Operator CNC Wolontariat

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by Dariusz83 » 16 Mar 2012, 20:12 Operator CNC Wolontariat

Witam wszystkich. Wiem że wśród was forumowicze są też operatorzy CNC. To jest pytanie głównie do nich. A więc pokrótce poszukuje jakiejś fabryczki gdzie jako wolontariusz mógłbym zdobyć pierwsze szlify i doświadczenie. W tej chwili jestem teoretykiem tematu. W polsce ukończyłem szkolenie 3 miesięczne organizowane przez ZDZ i siemensa mały kontakt z maszynami był, zarówno frezarką jak i tokarką, kilka detali się wykonało. Tutaj uczęszczam do Collegu na Level 3 jako programista CNC. Od września mam zamiar zacząć HNC z inżynierki. A więc pokrótce tyle o mnie. Jeżeli ktoś by znał jakieś miejsca gdzie można by było uderzyć, proszę wpisujcie. Z góry dziękuje za waszą pomoc i wsparcie.Pozdrawiam

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Albiorix » 17 Mar 2012, 08:25 Re: Operator CNC Wolontariat

To się nazywa praktykant a nie wolontariusz.
User avatar
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posts: 336
Age: 44
Joined: 6 Dec 2011, 12:43
Location: Bordesley Village
Reputation point: 68
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 17 Mar 2012, 10:18 Re: Operator CNC Wolontariat

Czy to praktykant czy też wolontariusz to jest najmniej istotne chyba w tym wszystkim. Wszyscy tutaj starający się na stanowisko operator CNC zdają sobie sprawę jak trudne są pierwsze kroki. Ogłoszeń w sumie jest dużo ale wszyscy wiemy że przez agencje a w nich pada pytanie o praktykę i tu zaczynają się schody . Dysponuje na tyle wolnym czasem że jestem wstanie odbyć czy to praktykę czy też wolontariat w jakimś zakładzie pracy posiadającym maszyny CNC. Więc jak ktoś ma pomysł gdzie można się by było zorientować w tej sprawie to dajcie drodzy znać. Pozdrawiam

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 17 Mar 2012, 12:28 Re: Operator CNC Wolontariat

Dariusz83, taka praktyka w zawodzie nazywa sie apprenticeship i trwa 6 miesiecy... u mnie w pracy w taki sposob ostatnio pracowalo pare osob... z tego co wiem dostawali jakies Ł2.60/h (lepszy rydz niz nic ;) ) 6 godzin dziennie, ale mysle ze mozna sie dogadac co do godzin... co jakis czas przychodzila do nich babka sprawdzac postepy w nauce zawodu i jedna z tych osob dostala prace na stale.
przejdz sie moze, lub zadzwon do job centre i spytaj o taka mozliwosc... mysle ze jesli oni sie tym nie zajmuja to pewnie wysla Cie do odpowiedniej instytucji
tu jeszcze znalazlam u wujka google'a ;) ... moze Cie to zainteresuje http://www.jobisjob.co.uk/apprenticeship-cnc/jobs
powodzenia :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 17 Mar 2012, 15:14 Re: Operator CNC Wolontariat

Apprenticeship to jest praca połączona z nauką szkolną, czyli praktyka zawodu. Obowiązują nadal stawki minimalne.
Trainee to taki co się przyucza zawodu, lub ma już zawód i praktykuje.
Volunteer natomiast to ktoś kto podejmuje się praktyki, ale nie bierze za to pieniędzy.
Jak zrozumiałem autora tematu interesuje training lub voluntary work.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 17 Mar 2012, 18:09 Re: Operator CNC Wolontariat

Poszukuje wolontariatu czy też praktyki, wszystko mogę robić za darmo gdzieś tam pieniądze w tym wszystkim nie są najważniejsze. Wiem że istnieje opcja Apprenticeship i biorę ją pod uwagę ale jako ostateczność ponieważ chciałbym go dopiero odbyć po zrobieniu HNC. Co do jobcenter jestem tam zarejestrowany, od mojego advisor career usłyszałem że on nie będzie rozmawiał o moich ambicjach i za dużo ludzi się chce szkolić i podnosić swoje kwalifikacje. Powinienem podjąć pracę jaką mi proponują nieważne czy jest ważna z moim kierunkiem nauki czy też nie, jak mi się nie podoba to powinienem sobie sam pomóc czyli poszukać wolontariat lub innego tego typu praktykę. Pani w jobcenter powiedziała że oni nie są od tego a żadnymi treningami się nie zajmują. Więc stąd się wziął mój post i prośba o waszą pomoc i wsparcie.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 17 Mar 2012, 20:24 Re: Operator CNC Wolontariat

Nie ma co się czaić, Dariusz83, składaj papiry o normalną posadę operatora CNC i ucz się pracując. Ja tak zrobiłem i wszystko było okej. Praktycznie wszystkie angielskie firmy oferują na starcie jakiś rodzaj przeszkolenia. W jednej firmie wystarczy 2 dni , w kolejnej 3 miesiące. Zależnie od poziomu skomplikowania zadań. Nigdzie szybciej i lepiej się nie nauczysz niż w pracy.
Powodzenia!
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 17 Mar 2012, 21:25 Re: Operator CNC Wolontariat

Może i racja tylko że problem jest jeden o tym co pisałem czyli brak doświadczenia a to na starcie mnie eliminuje. A naprawdę wysłałem już wiele a nawet bardzo wiele podań aplikacji i ciągle doświadczenie kuleje. Stąd też ten pomysł z zdobyciem go w sposób prawie darmowy dla pracodawcy. Mówię prawie bo po jego stronie nie licząc człowieka który mnie przeszkoli i ewentualnego gdzieś tam ryzyka z maszyną to żaden inny.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 17 Mar 2012, 23:11 Re: Operator CNC Wolontariat

Wpisz w swoje CV, że pracowałeś na tym stanowisku przez jakiś czas w PL. Zawsze szanse na posadę trochę większe, a nikt nie jest w stanie tego zweryfikować. Najważniejsze żeby się umówić na rozmowę kwalifikacyjną i tam się trochę wykazać.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 18 Mar 2012, 06:48 Re: Operator CNC Wolontariat

Tak jak VA, mowi: trochę podkoloruj rzeczywistość a droga do zatrudnienia stanie przed Tobą otworem. Skoro pracodawca stawia kandydata w sytuacji nie do przeskoczenia to ją omiń i juz.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 18 Mar 2012, 08:28 Re: Operator CNC Wolontariat

Zrob tak jak pisza VA i Plazermen ja zaczolem od zwyklego operatora jesli mozna to tak nazwac ladowalem i wyciagalem czesci z maszyny przeszedlem przez kilka firm i dzisiaj pracuje jako operator programista. Czasem widzialem ogloszenia firm, ktore decyduja sie przeszkolic pracownikow. Ja poszukam namiarow na agencje, ktora rekrutuje do JCB oni tam daja porzadny trening i jak napiszesz, ze masz doswiatczenie z Polski to mysle, ze nie bedzie problemu bo za moich czasow rekrutowali spawaczy prosto z Polski, a praca jest o tyle dobra, ze nie ma tam tolerancji prawie zadnych i nikt sie nie trzesie nad zniszczonymi narzedziami itp idealna na poczatek poszukam namiarow to Ci puzniej wysle na pw tylko jest jeden maly problem fabryki JCB znajduja sie w okolicach stoke-on-trent ja do pracy jezdzilem 60km w jedna strone nie wiem czy to Cie interesuje.Dodaj tez CV na rozne JOB-portale mysle, ze bedzie odzew i koniecznie zrob tak jak pisza wczesniej napisz, ze masz doswiatczenie z PL.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 23 Mar 2012, 22:32 Re: Operator CNC Wolontariat

Po pierwsze z góry dziękuje za wsparcie i pomoc. Po drugie a jednak aplikowałem o Apprenticeship, na uczelni na którą teraz uczęszczam. Dam znać jak go dostane i jak to wygląda.Może i ja w ten sposób pomogę przyszłym pokoleniom.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by fosa » 5 Feb 2014, 15:03 Re: Operator CNC Wolontariat

Proponuje zglosic sie do firmy Alder Engineering Ltd sales@aldereng.nildram.co.uk maja 5 osiowe CNC i przyjmuja praktykantow

fosa
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 5 Feb 2014, 14:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 5 Feb 2014, 21:22 Re: Operator CNC Wolontariat

fosa- po 2 latach to chyba już coś znalazł ;)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA