insurance number - szukam porady!!!!

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by lilryc » 15 Dec 2010, 16:06 insurance number - szukam porady!!!!

Witam,mam pewien problem potrzebuje jak najszybciej wyrobić insurance number, mam tu męża który pracuje na kontrakt, oraz 1,5 roczne dziecko, nie zamierzam pracować ponieważ muszę zająć się dzieckiem, wiem żeby wyrobić IN muszę podjąć pracy lub zarejestrować się w agencji pracy, tak zrobiłam ale agencja nie chce wystawić mi zaświadczenia dopóki nie zaczne pracować, co mam robić skoro nie ma pracy dla mnie bo czekam już cały miesiąc i nic... nawet na weekend kiedy mąz jest w domu a IN potrzeby mi jest zas do bebefitów i do tego żebym miała prawo do świadczen lekarskich , pomóżcie proszę, czekam na pomsły co w tej sytuacji zrobić

lilryc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 4 Dec 2010, 17:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by WLOD » 15 Dec 2010, 16:20 Re: insurance number - szukam porady!!!!

Witam jezeli maz pracuje i ma NIN w momencie jak zlozy papiery na benefity to oni sami ci ten numer wyrobia przynajmniej ja tak mialem a zeby bylo smieszniej to zona byla w Polsce i wyrobili jej tak jakby zaocznie musiala dostarczyc tylko paszport takze maz niech sklada papiery i czekaj sami cie umowia na spotkanie pozdrawiam

WLOD
Początkujący
 
 
Posts: 46
Joined: 15 Jul 2007, 09:10
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by lilryc » 15 Dec 2010, 16:31 Re: insurance number - szukam porady!!!!

no ale słyszałam że to strasznie długo trwa .... jeśli prześle papiery o bebefity bez swojego IN, a co zrobić jeśli np. byłaby taka sytuacja zebym sie nie starała o benefity a chciałabym wyrobić IN? słyszałam że można samemu sobie opłacać ubezpieczenie ale czy tak się da nie mając IN? ile czekałeś na decyzje o benefity jesli twoja zona nie miała jeszcze IN? boję się poprostu że jeśli zrobie to tak jak ty to zajmie to dużo więcej czasu....

lilryc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 4 Dec 2010, 17:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Magda31 » 15 Dec 2010, 17:49 Re: insurance number - szukam porady!!!!

Zazwyczaj się nie czepiam,ale jak czytam te wszystkie posty,jak zalatwić to albo tamto,bo inaczej nie dostane benefitów,to nie powiem co mnie trafia.
Droga lilryc,jeżeli zarejestrowałaś się w agencji pracy, to powinnas dostać dokument,że właśnie tego dokonałaś,to po pierwsze,po drugie gdzieś chyba mieszkasz,więc albo agencja z której wynajmujesz z Mężem mieszkanie, albo Landlord,potwierdzi,że tak właśnie jest,wystarczy,ze pokażesz im umowę z agencji albo odręcznie napisane pismo od Landlorda i do wyrobienia NIN w zupełności to wystarczy.
Tak na zakończenie,to chyba sama nie wiesz o co sie chcesz starać,bo bebefitów w Angli nie wypłacają.

Magda31
Rozeznany
 
 
Posts: 116
Age: 48
Joined: 18 Sep 2007, 17:41
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 16 Dec 2010, 00:32 Re: insurance number - szukam porady!!!!

nie jest Ci potrzebne zadne zaswiadczenie z agencji pracy,bez tego tez mozna wyrobic NIN

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by lilryc » 16 Dec 2010, 09:41 Re: insurance number - szukam porady!!!!

ale pisałamjuż wczesniej ze w agencji pracy nie chcą mi takiego zaswiadczenia wystawić dopoki nie zaczne pracować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! byc może jakiś czas temu załatwiałeś benefity i mogło się coś zmienić ....

[ Dodano: |16 Gru 2010|, o 09:43 ]
dzwoniłam do job center i mipowiedzieli że nie trzeba mnieć tego dokumentu z agencji pracy ale strasznie długo to trwa zanim wyrobiom takowy nr dzieki któremu bede mogła wyrobić IN, cchepoprostu jakoś to ominąc i załatwić jak najszybciej

lilryc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 4 Dec 2010, 17:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 16 Dec 2010, 10:54 Re: insurance number - szukam porady!!!!

lilryc, cokolwiek bys nie robia i tak bedziesz czekac i czekac na benefity , kolezanka z tego forum, pobierala juz na dziecko tyle ze wszystko bylo na meza a Ona poprosila by przesylali na jej imie i konto i czekala 11 miesiecy, w tym czasie wstrzymali przesyl na jego konto oczywiscie. Lepiej zalatwiac to przez Hm R. niech oni skieruja Cie na insurance wtedy juz bedziesz w systemie i czas sie bedzie liczyl , po 6 miesiacach bedziesz mogla do nich wydzwaniach i ich ponaglac :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitty » 16 Dec 2010, 11:33 Re: insurance number - szukam porady!!!!

lilryc, tak jak piszer malaroksi, chocbys stanela na glowie to niestety i tak minimum 3-4 tygodnie na NIN bedziesz musiala poczekac. Takze nie zwlekaj a zabierz sie do roboty i umow na spotkanie w sprawie NIN ;)
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 16 Dec 2010, 18:30 Re: insurance number - szukam porady!!!!

Jeśli, jak piszesz:
mam tu męża który pracuje na kontrakt

to Ty nic nie musisz robić/posiadać, żeby dostać NIN. Zarejestruj się na rozmowę w jobCenter i idź tam z mężem i jego kontraktem.
I tak jak pisały poprzedniczki - i tak i tak na _wszystko_ będziesz musiała czekać. Na wizytę, na przysłanie numeru, o samym przyjęciu, rozpatrzeniu wniosku, czy też przyznaniu czegokolwiek nie wspominając.
Cierpliwość jest cnotą.

Pozdrawiam
PS. używaj więcej wykrzykników w swoich wypowiedziach, bo aż chce się na nie odpowiadać...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 16 Dec 2010, 18:54 Re: insurance number - szukam porady!!!!

ja mam inna rade, wez sie za robote i zarob najpierw na te benefity!!! nie cierpie darmozjadow!!!

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by lilryc » 16 Dec 2010, 19:26 Re: insurance number - szukam porady!!!!

mój mąż pracuje po 15 godzin dziennie łącznie z sobotą w związku z czym pracuje za nas dwóch, chyba człowieku nie masz pojęcia o wychowaniu niemowlaka, musiałabym być zwyrodniałą matką żeby podjąć pracę i pozwolić obcej kobiecie na wychowanie mojego dziecka! mężowi ściągają na tyle podatku że na pewno pokryje to nasze benefity

lilryc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 4 Dec 2010, 17:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 16 Dec 2010, 19:34 Re: insurance number - szukam porady!!!!

Draco wrote:ja mam inna rade, wez sie za robote i zarob najpierw na te benefity!!! nie cierpie darmozjadow!!!


Spokojnie stary ,przecież napisała,że jej mąż pracuje a ona opiekuje się małym dzieckiem.Pójdzie do pracy przez agencje i wyda na opiekunkę tyle co zarobi.
Dziecko podrośnie to odpracuje te benefity,zresztą przecież doskonale wiesz,że Polacy dużo więcej wpłacają do "systemu" niż z niego otrzymują,jak wiesz na swoim przykładzie.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 17 Dec 2010, 00:18 Re: insurance number - szukam porady!!!!

lilryc wrote:ale pisałamjuż wczesniej ze w agencji pracy nie chcą mi takiego zaswiadczenia wystawić dopoki nie zaczne pracować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! byc może jakiś czas temu załatwiałeś benefity i mogło się coś zmienić ....

[ Dodano: |16 Gru 2010|, o 09:43 ]
dzwoniłam do job center i mipowiedzieli że nie trzeba mnieć tego dokumentu z agencji pracy ale strasznie długo to trwa zanim wyrobiom takowy nr dzieki któremu bede mogła wyrobić IN, cchepoprostu jakoś to ominąc i załatwić jak najszybciej

Po pierwsze :czytaj ze zrozumieniem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Po drugie:jak byś zauwazyła jestem kobietą.
Po trzecie:NIN jest potrzebny nie tylko do benefitow
A po czwarte:załatwiałam NIN 2 mies temu dla tesciowej i (powtarzam jeszcze raz)nie potrzebujesz ŻADNEGO papieru z agencji pracy
A! i nie trwa to dluzej niż gdybys miala jakis swistek z agencji

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Magda31 » 17 Dec 2010, 18:01 Re: insurance number - szukam porady!!!!

kamix1234, chyba nie warto podnosić sobie ciśnienia,lepiej wypić kawkę :mrgreen:
myslę,że ta osoba miała w domysle pytanie,moze ktos wie jak dostać benefity bez NIN,bo jak wszyscy zauważyli nawet nie wiedziała jak się nazywa to o co chce się ubiegać,bebefity? :mrgreen: i nie było to jakieś przejęzyczenie bo napisała to kilka razy,więc szkoda słów i nerwów.Napisałam wcześniej,ze skoro jest w jakieś agencji pracy zarejestrowana to na pewno posiada na to dowód,a to,że szanowny małżonek Pani lilryc pracuję,to się chwali,każdy z nas pracuję i płaci podatki i nie powiem co mnie trafia jak słysze takie teksty,płace podatki to należą mi sie benefity?! No ale cóz taka mentalność.

Magda31
Rozeznany
 
 
Posts: 116
Age: 48
Joined: 18 Sep 2007, 17:41
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 18 Dec 2010, 00:21 Re: insurance number - szukam porady!!!!

Magda31 wrote:kamix1234, chyba nie warto podnosić sobie ciśnienia,lepiej wypić kawkę :mrgreen:
myslę,że ta osoba miała w domysle pytanie,moze ktos wie jak dostać benefity bez NIN,bo jak wszyscy zauważyli nawet nie wiedziała jak się nazywa to o co chce się ubiegać,bebefity? :mrgreen: i nie było to jakieś przejęzyczenie bo napisała to kilka razy,więc szkoda słów i nerwów.Napisałam wcześniej,ze skoro jest w jakieś agencji pracy zarejestrowana to na pewno posiada na to dowód,a to,że szanowny małżonek Pani lilryc pracuję,to się chwali,każdy z nas pracuję i płaci podatki i nie powiem co mnie trafia jak słysze takie teksty,płace podatki to należą mi sie benefity?! No ale cóz taka mentalność.

Oj tak,kawkę z rana na pewno wypije ;) .juz sie nie denerwuje :mrgreen:

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI