inz budowlancy, projektanci, architekci

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by MICHAL Coventry » 10 Mar 2007, 23:01 inz budowlancy, projektanci, architekci

Czesc pracuje w Birmingham w firmie projektowej - poszukuje kontaktu z osobami pracujacymie w podobnym charakterze w celu wymiany informacji, doswiadczen, informacji o szkoleniach itp... dobrych i zlych firmach hehehhe
Jesli ktos wie jak przebrnac przez papierki do ICE -jakie dokumenty sa wymagane, ile to trwa i jak traktowany jest polski dyplom (jakies dodatkowe dokumenty) to prosze o kontakt.

Jesli ktos szuka pracy w zawodzie Highway/Civil/Struktural Engineer, Cad Technician...porady listy agencji itp..... prosze smialo

Pozrawiam Michal.

MICHAL Coventry
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Age: 43
Joined: 20 Aug 2006, 00:12
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by atoja2 » 16 Mar 2007, 20:35 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Hejka
Ja jestem inzynierem budownictwa, na razie pracuje jako Cad Technician, ale obiecano mi, ze nie dlugo mam pracowac w zawodzie. W sumie jestem tu od niedawna, wiec wiele nie pomoge, no ale zawsze mozna pogadac...
Jesli chodzi o ICE, to nie wiem jeszcze nic, aczkolwiek w pracy maja mi cos pomoc w tym temacie, jakby co dam znac
Pozdrawiam
P.S.
Jakbys mial jakies namiary na ciekawa prace to daj znac, bo ja zdycham w biurze - zawsze chcialem pracowac na budowie.

atoja2
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 25 Feb 2007, 20:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by MICHAL Coventry » 18 Mar 2007, 00:54 cad

Czesc niestety ja tez siedzie za biurkiem. o budowie na razie nie mysle. pracowalem wczesniej jako Cad technician jak przyjechalem do UK, warto sie troche pomeczyc i zdobyc doswiadczenia, jeyk techniczny itp. teraz pracuje w Birmingham juz na wlasciwym stanowisku ( rysowanie w cadziestaje sie w pewnym czasie meczace i nudne, caly czas to samo). Jak bedzies zpotrzebowal informacji o agencjach, firmach szansach itp to smialo.moza sie kiedys spotkac i pogadac albo mailem.
Pozdrawiam Michal

MICHAL Coventry
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Age: 43
Joined: 20 Aug 2006, 00:12
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dankan81 » 29 Mar 2007, 22:29 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Czesc chlopaki !!

mozecie napisac cos wiecej o stanowiski cad technical ?? A moze mi ktos doradzi co mam robic??

mam blisko roczny staz przy tworzeniu projektow instalacji elektrycznych (oczywiscie na AutoCAD) i bardzo chetnie bym powrucil do branzy ale puki co nawiazanie kontaktu a jakas firma graniczy z cudem... :cry:

moze ktos mial by pomysl albo jakas podpowiedz dla mnie co robic.....

pozdrawiam :smile:

Dankan81
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Jan 2007, 20:24
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

do Grzegorza - mam nadzieje, ze przeslane informacje, linki itp sie sprawdza.... troche cierpliwoci i bedzie ok.

Informacje dla wszystkich chetnych chcacych pracowac jako cad technician, graduate civis/structural/highways engineer itp. Zapotrzebowanie na te stanowiska jest ogromne, ofert pracy jest duzo tylko trzeba czasami we wlasciwym czasie, miejscu i do wlasciwej firmy wyslac CV. Jesli szukacie albo juz znalezliscie dajcie jakis kontakt...

pozdrawiam Michal GG2506440

MICHAL Coventry
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Age: 43
Joined: 20 Aug 2006, 00:12
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by atoja2 » 10 Apr 2007, 19:16 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Hej Michal!
Dawno mnie tu nie bylo bo mi net nawalil.
Mam prosbe - czy mpglbys mi przeslac jakies linki z ofertami pracy jako inzynier, bo juz z nudow nie wyrabiam jako cad technician
POMOZ CHLOPIE ! :)
Pozdrawiam
I z gory dziekuje
Moj e-mail : atoja2@wp.pl

atoja2
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 25 Feb 2007, 20:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Do atoja2
Czesc troche dlugo nie odpisywalem bo bylem na wakacjach... wysle ci maila na prywatne konto to sie dogadamy co mozna zdzialac.... jesli masz juz dosc rysowania to czas na projektowanie...
Pozdrawiam Michal

MICHAL Coventry
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Age: 43
Joined: 20 Aug 2006, 00:12
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dankan81 » 16 May 2007, 21:09 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

witam wszystkich bardzo serdecznie :grin:

Jak o mnie chodzi to lipa... probuje zrobic kariere w branzy elektrycznej ale puki co nie moge znalesc pracy jako projektant ani elektryk... puki co nie trace nadzieji... :smile:

Jak by mial ktos jakies konkretne firmy gdzie mogl bym uderzyc z CV to zapraszam... wyslucham z przyjemnoscia...
pozdrawiam was a w szczegolnosc Michala Coventry :mrgreen:

P.S. Ten gosc robi robote w tym watku...

Dankan81
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Jan 2007, 20:24
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Jak by mial ktos jakies konkretne firmy gdzie mogl bym uderzyc z CV to zapraszam... wyslucham z przyjemnoscia...


Spruboj sie zarejestrowac w ponizszych serwisach:

http://www.thecareerengineer.com/
http://www.totaljobs.com/
http://www.absoluteengineers.co.uk/
http://www.reed.co.uk/
http://www.justengineers.net/
http://www.jobsearch.co.uk/
http://technology.monster.co.uk/
http://www.jobsite.co.uk/

(Wiekszosc ofert pracy bedzie sie powtarzala, ale przy dobrze zrobionej selekcji dostaniesz powiedzmy co tydzien kilka konkretnych)
Jak sie zarejestrujesz to ustaw sobie region, wymagania co do stanowiska i automatyczne przysylanie ofert na email.

Pozniej tylko czekaj i wybieraj...no i oczywiscie miej cierpliwosc i czas wziac sie za bary , klecic podania i jezdzic na interview, bo wierze ze przy Twoim zawodzie to raczej nie bedziesz mial problemoz ze znalezieniem pracy, zakladam ze Angielski znasz i papiery dot. kwalifikacji zawodowej rowniez.

A pozniej ...to tylko jaki kolor Porshe :lol:
Life is what happens while you're busy making other plans

beskidenluchs
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 50
Joined: 26 Sep 2006, 21:43
Location: Oxford chyba
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by misciak » 3 Jun 2007, 17:50 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Witam,
Pracuje jako projektant w biurze ale spedzam tez troche czasu na budowie. Jestem na etapie zalatwiania dokumentow do ICE. Jesli macie jakies konkretne pytania postaram sie pomoc.
Pozdrawiam

misciak
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 3 Jun 2007, 17:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dankan81 » 19 Jun 2007, 17:57 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Hej :mrgreen:

A czy moze ktos w skrucie napisac czym sie zajmuje CAD Technican ??????

Czy jest to poprostu projektowanie budynków czy cos innego...
Albo czy mozna sie tego w miare szybko nauczyc jesli sie pracowalo na AutoCad ??

pozdrawiam :grin:

Dankan81
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Jan 2007, 20:24
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DET(H)AL » 6 Jul 2007, 19:18 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Sprawa w dziale budowlanym jest prosta w UK.
Bierzesz potfolio pod pache ,CV,niemusisz ubierac garniera wystarczy sprytny polsportowy stroj ale jak chcesz garnitur takze ,wczesniej sprawdzasz yellow pages i ruszasz z buta na rozmowy.Firm architektonicznych jest sporo od malych do dosc sporych zatrudniajcych architektow ,technikow ,technologow. Po prostu.Mozna wczesniej poslac pare linkow z Cv i jakims namaiarem w sieci na probki prac ale i tak najlesza jest rozmowa na zywo .Wiec ruszta co chceta i na interview...moim zdaniem zapotrzebowanie jest bardzo duze.jesli znasz Cada tzn umiesz pracowac w przestrzeni modelu i papieru ,znasz struture pracy przy projekcie (warstwy , xrefy i inne zakamary ),pracowales wczesniej w cadzie w Polsce czy w innym kraju (masz po prostu doswiadczenie)bardzo szybko sie wdrozysz w jakikolwiek projekt.kwestia jezyka pozostaje otwarta bo jak trafisz na buca co niema pojecia o nauce obcego jezyka to on nigdy nie zrozumie jak to jest ,jesli trafisz na kogos obeznanego w swiecie to wygrales.
Polecam strony riby i arb oraz po prostu wpisz w googla np job +architectural technican lub architectural assistant lub technologist lub architects ...Jest sporo mozliwosci dodoatkow na stronie np Riby sa podane stawki wynagrodzenia wiec mozna sie w miare przygotowac do negocjacji ..wszystko jeszcze zlaezy w tej kwestii od doswiadczenia.Mile jest widziane takze inne doswiadczenie np graficzne,edytorskie..po prostru mowisz o wszystkim co umiesz i to w samych superlatywach grunt sie dobrze sprzedac potem bedzie siedzial nocami i nadrabial .



Powodzenia .

kf
User avatar
DET(H)AL
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 25 Nov 2006, 20:14
Location: Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dankan81 » 3 Aug 2007, 21:34 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Witam serdecznie :grin:

czas najwyzszy sie pochwalic :mrgreen:

Od 3 tygodnie pracuje jako projektant w firmie ktora zajmuje sie projektami i wykonastwem instalacji oswietlenia. Minus jest tylko taki ze jest to 135 km od Birmingham.... i w rezultacie w Birmingham jestem na weekendy ale w tym wszystkim doswiadczenie i szlifowanie jezyka jest bezcenne wiec sie nie zastanawialem... Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie... czy tam sie przeprowadze czy popracuje chwile i znajde cos podobnego w Birmingham... Puki co jest ok. Szczerze mówiac naj mniej wierzylem w znalezienie pracy przez internem a to okazalo sie najlepszym sposobem...

WIEC !!! JEDNYM SLOWEM POLECAM SZYKANIE PRACY W NECIE..... TO DZIALA!!!!!


pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia....

Dankan81
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Jan 2007, 20:24
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Edyta » 3 Aug 2007, 22:30 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Aaaaaaa to gratulacje :roza: :koncert:
User avatar
Edyta
Zadomowiony
 
 
Posts: 973
Age: 45
Joined: 11 Aug 2006, 18:00
Location: Polska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by tombedn » 10 Oct 2012, 12:54 Re: inz budowlancy, projektanci, architekci

Temat dawno nie odświeżany widzę ale interesuje mnie kilka faktów więc piszę - może ktoś odpowie (chyba że znowu moderator znowu nie zamieści mojego pytania).
jak jest z naszymi polskimi uprawnieniami - czy są one akceptowane?
(staż 8-9 lat: budowa oraz biuro projektów).
User avatar
tombedn
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 47
Joined: 10 Oct 2012, 08:18
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

Return to PRACA