Przebukowanie biletu loniczego

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 2 May 2010, 21:59 Przebukowanie biletu loniczego

Hej!Mam pytanko,czy ktos z Was przebukowywal bilet lotniczy z Wizzair??Jesli tak,to pod jaki numer dzwoniliscie by zmienic date rezerwacji.Ja dzwonilam do Polski,ale powiedzieli mi ze mam dzwonic pod nr.0906959003 lecz ten numer w ogole nie odpowiada.

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 23:15 ]
Ok,doszukalam sie bledu.Pan z infolinii podal mi o jedno zero za malo.Dzwonie na te infolinie tutaj w Anglii,ale nikt nie odbiera.W sumie moglabym przebukowac sobie bilet przez internet sama,ale wyskakuje mi cos takiego:

Płatności
Łączna cena zestawu:* 174.46 GBP
Kwota należna później: 0.00 GBP
Kwota należna teraz:* 174.46 GBP

Łączna wpłacona kwota 97.96 GBP
Łączna kwota należna* 76.50 GBP

I moje pytanko jest takie,o co chodzi z tym kwota nalezna?Czy musze jeszcze dopacic te 76.50,czy oddadza mi te roznice co wplacilam predzej(a wplacilam 97.96).
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 2 May 2010, 22:23 Re: Przebukowanie biletu loniczego

musisz doplacic 76,50
nie wiem na kiedy masz ten bilet, ale czasami bardziej oplaca sie kupic drugi niz przebukowywac :neutral:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 2 May 2010, 22:28 Re: Przebukowanie biletu loniczego

Ja jak chcialam ostatnio chcialam przebukowac bilet to powiedzieli mi 38f od pasazera za lot (czyli ja i mala lacznie 76f) no i ewentualna cena w roznicy biletu, czyli bardziej sie oplacalo kupic nowy. Mozna tez zalatwic sobie zwolnienie od lekarza i co prawda oni pieniedzy nie oddaja ale cos tam proponuja ponoc taki jakby kredyt u nich na nastepne rezerwacje. Ja aktualnie czekam od 13 kwietnia na rozpatrzenie tego wlasnie zaswiadczenia od lekarza i zwrot
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 2 May 2010, 22:53 Re: Przebukowanie biletu loniczego

Troche to bez sensu,bo ja zaplacilam wczesniej 97.96 f za bilety.Sytuacja nam sie zmienila i nie mozemy wyjechac w tym terminie do Pl.A cena za te nowe bilety to 76.50 f.Takze myslalam,ze za przebukowanie biletow to oni mi odlicza od tej kwoty co zaplacilam wczesniej(czyli wychodzilo by na to,ze maja mi zwrocic jeszcze pare groszy).
Niby wyzej jest tam napisane "kwota nalezna pozniej 0.00".A ta laczna cena zestawu to dodanie tych dwoch kwot(mojej wplaconej plus tej naleznej).
No i dlatego mnie to dziwi,bo w koncu wczesniej zaplacilam za bilety,to dlaczego mam znowu placic??Jakies dziwne to jest,albo ja juz nie mysle o tej porze...hihi
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 2 May 2010, 23:28 Re: Przebukowanie biletu loniczego

kindzulina ja napisalam tylko jak mi sie wydaje, tak to rozumiem :neutral:
ale moze lepiej zadzwon do nich i sie spytaj.
ja nigdy nie zmienialam rezerwacji, moge sie mylic.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 2 May 2010, 23:40 Re: Przebukowanie biletu loniczego

agg,rozumiem.Wlasnie slyszalam tez,ze podobno lepiej kupic nowy bilet niz przebukowywac,tylko chcialam wlasnie znac jeszcze inne opinie na ten temat.Jutro jeszcze sprobuje zadzwonic tam,bo niby cala dobe czynna ta infolinia,a nikt nie odbiera.Dzieki za odpowiedzi :-) Pozdrawiam!
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by pinsleepe » 3 May 2010, 08:51 Re: Przebukowanie biletu loniczego

przy "zestawu" "teraz" i "nalezna" masz gwiazdki, wiec gdzies na koncu achunku malym druczkiem powinnas miec wytlumaczone co oni przez to rozumieja.
suma do zaplacenia to £174. ty wplacilas £97. ja tu zadnej reszty nie widze.

pozdro
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 4 May 2010, 11:32 Re: Przebukowanie biletu loniczego

kindziulinaa no niestety nikt ci nawet pół funta nie zwroci. Zawsze jest jakaś ustalona z gory kwota za zmiane rezeracji lub nazwiska i ewentualnie dopłaca się do biletu jeżeli jest droższy niż kupiony wczesniej, ale jeżeli jest tanszy to piszą że różnicy w cenie nie zwracają. Sprawdz sobie jeszcze raz ile ten bilet kosztuje jakbyś chciała go kupić normalnie pierwszy raz jeżeli wyjdzie powyzej tych 76 funtow to zmien rezerwacje jezeli taniej to po prostu kup go a tamten odsprzedaj za pare funtów.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 4 May 2010, 18:26 Re: Przebukowanie biletu loniczego

malaroksi wrote:a tamten odsprzedaj za pare funtów.

Nikt go nie kupi bo opłata za zmianę nazwiska na bilecie jest jeszcze wyższa niż za przebukowanie.
Każdemu bardziej opłaci się nowy bilet, nie tylko kindziuliniee.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 4 May 2010, 20:05 Re: Przebukowanie biletu loniczego

Dalismy sobie spokoj z tymi biletami,trudno wyszlo tak ze przepada nam ten wyjazd i te bilety.Kupilismy nowe na inny termin,bo jak dzwonilismy 3 razy do Pl na infolinie,to ten pan co tam odbiera nie jest w stanie odpowiedziec na nasze pytania,a ten numer do Anglii co podal,to nikt nie odbieral,nie wiem po co oni tam siedza...i w ogole te cale przebukowanie biletu chyba ma tylko sens,jak jest z przyczyn niezaleznych od nas,czyli np.z powodu pogody.Jestes na lotnisku,dowiadujesz sie ze samolot nie bedzie startowal,to bilet ci przebukowuja na lotnisku.
A samemu przebukowanie biletu to sie nie oplaca.
Galadriela,nawet nie mam zamiaru odsprzedawac biletow,bo nie ma sensu.

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 21:06 ]
Ps.Dzieki wszystkim za odp ;)
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 4 May 2010, 21:17 Re: Przebukowanie biletu loniczego

kindzulinaa wrote:A samemu przebukowanie biletu to sie nie oplaca.
Galadriela,nawet nie mam zamiaru odsprzedawac biletow,bo nie ma sensu.

No i na tym polega taniość tanich linii.
W normalnych liniach są różne taryfy, w wyższej cenie biletu możesz mieć zawarte tańsze możliwości zmian - w porywach zmiany są bezpłatne w najdroższych biletach typu "open".
W tanich liniach bilety są tanie ale zmiany horrendalnie drogie.
Coś za coś...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 4 May 2010, 21:50 Re: Przebukowanie biletu loniczego

W Wizzair od niedawna jest opcja Wizz Flex, placisz 45zl (od pasazera) przy rezerwacji biletu i mozesz zmieniac rezerwacje do woli

http://book.wizzair.com/travel_services/wizzflex/
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 5 May 2010, 06:54 Re: Przebukowanie biletu loniczego

ewela119 wrote:W Wizzair od niedawna jest opcja Wizz Flex

O proszę, nie wiedziałam.
Czyli nawet tanie linie wprowadzily więcej taryf, plus dla nich.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI