Nieregularne wypłaty-teraz brak wypłat :( co robić?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...
Witam Serdecznie.

Naprawde już niewiemy co mamy robić.
Pracuje razem z chłopakiem w małej firmie od 9 miesięcy,od 4 miesięcy na kontrakcie.
Pracujemy tylko my w tej fabryce.
Od dłuższego czasu mamy nieregularne wypłaty.
Jeżeli chodzi o wypłaty dostajemy je do ręki a payslip'y to wydrukowana kartka z liczbą godzin odciąganym podatkiem i kwotą.
Chcieliśmy aby przelewał nam na konto ale na rozmowie się skończyło.
OD czasu gdy mamy nieregularne wypłaty naciskaliśmy aby się to zmieniło,lecz niestety również na rozmowach się zakończyło.Wprawdzie są bardzo małe zamówienia i firma wiąże koniec z końcem ale oczywiście nasz kochany szef zawsze dostaje wypłate.NA drugim miejscu jest jego matka (sekretarka) a później my :).
Teraz od dwóch tygodni niedostaliśmy wypłaty,z dnia na dzień słyszymy ta samą śpiewke,"czekam na czeki,niewiem czy dziś będą pieniądze,ble ble ble ...niezły z niego aktor.Zawsze nas zbywa swoimi historiami.Mamy już dość i prawdopodobnie w piątek znowu niedostaniemy wypłaty a nasze oszczędności się kończą a on jeździ wypasionym merolem i struga biznesmena a na wypłaty niema.

Mamy dwutygodniowy okres wypowiedzenia i w ten piątek chcemy złożyć wypowiedzenie i tu pojawia się problem.Skoro niedostajemy wypłat czy musimy przez te dwa tygodnie pracować, pytam ponieważ mamy nieciekawą sytuacje finansową a musimy za coś żyć a przez te dwa tygodnia chcieliśmy poszukać pracy, mój chłopak ma samochód i dobrze zna język angielski więc pewnie z pracą dla niego niebędzie większego problemu a jak zostaniemy i nadal niebędzie wypłat to będzie nieciekawie.

Zwracam sie do was z prośbą, co robić jak odzyskać pieniądze które nam zalega,ewentualnie gdzię możemy zgłosić się z tym przypadkiem, za wszelkie informacje dziękuje...

Pozdrawiam

tin tin
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 6 Feb 2008, 18:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ja bym na Twoim miejscu zrobiła tak. Postawiłabym szefa przed faktem dokonanym. Poprosiłabym go o rozmowę i powiedziała szczerze, że jak np. w przeciągu dwóch tygodniu nie wypłaci zalegej wypłaty, to złożę wymówienie. Jeżeli by mi nie wypłacił, honor nie pozwolił by mi dłużej zostać w tej firmie. Ja tak robię. Jak mam problem to idę do szefa i szczerze mu o tym mówię. Nie przepada za mną i uważa za arogancką, ale wie, że jestem mu potrzebna i może na mnie polegać. Choć naprawdę jestem miła i dabrze wychowana. :) Czasem jak czegoś nie mogę zrobić przez swoje ,,upośledzenie językowe,, to mówię mu spróbuj zrozumieć. Akurat do niego to dociera. Nie można dać się wykorzystywać. Nie można się też dziwić, że jesteśmy wykorzystywani w pracy skoro sobie na to pozwalamy. Nie pozwól na to. Z własnego doświadczenia wiem, że bardziej mnie szanują jako pracownika i jako człowieka, jak się czasem stawiam. Nie można się cały czas uśmiechać i przytakiwać.

Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wypowiedzenia, to możesz przeciez wykorzystać zaległy urlop. Jeżeli oczywiście coś Ci zostało.


Powodzenia!!!! :smile:
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

No tak właśnie zrobiliśmy,powiedzieliśmy że jeżeli niedostaniemy do piątku pieniędzy to składam wypowiedzenie ale kończą się nasze oszczędności i niemamy za co życ a okres wypowiedzenia to dwa tygodnie a przez ten czas możemy poszukać czegoś innego tylko że wtedy może nam wogóle niewypłacić i co wtedy,ani pieniędzy ani referencjii ?!

Czy będzię szansa odzyskać zaległe wypłaty, gdzie możemy to zgłosić, w naszej sytuacji każdy dzień jest ważny!

tin tin
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 6 Feb 2008, 18:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Jesli idzie o kase to policja, citizens advice, ktore ma kontakty z wyspecjalizowanymi kancelariami prawniczymi, ktore z mila checia (w wiekszosci przypadkow bez jakichkolwiek kosztow z waszej strony) wezma wasza sprawe.
Znajdzcie lokalne Citizens Advice Bureau, a oni juz pokieruja wami.
Nie rezygnujcie tez z pracy, gdyz w przypadku porzucenia przez was pracy mozecie miec problemy ze swiadczeniamim, np: job seekers allowance.

[ Dodano: Sro Paź 29, 2008 21:28 ]
Idz tez do lokalnego job centre ze swoim payslipem, zapytaj czy wyglada on w porzadku i powiedz ze ci nie placa i co masz z tym zrobic. Job centre tez moze pomoc w takich sprawach.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA

cron