szukam pracy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by sorcor » 22 May 2015, 19:42 Praca na wakacje - Birmingham czy nie?

Witam,

Tytułem wstępu:
Na początku czerwca mam w planie wyjazd na 4 miesiące do Wielkiej Brytanii.
Nie mam załatwionej pracy, mieszkanie jakieś się znajdzie.
W zeszłym roku byłem z dziewczyną w Birmingham na 1,5 miesiąca i nie mieliśmy żadnych problemów z znalezieniem lokum i pracy a też pojechaliśmy z bagażem podręcznym i bez żadnych konkretnych planów. Jesteśmy studentami, nie mamy jeszcze żadnego fachu w ręku.
Angielski komunikatywny.

I teraz bardzo was proszę o poradę.
Zastanawiam się czy warto jechać znowu do Birmingham. Z jednej strony znam miasto i wiem, że pracę tam znajdę.Z drugiej raczej nie widzę tam perspektyw na coś za więcej niż 6.50, z tego co wiem i czytam to bezrobocie jest spore i praca raczej w magazynach/fabrykach za najniższą.
Mam trochę doświadczenia jako kierowca i kelner i zastanawiam się czy nie lepiej bym zrobił jadąc do innego miasta, np. bardziej turystycznego.
Podpowiedzcie mi proszę - czy według was warto kombinować i jechać gdzieś gdzie są lepsze perspektywy (gdzie?) czy uderzać w znajome miejsce.

Oczywiście najbardziej zależy mi żeby w ogóle dostać pracę ale w miarę możliwości chciałbym znaleźć coś lepiej płatnego albo przynajmniej lżejszego niż w zeszłym roku bo wtedy supervisorzy w magazynie litości nie mieli :)

sorcor
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 22 May 2015, 17:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rad » 26 May 2015, 08:33 Re: Praca na wakacje - Birmingham czy nie?

Bez konkretnego doświadczenia, chcesz więcej niż wynosi NMW? Jako kelner, to z napiwków może coś dozbierasz.
Wybierz się do Londynu. Stawki większe, lecz i życie także.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by DAAVIDF » 1 Jun 2015, 10:10 Re: szukam pracy

hahah ja zawsze mówię że mam a nie mam, nie wiem po co kupowałaś auto

DAAVIDF
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 15 Jan 2015, 21:35
Reputation point: -4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 1 Jun 2015, 11:15 Re: szukam pracy

DAAVIDF wrote:hahah ja zawsze mówię że mam a nie mam, nie wiem po co kupowałaś auto


Po to, że teraz moge sobie smigać, gdzie mi się podoba :)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DAAVIDF » 6 Jun 2015, 00:59 Re: szukam pracy

hahah padłem szukaj dalej pracy i śmigaj

DAAVIDF
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 15 Jan 2015, 21:35
Reputation point: -4
Neutralny
Top
-4

MalePostNapisane by Thomas » 6 Jun 2015, 07:19 Re: Praca na wakacje - Birmingham czy nie?

sorcor wrote:Witam,

Tytułem wstępu:
Na początku czerwca mam w planie wyjazd na 4 miesiące do Wielkiej Brytanii.
Nie mam załatwionej pracy, mieszkanie jakieś się znajdzie.
W zeszłym roku byłem z dziewczyną w Birmingham na 1,5 miesiąca i nie mieliśmy żadnych problemów z znalezieniem lokum i pracy a też pojechaliśmy z bagażem podręcznym i bez żadnych konkretnych planów. Jesteśmy studentami, nie mamy jeszcze żadnego fachu w ręku.
Angielski komunikatywny.

I teraz bardzo was proszę o poradę.
Zastanawiam się czy warto jechać znowu do Birmingham. Z jednej strony znam miasto i wiem, że pracę tam znajdę.Z drugiej raczej nie widzę tam perspektyw na coś za więcej niż 6.50, z tego co wiem i czytam to bezrobocie jest spore i praca raczej w magazynach/fabrykach za najniższą.
Mam trochę doświadczenia jako kierowca i kelner i zastanawiam się czy nie lepiej bym zrobił jadąc do innego miasta, np. bardziej turystycznego.
Podpowiedzcie mi proszę - czy według was warto kombinować i jechać gdzieś gdzie są lepsze perspektywy (gdzie?) czy uderzać w znajome miejsce.

Oczywiście najbardziej zależy mi żeby w ogóle dostać pracę ale w miarę możliwości chciałbym znaleźć coś lepiej płatnego albo przynajmniej lżejszego niż w zeszłym roku bo wtedy supervisorzy w magazynie litości nie mieli :)

Skoro na sezon bez żadnego fachu. Czemu nie pojedziesz do nadmorskiego kurortu na południowym wybrzeżu. Tam znajdziesz bez problemu prace w hotelach czy restauracjach za nieco wyższe stawki.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 6 Jun 2015, 13:51 Re: szukam pracy

DAAVIDF wrote:hahah padłem szukaj dalej pracy i śmigaj



No nie wiem co Cie tak śmieszy i co Ci przeszkadza, że kupiłam samochód?
Odrzuć sarkazm na bok, bo nie pomaga.

Mam pracę.
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 6 Jun 2015, 19:19 Re: szukam pracy

DAAVIDF wrote:hahah ja zawsze mówię że mam a nie mam, nie wiem po co kupowałaś auto

I zapropnuja Ci pracę w np. Tamworth w godzinach 23-4.
A Ty co - nie, dzięki, ale... nie mam jak dojechać w tych godzinach w tamto miejsce. I chcesz żeby później traktowali Cię powaznie?
Looooool.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by DAAVIDF » 8 Jun 2015, 23:04 Re: szukam pracy

:shock:

DAAVIDF
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 15 Jan 2015, 21:35
Reputation point: -4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gina83 » 9 Jun 2015, 12:50 Re: szukam pracy

Witam wszystkich :)
Czy wiecie może, czy są w Bham pracodawcy, u których można w czasie half termu dziecka wziąć bezpłatny urlop? Na razie pracuję popołudniami i wieczorem, kiedy dziecko jest już w domu z mężem, ale to odbija się na rodzinie. Macie jakąś radę co do pracy? Gdzie szukać? Z góry dzięki za info

Gina83
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 30 Jul 2014, 09:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Male PostNapisane by arkadiuszpe » 12 Jun 2015, 15:45 Re: szukam pracy

hej poszukuje Pracy jako head heff , sous cheff lub coś w gastronomi przyjechałem z Polski doświadczenie 8 lat w tym ostatnie 5 jako szef kuchni gdzie mogę szukać ofert pracy w Birmingham ? ktoś pomoże :)
User avatar
arkadiuszpe
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 12 Jun 2015, 08:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mepsi » 13 Jun 2015, 18:29 Re: szukam pracy

DAAVIDF wrote:hahah padłem szukaj dalej pracy i śmigaj


No tak, to przeciez takie smieszne miec samochod, widzac takich wielce ambitnych ludzi nie dziwie sie ze Polacy czesto maja opinie ostatnich w lancuchu pokarmowym.

mepsi
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 16 Dec 2011, 03:42
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DAAVIDF » 14 Jun 2015, 17:24 Re: szukam pracy

nie mogę komedia :D

DAAVIDF
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 15 Jan 2015, 21:35
Reputation point: -4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mepsi » 15 Jun 2015, 01:26 Re: szukam pracy

no straszna z Ciebie komedia

mepsi
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 16 Dec 2011, 03:42
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emigrantka90 » 15 Jun 2015, 10:34 Re: szukam pracy

DAAVIDF wrote:nie mogę komedia :D


Komedia bo co?
Bo ktos wychodzi na przeciw potencjalnemu pracodawy i stwarza sobie wieksze szanse zatrudnienia? Lepiej siedziec na forum i krytykowac i wysmiewac, co?

Takie sytuacje powinno sie podziwiac, bo to oznacza, ze komus naprawde zalezy na pracy i nalezy takiej osobie kibicowac, a nie wysmiewac ja.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posts: 71
Joined: 29 Oct 2014, 14:00
Location: Poldington ;)
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA