operator cnc

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane by Guest » 25 Jun 2010, 11:13 Re: operator cnc

zapytalem o to forom rowniez dlatego, ze wlasnie tam mozna duzo wiedzy pozyskac, dla zielonych lub chcacych poszerzyc wiedze jest jak znalazl. sam przez to forum nauczylem kilka osob troche podstaw.
co do budowy plazermen, ktore czujniki chciales oszukiwac? bo z tego co mi wiadomo drukarki to jedne z najciezszych i czasem niemozliwe do przeprogramowania uklady... nawet silniki nie nadaja sie z drukarek atramentowych.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 25 Jun 2010, 17:25 Re: operator cnc

wiec moze pora ja zmienic? nie wyobrazam sobie pracowac w zawodzie, ktorego nie lubie... akurat ten wybralem z zamilowania


Cieszę sie że byłeś w stanie polubić tą prace. Dla mnie to nuda i monotonia, juz 6 lat to samo... ble
Jedynie co mnie trzyma przy tym zawodzie to zarobki.

Podejrzewam że wiekszośc z nas tutaj jak i w Polsce pracuje w zawodach i na stanowiskach których poprostu nie lubi ale nie ma wyboru.

Niestety zawód/stanowiska pracy na jakim chciałbym pracować są dla mnie nie dostępne so far, w Polsce ze wzgędu na brak znajomości i szczęścia a w UK brak biegłego języka.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 25 Jun 2010, 19:30 Re: operator cnc

Cały układ sterowania zostaje ten sam, dorzucam tylko prowadnice i napęd podmieniam: druga oś przerobić muszę na suwającą się tackę zamiast rolek, natomiast aby druk zaczął się trzeba "pomiziać" te wszystkie czujniki papieru w odpowiedniej kolejności i odstępach czasowych. Co do druku białą farbą - za pewną kwotę można kupić w necie skrakowane sterowniki do tej drukarki - wtedy można drukować na innych koszulkach niż białe. Tam jest 2x CMYK więc jeden pojemnik można spokojnie podmienić. No ale ten pomysł zarzuciłem w końcu z braku wiedzy, czasu i pozwoleństwa szefostwa żebym w pracy sobie części po godzinach z alu dofrezowywał ;/
Aczkolwiek fajna sprawa byłaby to wykonać, bo komercyjne drukarki tego typu zaczynają sie jakoś od 10 000 funiaków, a zbudowane są na tych samych podzespołach co Canon.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 28 Jun 2010, 15:50 Re: operator cnc

plazermen, może łatwiej by było zrobić to "od zera" na nowych silnikach i sterownikach? jest tego spory wybór i nie jest to wszystko tak drogie jak się wydaje...


Thomas wrote:Cieszę sie że byłeś w stanie polubić tą prace. Dla mnie to nuda i monotonia, juz 6 lat to samo... ble
Jedynie co mnie trzyma przy tym zawodzie to zarobki.


wiesz, jeśli robisz seryjna produkcję to się nie dziwie, ja obecnie mam zabawę z 4-osiowymi frezarkami i nie uważam, że to nuda. za to niezła adrenalina jak masz do zrobienia skomplikowany detal a sam materiał to koszt nowego auta...

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by roberto » 5 Aug 2010, 16:01 Re: operator cnc

to teraz JA ,pozdro dla obeznanych w temacie ...Janek trzym sie ,troszke poczytalem i powiem wam tak :swierzynka bylem jak do was przyjechalem jesli ktos chce zarobic dobra kase ,szukac pracy w mniejszych miastach.wiem z autopsji

[ Dodano: Czw Sie 05, 2010 17:06 ]
nie chce mi sie pisac....

[ Dodano: Czw Sie 05, 2010 17:07 ]
nie ma 36 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
roberto
Początkujący
 
 
Posts: 16
Age: 50
Joined: 24 Feb 2007, 17:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ancia28 » 5 Aug 2010, 17:53 Re: operator cnc

[ Dodano: Czw Sie 05, 2010 17:07 ]
nie ma 36 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

bo pewnie masz 26lat!!!!!!! :wink:

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Age: 44
Joined: 28 Dec 2007, 20:47
Location: Birmingham/Castle Vale
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krzysztof75 » 25 Nov 2010, 19:13 Re: operator cnc

roberto, witam znalazles prace bo ja jestem tesz w tym zawodzie i tesz teraz szukam

krzysztof75
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 48
Joined: 24 Nov 2010, 13:12
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 25 Nov 2010, 19:51 Re: operator cnc

Zarejestruj swoją Cv-ke na stronach monster.co.uk, jobside.co.uk itp.
A twoja komorka nie bedzie miala czasu ostygnac od ilosci ofert...
Powodzenia
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 25 Nov 2010, 21:32 Re: operator cnc

a jak Ci mało to na polskim serwisie z pracą teraz też nabierają na 5 osiowki do englandu tylko nie wiem w jakim mieście - przyszło mi na mejla. płacą od 11,5/h w gorę tylko programowanie w fanucu jest
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by krzysztof75 » 25 Nov 2010, 22:43 Re: operator cnc

plazermen, witam jestem z zawodu operator cnc szukam pracy masz moze jakies namiary tylko ze angielski bardzo kiepski nie gede tego utrywal pozdrawiam

krzysztof75
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 48
Joined: 24 Nov 2010, 13:12
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 26 Nov 2010, 06:42 Re: operator cnc

krzysztof75, zacznij jak mozesz uzywac znakow interpunkcyjnych i poprawnej pisowni bo czytac sie nie da Twoich wypowiedzi...

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 26 Nov 2010, 07:57 Re: operator cnc

krzysztof75, jesli masz slaby angielski to polecam try temps. Tam nie wymagaja az tak dobrej znajomości języka. Potem polecam w thebestconnections sie zarejestrować. Ale tak jak koledzy mówią - na necie ogłoszeń Ci od liku. Pozakładaj konta na tych jobportalach, a nie opędzisz się od ofert. Tu nie Polska - dla frezerów CNC roboty pełno jest. I nie bierz byle czego za minimum wage, jeśli masz doświadczenie.
Pozdrawiam i powodzenia.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by roberto » 18 Dec 2010, 15:44 Re: operator cnc

hej staly bywalec nie ekscytuj sie ...to nie poland robilem lopatki do turbin zadnej adrenalinki nie czulem ,teraz robie dla przemyslu stoczniowego ,np.pletwa do steru 26 ton robi wrazenie?
User avatar
roberto
Początkujący
 
 
Posts: 16
Age: 50
Joined: 24 Feb 2007, 17:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 18 Dec 2010, 17:49 Re: operator cnc

Ło Robert znowu do Englandu wparowałeś? Niezłe klocki ciosasz :) Ja to największe do ok. tony siekałem - taki ze mnie słabiak ;]
Mam nadzieję że zadowolon jesteś. Ja ze względów zdrowotnych zmuszon jestem się przerzucić na inna branżę. Astma mnie zaczęła dusić ;/ Także obecnie się w Poznańskim mieście szkolę pilnie.
Pozdrówka,
Janek.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by el_wojtaso » 3 Jan 2011, 16:47 Siema chłopaki!

Mam taką kwestie, skończyłem niedawno(w październiku 2010) Mechanikę i Bud. Maszyn na Polibudzie Wroc. ale za ch*ja złamanego nie mogę znaleźć roboty w PL, ale za to mogę zrobić kurs operatora CNC w urzędzie pracy, a kwestia jest taka czy takowy polski kurs jest uznawany w Anglii? I czy mając zero doświadczenia jako operator jest sens jechać do Birmingham?? Pozdro!

el_wojtaso
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Age: 40
Joined: 3 Jan 2011, 16:29
Location: WROCŁAW
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA