Chorobowe a wypłata

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

FemalePostNapisane by komar77 » 12 Oct 2015, 14:29 Chorobowe a wypłata

Witam czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi na jakiej podstawie oblicza się wynagrodzenie na zwolnieniu lekarskim? W lutym tego roku po operacji byłam prawie trzy miesiące na zwolnieniu.Teraz znowu jestem trzeci tydzień.Poprzednim razem pracodawca wypłacał mi inne kwoty tygodniowo niż teraz,były one wyższe.Dlaczego tak może być?Czy są jakieś przepisy wskazujące zasady obliczania wynagrodzenia na chorobowym? Za podpowiedzi będę wdzięczna.
User avatar
komar77
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Age: 46
Joined: 25 Mar 2009, 14:24
Location: Tyseley/Torun
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 12 Oct 2015, 15:48

To zależy co masz w kontrakcie... Może być tak że pełna albo częściowa wypłata przez jakis czas (czasami zależnie od stażu pracy) a pozniej SSP.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by komar77 » 12 Oct 2015, 16:39 Re: Chorobowe a wypłata

A czy jest jakiś ogólny wyznacznik na podstawie którego wylicza się wypłatę podczas zwolnienia lekarskiego? To jest Statuory Sick Pay. Czy każde chorobowe rozliczane jest inacze? Dziwi mnie że poprzednio otrzymywalam inne wypłaty?
User avatar
komar77
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Age: 46
Joined: 25 Mar 2009, 14:24
Location: Tyseley/Torun
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 12 Oct 2015, 18:57 Re: Re: Chorobowe a wypłata

komar77 wrote:A czy jest jakiś ogólny wyznacznik na podstawie którego wylicza się wypłatę podczas zwolnienia lekarskiego? To jest Statuory Sick Pay. Czy każde chorobowe rozliczane jest inacze? Dziwi mnie że poprzednio otrzymywalam inne wypłaty?


Tak jak napisałem wyżej przeczytaj co masz w kontrakcie bo inaczej to jak wróżenie z fusów...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by komar77 » 12 Oct 2015, 19:04 Re: Chorobowe a wypłata

Niestety nie mam kontraktu w domu,podobno wysłano go pocztą.ale nigdy nie dotarł.Pracuję w firmie ponad dwa lata i mam kontrakt bezterminowy.
User avatar
komar77
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Age: 46
Joined: 25 Mar 2009, 14:24
Location: Tyseley/Torun
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 12 Oct 2015, 23:04 Re: Chorobowe a wypłata

https://www.gov.uk/employers-sick-pay/entitlement tu masz wszystko co i jak + kalkulator do wyliczania ile Ci sie nalezy jesli masz placone tylko standardiwe SSP
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 13 Oct 2015, 04:11 Re: Re: Chorobowe a wypłata

komar77 wrote:Niestety nie mam kontraktu w domu,podobno wysłano go pocztą.ale nigdy nie dotarł.Pracuję w firmie ponad dwa lata i mam kontrakt bezterminowy.


I przez dwa lata nie interesowały Cie warunki na jakich jesteś zatrudnionya? A przy podpisywaniu nie czytałaś kontraktu?
Czy poprostu podpisałas cokolwiek Ci podsuneli bez żadnego zapoznania się z dokumentem?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by komar77 » 13 Oct 2015, 06:48 Re: Chorobowe a wypłata

Vanilia dziękuję,zgodnie z tymi wyliczeniami wychodzą jeszcze inne kwoty.
Alzak kontrakt czytałam podczas jego podpisywania tylko pobieżnie ponieważ powiedziano mi,że otrzymam jego kopię.Generalnie wszystkie jego klauzule były nam przedstawione na meetingu,firma jest raczej solidna i nie było nigdy żadnych problemów.Potem jak to często bywa nie upominałam się o niego.Zamierzam jednak o to spytać po powrocie ze zwolnienia.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,pozdrawiam.
User avatar
komar77
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Age: 46
Joined: 25 Mar 2009, 14:24
Location: Tyseley/Torun
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 13 Oct 2015, 15:35 Re: Chorobowe a wypłata

Nie wszyscy otrzymują pełną kopię kontraktu. Ja w mojej kopi kontraktu miałem tylko najważniejsze punkty, reszta jest dostępna na Intranecie firmy. Jest to spora książka (nazwali ją: Employment Manual), która jest dość często odświeżana.
Może też korzystasz z Intranetu w pracy i tam możesz znaleźć kopię kontraktu.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 13 Oct 2015, 20:40 Re: Re: Chorobowe a wypłata

VA wrote:Nie wszyscy otrzymują pełną kopię kontraktu. Ja w mojej kopi kontraktu miałem tylko najważniejsze punkty, reszta jest dostępna na Intranecie firmy. Jest to spora książka (nazwali ją: Employment Manual), która jest dość często odświeżana.
Może też korzystasz z Intranetu w pracy i tam możesz znaleźć kopię kontraktu.


To rozumiem że jak jesteś za coś zawieszony i nie możesz z jakiegoś powodu przebywać na terenie firmy to masz wgląd do firmowego intranet żeby zapoznać się z prawami jakie Ci przysługują które zazwyczaj znajdują się w kontrakcie albo employment book
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 14 Oct 2015, 10:14 Re: Chorobowe a wypłata

Nie ma powodu dla którego, nawet podczas zawieszenia, nie mógłbym mieć wglądu do tego dokumentu. Gdybym sobie zażyczył wydrukowaną kopię dostarczoną do domu nikt nie mógłby mi tego odmówić.
Moim punktem było, że warto sprawdzić, bo może być to dokument ogólnodostępny w firmie, a nie indywidualny kontrakt dla każdego.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA