Page 1 of 1

Okres wypowiedzenia

PostPosted: 5 Jul 2012, 22:32
by PavloKr
Witam. Mam takie pytanie, w sierpniu zjeżdam na stałe do Polski. Mam prace stałą na kontrakcie, pracuje w tej firmie jakieś pół roku. Orientuje się ktoś, ile mniej więcej będzie trwał okres wypowiedzenia?? Czy zasady są podobne tak jak w Polsce?? Pozdrawiam

Re: Okres wypowiedzenia

PostPosted: 5 Jul 2012, 23:02
by Ivoneczka23
zasad wypowiedzenia poszukaj w kontrakcie tam jest wszystko napisane

Re: Okres wypowiedzenia

PostPosted: 6 Jul 2012, 08:12
by Mean Girl
z tego co wiem to najlepiej jest zlozyc wypowiedzenie miesiac przed rezygnacja...im szybciej tym lepiej.

Re: Okres wypowiedzenia

PostPosted: 6 Jul 2012, 12:06
by marek55
twoje wypowiedzenie to 1 week napewno

Re: Okres wypowiedzenia

PostPosted: 6 Jul 2012, 12:39
by zwierzakfm
przeczytaj w kontrakcie - notice period

Re: Okres wypowiedzenia

PostPosted: 6 Jul 2012, 13:19
by Czarna123
napewno miesieczne wypowiedzenie.moj maz tez pracowal na kontrakcie ale zwolnil sie bo zmienil prace i musial dac MIESIECZNE wypowiedzenie.oczywiscie i musial ten miesiac odpracowac ~:)

Re: Okres wypowiedzenia

PostPosted: 6 Jul 2012, 14:49
by VA
Normalnie to po przepracowaniu pół roku okres ten wynosi 1 miesiąc, przed tym okresem 2 tygodnie, a do miesiąca stażu jest 1 tydzień. Nie jest to jednak regułą obowiązującą na każdym kontrakcie i tylko kontrakt rozwiąże wątpliwości.
Jeżeli chce się zwolnić w trybie natychmiastowym to też raczej nie ma problemów, trzeba to tylko odpowiednio uzasadnić. Oczywiście decyzja w tym wypadku należy do pracodawcy.