Ubezpieczenie auta

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by Nadijka » 1 Jul 2010, 14:11 Ubezpieczenie auta

Czy wie ktos moze czy i z jakiego powodu (jesli tak sie stało), wzroslo ostatnimi czasy ubezpieczenie samochodowe?
Dostalismy niedawno renewal z obecnej firmy gdzie mamy ubezpieczony samochod i kwota miesieczna jest wyzsza niz placilismy przez ostatni rok. Stwierdzilam ze moze zmienimy firme na inna, moze tansza, ale w porownywarkach kwota miesieczna/roczna i tak jest wyzsza niz w propozycji od obecnego ubezpieczyciela...
Auto mamy ubezpieczone w Churchillu i na pewno sa tansze firmy, tylko jesli cos sie w prawie zmienilo to moze nie warto szukac.
Dodam jeszcze ze nic sie nie zmienilo u nas od momentu podpisania ostatniej umowy tzn nie bylo zadnej stluczki itp, mieszkamy w tym samym miejscu, praca ta sama, auto to samo.... tylko ubezpieczenie drozsze....
Z gory dzieki za jakiekolwiek informacje.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Petergo » 1 Jul 2010, 15:01 Re: Ubezpieczenie auta

coś tam się zmieniło bo już kilka osób o tym mówi że większe ubezpieczenie pomimo kolejnego bezwypadkowego roku. Nie wiem dokładnie, czy nie czasem obcokrajowcom się to zmieniło bo anglicy nic o tym nie mówią, ale ja i też personalnie o to nie pytałem. jedno jest pewne już w marcu kolega dostał większe ubezpieczenie.

Petergo
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 49
Joined: 16 Nov 2006, 17:10
Location: Telford
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by biff30 » 1 Jul 2010, 15:10 ubespieczeni

wlasnie mi tez przyszlo wieksze z tej firmy o 100 f mimo kolejnego roku , i sie przenioslem do innej firmy sporo taniej a do tego giftcarta na 75 funciakow ,churchill kiedys bylo tanie a teraz niestety spore podwyzki pozdro
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Age: 48
Joined: 17 Aug 2007, 20:37
Location: redditch/tarnobrzeg
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 1 Jul 2010, 16:47 Re: Ubezpieczenie auta

Dzieki, a mozecie jakas firme polecic? Swinton moze? Z tym ze w go compare i podobnych wychodzi mi wszedzie wiecej... :(
Nam teraz przyszlo jakos 15 funtow miesiecznie podwyzki, a juz dwa lata u Churchilla mamy ubezp.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kubaap » 1 Jul 2010, 17:09 Re: Ubezpieczenie auta

Tez tak mialem!! I po rozmowie telefonicznej z ubezpeczalnia bylo wszystko jasne.

Cena ubezpieczenia jest wyzsza poniewaz:

Pierszy raz kupowalem przez interet. online discount itp a jak masz renewal to juz niemasz zadnych znizek typu znizka za zakup online itp.

Zmien firme ubezpieczoniowa

kubaap
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 2 Oct 2008, 16:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by maniek2140 » 1 Jul 2010, 17:31 Re: Ubezpieczenie auta

z tego co wiem i czytalem to ogolnie w gore poszly ubezpieczenia dla wszystkich nie tylko dla polakow
macie ten swoj tani i piekny kraj gdzie na wszystko was stac

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Joined: 12 Jan 2007, 22:08
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by VA » 1 Jul 2010, 17:34 Re: Ubezpieczenie auta

kubaap wrote:Tez tak mialem!! I po rozmowie telefonicznej z ubezpeczalnia bylo wszystko jasne.

Cena ubezpieczenia jest wyzsza poniewaz:

Pierszy raz kupowalem przez interet. online discount itp a jak masz renewal to juz niemasz zadnych znizek typu znizka za zakup online itp.

Zmien firme ubezpieczoniowa

Dokładnie. Wszyscy się tutaj zastanawiają dlaczego za rok następny jest więcej niż za poprzedni. Nie ma wyboru, trzeba zmieniać ubezpieczenie co rok.

Z doświadczenia wiem, że nie ma uniwersalnych tanich ubezpieczycieli dla każdego. Na jeden rok najtaniej miałem Kwik Fit innym razem Bell, Admiral i Footman James. Obecnie najtańszy mam 1st Central, a Churchil zawsze był dla mnie bardzo drogo. Każda firma wylicza po swojemu w zależności od sytuacji, więc trzeba robić indywidualne poszukiwania corocznie dla każdego samochodu.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 1 Jul 2010, 17:43 Re: Ubezpieczenie auta

mi przyszło 3 funty taniej niż w poprzednim roku, co roku sprawdzam i nigdy nie znalazłem taniej, ubezpieczam się w Lloydsie, który jest w grupie Churchila, pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 1 Jul 2010, 21:30 Re: Ubezpieczenie auta

maniek2140 wrote:(...)
macie ten swoj tani i piekny kraj gdzie na wszystko was stac

big lol...
Akurat tutaj, pomimo podwyżek, każdego kto ma samochód stać na to ubezpieczenie. Nawet po podwyżkach.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 1 Jul 2010, 21:35 Re: Ubezpieczenie auta

W Churchilly jestesmy 2 rok i tylko teraz nas taka podwyzka spotkala. Sprawdzalam na porownywarkach i nic taniej mi nie wychodzi, a pamietam jak sprawdzalam pare mcy temu to bylo duzo taniej przy innych firmach dlatego pytam czy cos sie pozmienialo. Trudno, trzeba bedzie zaplacic...

maniek2140 napisał/a:
(...)
macie ten swoj tani i piekny kraj gdzie na wszystko was stac

spokojnie, stac mnie, ale ciekawa bylam, wiec zapytalam :)

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 1 Jul 2010, 21:45 Re: Ubezpieczenie auta

mi osobiscie to sie wydaje, ze to obcokrajowcy placa wiecej bo wlasnie teraz zaczelem wypytywac Anglikoe ile placa to jeden za auto z 3 litrowym silnikiem tylko nie wiem jakie bo nie pytalem placi 400 funtow rocznie, a znowu inna kobieta placi za corse 250 funtow rocznie ale ma dopisanego do polisy 22 letniego syna, a Jamajczyk za 1,0l Vw Polo placi 68 funtow na miesiac wiec cos tu jest dziwne

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 1 Jul 2010, 21:51 Re: Ubezpieczenie auta

xxxx, jest jeszcze pare innych rzeczy ktore biora pod uwage naliczajac ubezpieczenie, np inzynierowie statystycznie powoduja mniej wypadkow i placa nizsze ubezpieczenie. Ja nie widzialam opcji 'nationality' w zadnej firmie, chyba ze inaczej sprawdzaja.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 1 Jul 2010, 21:56 Re: Ubezpieczenie auta

no tak tu masz racje wiek wchodzi w gre ile lat posiadasz prawo jazdy ile masz punktow na kacie plec (chociaz tej kwesti lepiej nie poruszac bo zaraz siezacznie damsko meska wojna) itd.... Co do mojej wczesniejszej wypowiedzi moze sie myle ale takie mam odczucie

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 1 Jul 2010, 22:15 Re: Ubezpieczenie auta

To u nas to samo :roll: Jesteśmy 3 lata w Churchillu i dostaliśmy podwyżkę 7 funtów na miesiąc. Po rozmowie z przemiłą panią dowiedzielismy się, że wszystkie ubezpieczalnie podniosły stawki :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by papuzkaara » 1 Jul 2010, 22:27 Re: Ubezpieczenie auta

I tu sie moi drodzy mylicie. Wszystkie firmy podniosly ubezpieczenia i to nie ze wzgledu na narodowosc, wyznanie czy preferencje seksualne tylko dlatego , ze zima byla sroga tego roku i masa wypadkow. Nam podniesli z 27 na 62, jak zadzwonilismy to nam bardzo ladnie pan wyjasnil WHY i jeszcze obnizyl na 55. a w churchilu jestesmy od 4 lat. Tez sprobujcie zadzwonic. A na pocieszenie jak ta zima bedzie slabiutka to obniza ceny. Nie doszukujcie sie dyskryminacji tam gdzie ich nie ma.
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI