benefity dla nowo przyjezdnych

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by madziola2222 » 7 Oct 2010, 21:01 benefity dla nowo przyjezdnych

witam pomozcie jesli cos wiece :) za miesiac przyjedzie do mnie kolezanka z dzieckiem (maz zostaje w polsce) na kilka miesiecy bo chce zarobic jak kazdy wiadomo :) i moje pytanie jest takie czy bedzie mogla sie starac o benefity na dziecko zaraz po podjeciu pracy?
czy sa jakies wymogi dla nowo przyjezdnych ?
z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

madziola2222
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 7 Oct 2010, 20:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by wiki82 » 7 Oct 2010, 21:29 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

MINIMALNY CZAS POBYTU TO PONOC 3 MIESIACE-ale CZAS OCZEKIWNIA NA PRZYZNANIE DO 6MIESIECY.ALE OCZYWISCIE JESZCZE WYMAGANE DOKUMENTY BEZ KTORYCH NIEDOSTANIE \ZASIŁKOW.HOME-OFFICE I NIN TO PODSTAWA.CHILD TAX CREDIT ORAZ WORKING TAX CREDIT MOZE I SZYBKO PRZYZNADZA DO 3 MIESIECY(JESLI FAKTYCZNIE BEDZIE PRACOWAC(SPRAWDZA) ALE CHILD BENEFIT( TO WYSZA SZKOŁA-POTRZEBNY AKT URODZENIA ORAZ NIP Z POLSKIEJ SKABOWKI OCZYWISCIE OBOJGA RODZICOW) SPRAWDZAJA W POLSCE WIEC SIE CZEKA DOSC DŁUGO....
DOROBIC Z DZIECKIEM??? :grin: :grin: :grin: dobre sobie ludzie ale jestescie zabawni :roll:
POWODZENIA.
CIERPLIWOSC JEST CNOTA.... :mrgreen:
Last edited by wiki82 on 7 Oct 2010, 21:37, edited 1 time in total.

wiki82
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 4 Jun 2009, 16:40
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 7 Oct 2010, 21:33 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

WTC jest przyznawany na podstawie dochodów (konieczne P60) z poprzedniego roku podatkowego.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by madziola2222 » 7 Oct 2010, 21:36 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

z dzieckiem tylko dlatego ze niema kto sie nim zajac w polsce z rodzina tylko na zdjeciach :(
dzieki za odp pozdr

madziola2222
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 7 Oct 2010, 20:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 7 Oct 2010, 21:43 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

wiki82 wrote:[napisała dużo z czego większość wielkimi literami]

Kobieto, nie krzycz.
Nawet jeśli masz rację to forma wiadomości nie nastraja odbiorców pozytywnie...

Do wątkotwórczyni: niech znajoma najpierw się lepiej zorientuje jakie są tutaj koszty opieki nad dziećmi.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by madziola2222 » 7 Oct 2010, 21:49 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

nie krzycze :)

dziecko bedzie ze mna bo ja nie pracuje bo jestem tez mloda mama :)

zaproponowalam poprostu kolezance pomoc takze to chyba dobrze ?

a o benefity pytam bo jak sie uda to sie uda a jak nie to swiat sie nie zawali :)

madziola2222
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 7 Oct 2010, 20:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 7 Oct 2010, 22:22 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

madziola2222 wrote:nie krzycze :)

dziecko bedzie ze mna bo ja nie pracuje bo jestem tez mloda mama :)

zaproponowalam poprostu kolezance pomoc takze to chyba dobrze ?

a o benefity pytam bo jak sie uda to sie uda a jak nie to swiat sie nie zawali :)

A wiesz że tu dziecka nie wolno zostawiać z osobą niespokrewnioną, lub osobą która nie jest rejestrowaną opiekunką. Można się w spore nieprzyjemności wpakować.

A co do benefitów, to znam taki rekordowy przypadek kiedy odpowiedz w sprawie Child Benefit przyszła po 2 latach i za taki okres przyszło wyrównanie na konto.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by wiki82 » 7 Oct 2010, 22:37 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

ja krzycze:)to chyba było do mnie:)nie krzycze:)smieje sie własnie :wink:

wiki82
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 4 Jun 2009, 16:40
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 8 Oct 2010, 06:20 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

madziola2222 wrote:nie krzycze

To nie było do Ciebie.
Poparz, napisałam to pod niby-cytatem z wiki82, w niby-cytacie zresztą zaznaczyłam o co mi chodzi - o wielkie litery.
W internecie pisanie wielkimi literami oznacza krzyk.

Luiza wrote:A wiesz że tu dziecka nie wolno zostawiać z osobą niespokrewnioną

...chyba, że opiekunka przychodzi do domu zleceniodawców lub u nich mieszka - np. na takiej zasadzie pracują au-pair.
Ciekawe swoją drogą jak urzędnicy potraktowaliby sytuację taką jak ta, że to zleceniodawca mieszka u opiekunki...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 8 Oct 2010, 10:17 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

Galadriela wrote:...chyba, że opiekunka przychodzi do domu zleceniodawców lub u nich mieszka - np. na takiej zasadzie pracują au-pair.

No włśnie. Napisałam wyżej ze można z rejestrowaną opiekunką ;) . Nie moze to być przypadkowa osoba.

madziola2222, Opiekunka musi mieć też zaświadczenie o niekaralności czyli tutejsze Background Check. Nie można zostawić sobie dzieci z koleżanką/sąsiadką na podstawię "bo ja ją znam, bo ja jej ufam". Może to trochę głupie, ale tak jest. Także dobrze się zastanówcie jak rozwiążecie kwestię zostawiania dziecka. Bo jak przyczepią się do was social services to może być niewesoło.

Poza tym jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli będziesz siedziała z koleżanki dzieckiem to państwo widzi to jako korzyść finansową dla niej, bo nie płaci za opiekunkę i kłopoty gotowe.
Z 2 lata temu była tu afera. 2 policjantki zajmowały się swoimi dziećmi na zmianę. Miały straszne nieprzyjemności, bo nie były spokrewnione i czerpały wzajemne korzyści z darmowej opieki. Beznadzieja, ale jak już pisałam, tak już tu jest.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 8 Oct 2010, 12:15 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

Nianie zatrudniane są przez rodziców lub opiekunów do opieki nad dziećmi w ich własnym domu. Oferują
one indywidualną formę opieki nad dzieckiem dostosowaną do potrzeb rodziny. Osoby ubiegające się o
pracę jako nianie nie obejmują żadne regulacje prawne. Sprawdzane są one jedynie przez osoby je
zatrudniające, czyli rodziców, więc to do nich należy upewnienie się, że odpowiada im kandydat. Nianie i
opiekunki typu au pairs mogą dobrowolnie zarejestrować swoje usługi w nieobowiązkowej części
Rejestru Opieki nad Dziećmi.


Caly dokument co do opieki nad dzieckiem:

http://www.liverpool.gov.uk/Images/tcm21-156926.pdf
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by izap721 » 8 Oct 2010, 13:28 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

VA wrote:WTC jest przyznawany na podstawie dochodów (konieczne P60) z poprzedniego roku podatkowego.


Nieprawda,w rubryce dochód wpisuje się ,,0''
User avatar
izap721
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 22 Jun 2009, 09:31
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PostNapisane by wili » 8 Oct 2010, 19:08 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

Galadriela wrote:
wiki82 wrote:[napisała dużo z czego większość wielkimi literami]

Kobieto, nie krzycz.
Nawet jeśli masz rację to forma wiadomości nie nastraja odbiorców pozytywnie...

Do wątkotwórczyni: niech znajoma najpierw się lepiej zorientuje jakie są tutaj koszty opieki nad dziećmi.
twoje posty tez nie nastrajaja odbiorcow pozytywnie...

wili
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 8 Oct 2010, 21:20 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

wili wrote:
Galadriela wrote:Nawet jeśli masz rację to forma wiadomości nie nastraja odbiorców pozytywnie...
twoje posty tez nie nastrajaja odbiorcow pozytywnie...

Jak widac pomogly juz 10 osobom.
Ciagle jeszcze przezywasz, ze Cie wysmialam za Twoj belkotliwy post o licytowaniu mieszkan socjalnych, ze tak mnie scigasz po forum i sie czepiasz?

Ewela, dzieki, dokladnie o to mi chodzilo.
Opiekunek przychodzacych do domu (i mieszkajacych u zleceniodawcow) nie obejmuja przepisy Ofstedu.
Nadal sie zastanawiam jak by potraktowano opiekunke podnajmujaca lokum swojej zlecenodawczyni...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 8 Oct 2010, 21:40 Re: benefity dla nowo przyjezdnych

Mysle ze w pierwszej kolejnosci to podnajmujaca pokoj mialaby problem za to ze podnajmuje nielegalnie bo cos mi sie obilo o uszy ze trzeba to zglaszac itp, chociaz pewna nie jestem. Tak cos mi sie wydaje ze ten przepis o tej opiece nad dziecmi przez osoby niespokrewnione jest przepisem martwym, bo nawet tu na forum juz bylo kiedys pisane o tych policjantach i mowione bylo ze ostatecznie nie poniosly zadnej kary. A opiekunka ktora podnajmuje pokoj swojej zleceniodawczyni to faktycznie ciekawy przypadek bo dziecko jest u niej w domu wiec ona powinna byc zarejesrtowana ale zarazem jest w swoim domu czyli niby nie musi, ciekawa jestem jakby to wytlumaczyli urzednicy :mrgreen:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI