Monitoring, kamera przed domem.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by claudia » 16 Mar 2011, 08:53 Re: Monitoring, kamera przed domem.

claudia, ok, a jeszcze pytanie , jak taki alarm reaguje na koty,lisy , ptaki i inne gady co sie wałęsają po ogródkach? Chwyta je czy nie?

Na początku był źle ustawiony to się włączał, teraz już nie.

claudia
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 10 Mar 2009, 20:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 16 Mar 2011, 09:57 Re: Monitoring, kamera przed domem.

KA i PE wrote:a czy nie lepiej po prostu przeprowadzic sie tam gdzie prawdopodobienstwo takiego przykrego incydentu jest marginalne?
Nie ma takiego miejsca na ziemi... Oczywiście wierzę , że miejsce twojego zamieszkania jest najbezpieczniejsze na świecie, ale uwierz że i tam może się to przytrafić. Jak już wszystko zostanie skradzione na tych "złych dzielnicach" czas przyjdzie na te "dobre".
pozdr
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Sebool_uk » 16 Mar 2011, 10:38 Re: Monitoring, kamera przed domem.

malaroksi

Chyba wszystkie możliwości zostały wymienione w tym temacie, napisałem chyba bo może są jeszcze jakieś inne metody na złodziei o których nie wiem ale chętnie się dowiem jeżeli zostanie to poruszone w tym temacie. Natomiast ja mogę powiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem jest pies. Wiadomo, że nie każdy może mieć psa w domu bo to różnie bywa ale nie będziemy wnikać w szczegóły. Moja dzielnica też nie jest święta, zdarzają się tu różne przypadki aż ręce opadają czasem ale to kwestia przyzwyczajenia do danego miejsca. Zdarzyło się parę razy włamań na ogród które skończyły się niepowodzeniem ze strony złodziei. Posiadamy kamery z przodu i z tyłu domu, jest nawet alarm (nawet nie wiem czy on w ogóle chodzi) był już jak się wprowadziliśmy "niby" chodzi nie było jeszcze okazji żeby ktoś nam się do domu włamał. Ale tak jak wspominałem na początku, moim zdaniem najlepszy jest pies, a dlaczego? Po pierwsze, moja sunia jest wrażliwa na każdego typu szelesty, hałasy i nawet rozróżnia daną osobę która wchodzi do domu a jej nie widzi. Nawet jak u sąsiadów złodziej chodził po ogrodzie to moja sunia postawiła wszystkich na nogi w środku nocy. Niestety nie zauważyłem kto tam się kręcił po ogrodzie bo złodziej zostawił rower i jeszcze parę rzeczy i uciekł w długą. Od tamtej pory sąsiedzi również zaopatrzyli się w psa. Monitoring który mamy z tyłu domu nie wiele dał bo grodzą nas drzewa między mną a moimi sąsiadami więc nie wiele było widać tylko nasz ogród. Dlatego moim skromnym zdaniem żeby tutaj już się za bardzo nie rozpisywać bo ja potrafię pisać długie opowiadania z czystym sumieniem z mojej strony mogę polecić pieska dla Twoich znajomych i to nie kundelka tylko takiego psa który będzie potrafił przepędzić wrednego złodzieja. W każdym bądź razie jeżeli Twoimi znajomi chcą się dobrze zabezpieczyć to polecam alarm i pieska porządnego, moim zdaniem monitoring nie wiele zdziała, lecz zachęci złodzieja do kolejnego włamania jak było wspominane we wcześniejszych postach. Z mojej strony to by było na tyle. Mam nadzieję, że troszkę Ci pomogliśmy a teraz niech Twoi znajomi zdecydują jaka metoda będzie najskuteczniejsza na złodzieja. Pozdrawiam ;)
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monique » 16 Mar 2011, 10:48 re

Claudia -> A ten cały Satel prosty w instalowaniu? Sami to zrobiliscie czy wołaliście fachowca? I z iloma czujkami macie zestaw?
Na Allegro są dostępne takie zestawy i za rozsądne pieniążki jak widzę.

monique
Rozeznany
 
 
Posts: 141
Age: 43
Joined: 9 Mar 2010, 13:31
Reputation point: 34
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malpa3000 » 16 Mar 2011, 12:00 Re: Monitoring, kamera przed domem.

Ja to sie zastanawiam jak to jest, że ktos wchodzi ci do sypiali, szpera po szufladach a ty się nawet nie obudzisz. Chyba, że jakis gaz im podrzucili.

Dwa lata temu moi znajmomi, ktorzy mieszkają na Edgbaston mieli włamanie i ukradli im wszytsko co mieli na dole, a niby to taka spokojna dzielnica jest. Mi sie wydaje, że nie ma reguły na jakiej dzielnicy mieszkasz bo wszędzie to może sie zdarzyć, a nawet bym powiedziała, że w tych lepszych dzielnicach jest większe zagrożenie bo "porządny włamywacz" nie będzie ryzykował dla byle czego.

Pies to na pewno dobre rozwiązanie, ale tez odpowiedzialność - niestety.

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nikctom » 16 Mar 2011, 12:24 Re: Monitoring, kamera przed domem.

claudia wrote:
AdamBoltryk wrote:Uzbrajasz alarm jak idziesz spać?! Współczuję sąsiadom, jak się przebudzisz o 4 nad ranem na siusiu... Tobie zresztą też.
Z reguły systemy alarmowe służą do zabezpieczania pustego domu/mieszkania.

Pewnie ze tak.
Sypialnie i lazieke ma na gorze a tam nie ma czujnikow sa tylko w miejscach narazonych na wlamanie oraz w ogrodzie. A jak chce zejsc na dól to wylaczam pilotem:)


dokładnie, my również mielismy włamanie rok temu , zwineli mi motocykl z ogrodu i kilka narzedzi, zalożyłem alarm Yale Wire Free, w nocy ustawiam tylko na wszystkie drzwi wejściowe a po domu można sie spokojnie poruszać, lub mozna jak ktoś wyżej napisał, poruszac sie z pilotem

nikctom
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 23 Feb 2007, 12:27
Location: Erdington
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 16 Mar 2011, 13:57 Re: Monitoring, kamera przed domem.

Sebool_uk, teraz to nie chodzi o moich znajomych znajomych , tylko o mnie , nagle dotarło do mnie że takie rzeczy się zdarzają i wolałabym nie dopuścić do tego. Pies odpada totalnie, poza tym psa łatwo uśpić , otruć , czy ogłuszyć , jak trafi się taki co to szczeka nawet na własny cień to ciężko by było wytrzymać z takim a sąsiadom z nami :mrgreen: myślę że alarm i zamykanie nawet tych małych uchylnych okienek to wystarczające, jeszcze rok temu jak pojechaliśmy na wakacje to zostawiliśmy wszystkie okienka pootwierane by się wietrzyło mieszkanie bo były takie upały wtedy , teraz wiem że jednak nie ma co ryzykować i zachęcać złodziei ...
malpa3000, W ich przypadku było tak , że kobieta się obudziła w momencie jak koleś stał nad nią nad łóżkiem, nic im z sypialni nie wzięli ale z dołu tak.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 16 Mar 2011, 13:57 Re: Monitoring, kamera przed domem.

malaroksi wrote:Nie ma takiego miejsca na ziemi... Oczywiście wierzę , że miejsce twojego zamieszkania jest najbezpieczniejsze na świecie, ale uwierz że i tam może się to przytrafić. Jak już wszystko zostanie skradzione na tych "złych dzielnicach" czas przyjdzie na te "dobre".


byl juz poszany temat strony police.uk
sheldon avenue (znam te ulice poniewaz znajomi maja tam chatke z councilu) ma wskaznik przestepczosci 236. nie jest to tak zle jak na soho czy w okolicach hansworth, ale na pewno nie jest w akceptowalnych przez nas granicach. nie mowie ze trzeba szukac miejsc gdzie przykre rzeczy sie nie przytrafiaja, ale aby szukac takich gdzie prawdopodobienstwo jest marginalne.

edgbaston, ktory ktos nie wiem dlaczego przytoczyl jako 'bezpieczna' dzielnice ma wskaznik 351

pozdr
pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 16 Mar 2011, 14:00 Re: Monitoring, kamera przed domem.

Mi sie wydaje, że nie ma reguły na jakiej dzielnicy mieszkasz bo wszędzie to może sie zdarzyć, a nawet bym powiedziała, że w tych lepszych dzielnicach jest większe zagrożenie bo "porządny włamywacz" nie będzie ryzykował dla byle czego.
no dokładnie, a tak w sumie po co np. okradać socjal? po co chodzić po biednych dzielnicach i kraść skradzione sprzęty hehe
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malpa3000 » 16 Mar 2011, 14:38 Re: Monitoring, kamera przed domem.

malaroksi wrote:że kobieta się obudziła w momencie jak koleś stał nad nią nad łóżkiem


to teraz mnie zmroziło...powiedziała cos czy udawała, że śpi????

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 16 Mar 2011, 14:59 Re: Monitoring, kamera przed domem.

malpa3000 wrote:

malaroksi napisał/a:
że kobieta się obudziła w momencie jak koleś stał nad nią nad łóżkiem


to teraz mnie zmroziło...powiedziała cos czy udawała, że śpi????


pewnie na wszelki wypadek zaczela udawac orgazm, ta dla zmylki :-)

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by papuzkaara » 16 Mar 2011, 15:18 Re: Monitoring, kamera przed domem.

a czy nie lepiej po prostu przeprowadzic sie tam gdzie prawdopodobienstwo takiego przykrego incydentu jest marginalne?

pozdr

pe[/quote]

ja sie wlasnie tu przeprowadzilam bo prawdopodobienstwo bylo marginalne. I chyba wlasnie znalazlam sie na tym marginesie.

malaroksi a napisz cos wiecej o tym wlamaniu. w jaki sposob, kiedy??
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 16 Mar 2011, 15:29 Re: Monitoring, kamera przed domem.

papuzkaara wrote:ja sie wlasnie tu przeprowadzilam bo prawdopodobienstwo bylo marginalne


a dlaczego sadzisz ze prawdopodobienstwo bycia ofiara przestepstwa w takiej okolicy moze byc marginalne? to gdzie wczesniej bylo wieksze?

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 16 Mar 2011, 15:56 Re: Monitoring, kamera przed domem.

KA i PE wrote:a czy nie lepiej po prostu przeprowadzic sie tam gdzie prawdopodobienstwo takiego przykrego incydentu jest marginalne?
chyba na samemu sobie kupiona za totka malutka wyspe.....
nie ma takiego miejsca czy dzielnicy gdzie cie nie okradna,, wszedzie moze sie to zdarzyc. dlatego ludzie w tych ,,lepszych,, dzielnicach jeszcze czesciej maja alarmy ;)))

[ Dodano: |16 Mar 2011|, o 16:01 ]
malaroksi wrote:no dokładnie, a tak w sumie po co np. okradać socjal? po co chodzić po biednych dzielnicach i kraść skradzione sprzęty hehe
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by claudia » 16 Mar 2011, 16:05 Re: Monitoring, kamera przed domem.

monique wrote:Claudia -> A ten cały Satel prosty w instalowaniu? Sami to zrobiliscie czy wołaliście fachowca? I z iloma czujkami macie zestaw?
Na Allegro są dostępne takie zestawy i za rozsądne pieniążki jak widzę.

Mamy 7 czujek i dodatkowo czujniki zbicia szyby i otwarcia drzwi. Wszystko montował mój polówek

KA i PE wrote:pewnie na wszelki wypadek zaczela udawac orgazm, ta dla zmylki :-)

widzę że masz duże doświadczenie w tym temacie:)

claudia
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 10 Mar 2009, 20:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI