrów w śniegu po pas trudno nazwać chodzeniem po górach ;)
poniżej kilka zdjęć jak mogą wyglądać Tatry niemalże w maju
Attachments
DSCN1423.JPG
DSCN1429.JPG
DSCN1435.JPG
DSCN1437.JPG
DSCN1438.JPG
DSCN1446.JPG
DSCN1448.JPG
DSCN1450.JPG
DSCN1451.JPG
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 15 May 2017, 15:24 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Jak tak patrzę na Twoje zdjęcia to mi się przypomniało że i ja trochę ich mam


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 16 May 2017, 00:47 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

Zaratrusta nie wiem czy na jednym ze zdjęć to jest czekan w Twoim plecaku, ale jeśli tak to źle go nosisz lopatka i dziób powinny być do dołu w razie upadku możesz sobie wbić dziob w glowe. Wpisz w Google "jak nosić czekan w plecaku" kliknij na zdjęcia i zobaczysz jak to powinno wyglądać prawidłowo czekan nie zagraża Twojemu życiu i na pewno Ci nie wypadnie z plecaka.
Nie zrozum mnie zle nie czepiam się tylko doradzam poza tym fajne foty rozmarzylem się :-)

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 16 May 2017, 18:40 Re: Miłośnicy Tatr poszukiwani :)

xxxx, Tak sposób przenoszenia czekana jaki opisałeś jest bezpieczniejszy i nawet wygodniejszy w transporcie kiedy jedziesz samochodem czy w autobusie.
czasami noszę go tak jak na zdjęciu z lenistwa wkładam go z góry bez ściągania plecaka i tak samo szybko mogę go szybko wyciągnąć.
Nie zapominajmy że jest przymocowany z boku plecaka więc żeby wbić go w głowę musiałbym jakoś bardzo dziwnie powyginany upadać ale oczywiście ryzyko zranienia reki czy barku istnieje.
Tak wiem, spadając w górach po stromym stoku wszystko jest możliwe ale na takim stoku czekan będę miał w ręce a nie w plecaku

dzięki za zwrócenie uwagi zawsze warto się czegoś nowego dowiedzieć
pozdrawiam
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA