konflikt w zakladzie pracy- co robic?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

FemalePostNapisane by ktosienka » 23 Jan 2008, 13:35 konflikt w zakladzie pracy- co robic?

Pracowalam przez agencje dla pewnej duzej firmy. Na identycznym stanowisku jak moje pracowala polka, ktorej angielski nazeczony jest kierownikiem innego oddzialu firmy. Dziewczyna od samego poczatku pokazywala wszystkim w kolo, ze ma lepsza pozycje w firmie. Zostala oddelegowana do trenowania sporej grupy polakow. I tu zaczely sie rozne nieuczciwe praktyki z jej strony- aby osiagnac wlasne lepsze wyniki pracy nie uczyla nowych pracwonikow jak najszybciej i najprosciej wykonac obowiazki, tylko swiadomie wprowadzala w blad. Stosowala tez kilka innych technik nad ktorymi nie bede sie teraz rozwodzic. Zaczely narastac napiecia i konflikty. Glownym bohaterem konfliktu byla zawsze rzeczona dziewczyna i ktos inny z pracownikow (rozne osoby, roznych narodowosci). Kierownictwo tego nie widzialo, bo razem z nia i jej chlopakiem byli w bardzo dobrych relacjach. Napiecie roslo, zaloga co raz wiecej niecheci wobec owej panny okazywala, a ona kozystajac z malenkiego awansu, przerzucila na nas czesc swoich nowych obowiazkow, bo nie dawala sobie z nimi rady. Wobec duzej niecheci z naszej strony, zaczela byc co raz bardziej agresywna, niemila i naduzywala swoich kompetencji- rozstawiajac wszystkich po katach (jej nowe stanowisko pracy nie bylo bynajmniej stanowiskiem kierowniczym)

PO kolejnej serii klotni z owa mila obywatelka naszej nadwislanskiej stolicy polecialy z pracy 4 osoby. Nie tego samego dnia tylko w przeciagu 2 kolejnych - oficjalne przyczyny zwolnienia byly oczywiscie inne. Jako, ze bylismy zgranym zespolem napisalismy raport, ktory trafil do naszego pracodawcy (agencji), bezposrednich przelozonych i kadr firmy, na rzecz ktorej pracowalismy. Pod raportem podpisala sie spora grupa osob.

Agencja zaprosila nas na rozmowe celem wyjasnienia calego zajscia.
Wstepnie zgodzilam sie na taka rozmowe.
Niemniej teraz budza sie moje watpliwosci.
Podpisalam sie pod raportem i wszystko co zostalo tam napisane potwierdzam.
Pomimo ze biegle komunikuje sie jezykiem angielskim boje sie jednak, ze niuanse w sformuowaniu wypowiedzi slownej moga wpedzic mnie w klopoty. Nie pracuje w tej firmie, mam inna prace. Niemniej uwazam, ze bohaterka mojej historii powinna zrozumiec, ze nie mozna w tak nieuczciwy sposob postepowac wobec innych, a pozbawienie 4 uczciwych osob pracy nie moze byc kaprysem "gwiazdki sypiajacej z kierownikiem nizszego szczebla".

Co robic? Jesli tam pojde, to zabiore ze soba swiadka- biegle mowiacego po angielsku, jesli nie pojde cala sprawa moze pozostac bez echa... pomozcie prosze...

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by DjXeed » 23 Jan 2008, 14:11 Re: konflikt w zakladzie pracy- co robic?

Ja bym poszedl. Po prostu przygotuj sobie gotowe odpowiedzi na pytania, ktore padna napewno.

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Age: 39
Joined: 11 Jan 2008, 15:56
Location: Londyn
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Ricopl » 25 Jan 2008, 12:39 Re: konflikt w zakladzie pracy- co robic?

Uwazam tak jak przedmowca ze powinnas przygotowac sobie ewentualne odpowiedzi i pytania oraz powinnas wziasc przynajmniej jedna osobe ktora stracila prace. Tematem tez powinni sie zainteresowac kierownicy wyzszego szczebla chyba ze jest to mala firma. Gdy ta puszczalska doprowadzala umyslnie do strat w firmie jest to karalne przynajmniej w polskim prawie mysle ze tutaj jest podobnie. Aczklowiek musisz byc dobrze przygotowana merytorycznie zebys wiedziala o czym mowisz i odpowiedzi musza byc klarowne z przykladami i tutaj by sie sprzydali swiadkowie.
Jezeli sie starannie do tego przygotujesz i ludzie z korymi pracowalas beda chetni do pomocy, mysle ze wiele mozesz zrobic a ta "paniusia" powinna otrzymac nauczke tez jestem z Toba.
A tak na koniec to co jest z nami polakami ze sie tak zachowujemy bo wiem ze nie sa to wyjatki, gdyz kiedys pracowalem dla JobCenter.
Pozdrawiam i zycze sukcesu, napewno sie uda :))))

I zebys nigdy juz nie spotkala takiej osobki

Pa
Rafal

Ricopl
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 48
Joined: 6 Dec 2007, 15:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA