jestem w ciazy i chca mnie zwolnic z pracy!

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

FemalePostNapisane by Ewulka » 26 Nov 2008, 09:42 jestem w ciazy i chca mnie zwolnic z pracy!

Witajcie!
Jestem na contrakcie juz dwa lata. Pracuje dla duzej firmy. Niestety szykuja sie zwolnienia. Ta sama prace co ja wykonuja jeszcze cztery inne osoby i powiedziano nam ze jedna z nas musza zwolnic ( made redundant ). Jestem w trakcie okresu konsultacji, i jeszcze nie podjeto decyzji kto bedzie zwolniony. Jestem w ciazy i powiedzialam im o tym jakies 3 tygonie temu. Czy ktos moze sie orientuje gdzie moge zasiegnac porady, czy oni w ogole moga mnie zwolnic w moim stanie? Moze jakis prawnik? Ale on pewnie kosztuje fortune.... :-( . Czy jesli mnie zwolnia, jakie mam szanse wygrania ewentualnej sprawy w sadzie o Sex Discrimination? Ja nawet nie wiedzialabym gdzie sie z tym udac?? Co najlepiej zrobic w mojej obecnej sytuacji? bylabym wdzieczna za kazda podpowiedz.
Ewa

Ewulka
Raczkujący
 
 
Posts: 92
Age: 43
Joined: 30 Sep 2007, 19:29
Location: Hall Green
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 26 Nov 2008, 10:01 Re: jestem w ciazy i chca mnie zwolnic z pracy!

Citizens Advice Bureau. Tam ci pomoga. Powodzenia
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

zajrzyj na ten link :http://www.berr.gov.uk/files/file34285.pdf

Oraz:http://www.nhs.uk/chq/pages/953.aspx?CategoryID=54&SubCategoryID=128&r=1&rtitle=http%3a%2f%2fwww.nhs.uk%2fchq+-+953%3fCategoryID%3d54%26SubCategoryID%3d128

Moze cos znajdziesz.
Natomiast na Citizen Advice nie liczylbym za bardzo bo ja juz raz z nich korzystalem i powiem ci ze to co mi powiedzieli o przepraszam doradzili, to sam wiedzialem bez ich pomocy. Innymi slowy maja rady bez rady. No ale moze w twojej materii beda bardziej zorientowani. W kazdym razie wrato probowac! Sprobuj takze tego doradcy prawnego w polskim domu chyba jest co piatek od 1szej. Tamten wydawal sie bardziej konkretny. Zycze powodzenia

jaco2000eu
Początkujący
 
 
Posts: 38
Age: 49
Joined: 2 May 2007, 14:28
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

nie mogą cię zwolnic i tyle,daj certyfikat MATB1 od połoznej do kadr , jezeli sa jeszcze 4osoby to musza wybrac sposrod tamtych ty juz jestes pod ochrona. Nie martw się i gratuluję ciązy. :-)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Ewulka » 27 Nov 2008, 06:27 Re: jestem w ciazy i chca mnie zwolnic z pracy!

dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi!
do Citizens Advice Bureau wybiore sie w piatek, zobacze co mi powiedza, w ten prawnik w polski domu juz nie przychodzi tam w piatki, ale jest polski prawnik na hall green, 30 funtow za 15 min........... mysle ze wybiore sie do nich w ostatecznosci.
Tego cert MATB1 jeszcze mi nie dano , za tydz mam pierwszy scan i chyba daja to jako potwierdzenie wtedy, ale union rep w firmie podpowiedzial mi zeby napisac w liscie do HR ze jestem w ciazy , bo widzial juz takie przypadki ze wszyscy wiedzieli ze babka jest w ciazy , ale jak przyszlo co do czego to sie wyparli!
jeszcze raz dzieki za pomoc!
EWA

Ewulka
Raczkujący
 
 
Posts: 92
Age: 43
Joined: 30 Sep 2007, 19:29
Location: Hall Green
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Powinnas dac im list w ktorym informujesz pracodawce o ciazy i terminie rozwiaznia.list w dwoch egzemplarzach i jeden musza ci oni podpisac i oddac jako zabezpieczenie.Matb1 wymagane jest od 21 tyg ciazy.ale sprobuj u poloznej.zagadaj ja o calej sprawie i ona ci podpowie gdzie udac sie w takiej sytuacji.Prawde mowiac to firma nie moze cie zwolnic ale roznie to bywa.radze sprobowac z tym listem.powodzenia i gratuluje cizy

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 4 Oct 2007, 11:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Prawo Pracy generalnie chroni przed bezprawnym zwolnieniem kobiety, które zaszły w ciążę podczas trwającego zatrudnienia. Jeśli kobieta zachodzi w ciążę, będąc objętą umową na czas nieokreślony, pracodawca nie może jej zwolnić (chyba że dyscyplinarnie za rażące łamanie warunków pracy). Przez cały okres ciąży i karmienia piersią, kobiety nie mogą wykonywać ciężkich prac, mają prawo do częstszych i dłuższych przerw, a w przypadku niedyspozycji przysługuje im automatyczny urlop zdrowotny.

Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić kobiecie w ciąży lżejszych zajęć, automatycznie przechodzi na zwolnienie z pełną pensją. Powyższe zasady nie obowiązują w przypadku m.in. ogłoszenia upadłości firmy. Nieco trudniejsza jest sytuacja kobiet na umowach czasowych. Jeśli poinformuje się pracodawcę o ciąży w trzecim miesiącu trwania umowy o pracę czasową, umowa automatycznie przedłuża się aż do porodu.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 8 Dec 2008, 23:14 Re: jestem w ciazy i chca mnie zwolnic z pracy!

a czy orientujecie sie moze jak jest w przypadku zwolnienia kobiety samotnie wychowujacej male dziecko? wlasnie w przypadku redukcji etatow?
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Jezeli chodzi o Ewulke. Jakikolwiek prawnik (nie trzeba szukac polskiego) pierwsza porada prawna za darmo. Teoretycznie bedac w ciazy jestes pod ochronka, ale w praktyce moze byc roznie. Dobry prawnik napewno wywalczylby dla Ciebie odszkodowanie po zwolnieniu.

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 12:03 ]
W przypadku redukcji etatow moga zwolnic kazdego.
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 22 Jan 2009, 09:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

nie zupełnie kazdego , jezeli nie ma innej osoby ktora by mozna było zwolnic to mogą zwolnic cięzarna ale musi to być ostatecznosc.Inaczej zapłacą odszkodowanie i to naprawde spore ,poniewaz nie mozna kobiety w ciaży narazac na niepotrzebne stresy itd.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Musze Cie rozczarowac. Przy redukcji mozna zwolnic kazdego. Niezgodne z prawem jest jedynie zwolnienie ze wzgledu (w tym wypadku) na ciaze. ale wystarczy napisac w zwolnieniu redukcja stanowiska. A odszkodowanie zalezy od tego jaki uszczerbek na zdrowiu uzyskala przez zwolnienie.Ale Raczej odszkodowanie obejmowaloby wyrownanie strat z powodu braku pracy. I to tylko jezeli sposob zwolnienia rzeczywiscie bylby unfair dismissal.
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 22 Jan 2009, 09:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sadbor » 11 Feb 2009, 17:36 Re: jestem w ciazy i chca mnie zwolnic z pracy!

Powiem ci tak Anglia to bardzo dziwny kraj wedlug mojej wiedzy to nie moga cie zwolnic alem moja dziewczyne ktora za 2 miesiace ma rodzic zwolnili bez zadnych skrupolow ani advencer citizen ani prawnik w polskim domu nic nie pomogli poprostu beznadzieja co za kraj bezprawia sami nie wiemy zabardzo co robic zostaly nam jeszeszcze prywatne biura prawnicze zycze powodzenia sadbor

sadbor
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 24 May 2008, 21:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by KATARZYNA GRABAS » 21 May 2009, 13:15 tez sie sadze

Jestem w ciazy.zwolnili mnie z rzezni w angli jak bylam w 4 miesiacu.zglosilam sie do citizenu ktory mi teraz pomaga.wynalezli mi darmowego adwokata.sprawa idzie do trybunalu pracy.

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 14:20 ]
czy ktos wie ile moge dostac odszkodowania za zwolnienie w ciazy?

KATARZYNA GRABAS
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 38
Joined: 21 May 2009, 13:10
Location: spalding
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VirusJah » 21 May 2009, 17:02 Re: jestem w ciazy i chca mnie zwolnic z pracy!

Nie znam się na tym, ale nie uwazasz ze praca w ciazy na masarni nie jest odpowiednia dla osoby w ciazy? Pozdro V
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posts: 229
Age: 34
Joined: 25 Jan 2008, 19:06
Location: Oldbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

zaczelam pracowac jak jeszcze nie bylam w ciazy i nie powinni mnie zwolnic jak zaszlam w ciaze tylko zmienic stanowisko pracy.dziewczyna ktora nie byla w ciazy naklejala na worki naklejki a ja dzwigalam po 20 kg i jeszcze im bylo zle

KATARZYNA GRABAS
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 38
Joined: 21 May 2009, 13:10
Location: spalding
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA

cron