Wypowiedzenie - czy przysluguje urlop ?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by beskidenluchs » 11 Dec 2006, 20:13 Wypowiedzenie - czy przysluguje urlop ?

Czesc, prosze o info czy w tym przypadku przysluguje urlop po zakonczeniu zatrudnienia czy nie ?

Pracowalem 3,5 miesiaca jako mechanik w Bam i zwalniam sie w tym tygodniu, czy w zwiazku ze pracowalem przysluguje mi urlop po zakonczeniu zatrudnienia lub zwrot za niewykorzystany ? na przyklad 6 dni w tym przypadku

Bo mi cos szef pieprzy(sory za wyrazenie ale innego slowa nie znalazlem) ze 3 mies to byl okres probny i mi sie nie nalezy...a niestety kiepsko znam sie na przepisach w tej materiii
Life is what happens while you're busy making other plans

beskidenluchs
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 50
Joined: 26 Sep 2006, 21:43
Location: Oxford chyba
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Lola » 11 Dec 2006, 23:50 Re: Wypowiedzenie - czy przysluguje urlop ?

Hej,
"mio" polecil mi Citizens Advaice Burou jezeli chodzi o jakies porady i wydaje mi sie ze w Twoim wypadku warto by bylo sie tam przejsc. Zajrzyj na te stronke http://www.citizensadvice...e.htm#searchbox


Zreszta wejdz tutaj http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=666 i zobacz co "mio" pisal.

Powodzenia :grin:
Amicus certus in re incerta cernitur.
User avatar
Lola
Rozeznany
 
 
Posts: 233
Age: 44
Joined: 1 Dec 2006, 22:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 12 Dec 2006, 17:34 Re: Wypowiedzenie - czy przysluguje urlop ?

mnie dali urlop pro rata za caly okres pracy, lacznie z probation period

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by John.Q » 13 Dec 2006, 00:19 Re: Wypowiedzenie - czy przysluguje urlop ?

Witam

Jasne,ze Ci sie nalezy.Jezeli zostales zatrudniony normalnie na umowe lub kontrakt, masz jak najbardziej do tego prawo. Niech twoj szef nie wali sciemy ,jakby co to postrasz go prawnikiem lub,ze ktos skontaktuje sie ze zwiazku zawodowego to od razu inaczej zacznie z toba rozmawiac. Jakby dalej nie chcial zaplacic, to uderzaj do Citizens Advice Bureau i walcz o swoje.Natomiast jesli pracowales przez agencje i to ona ci placila, to z zaleglego urlopu nici, nic nie dostaniesz.
Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Joined: 18 Aug 2006, 21:10
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adam » 13 Dec 2006, 05:47 Re: Wypowiedzenie - czy przysluguje urlop ?

To zalezy jak masz napisane na umowie???
niektore firmy placa urlop dopiero po 6 miesiacach i to chyba jest zgodne z prawem.
A jak nie masz umowy to raczej cięzko bedzie.

John.Q wrote:Natomiast jesli pracowales przez agencje i to ona ci placila, to z zaleglego urlopu nici, nic nie dostaniesz.

:neutral:
Jesli pracowales dla agencji do zadzwon do nich i powiedz ze chcesz kase za urlop to ci zaplaca poniewaz maja taki obowiazek, chyba ze wczesniej bylo zaznaczone ze nie masz platnego urlopu a ty sie na to zgodziles.
pozdrawiam
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
0

Czesc, wroce do mojej sprawy ktora ciagnie sie niestety do...dzisiaj, za prace przez ostatni miesiac-grudzien zaplaty nie zobaczylem....a ze przebywam od 2 mies poza UK to i niewiele moge wskurac z odleglosci 700 km...

A w miedzyczasie zadzonilem do biura ACAS, gdzie mily konsultant poradzil aby wyslac do pracodawcy "Formal Grievance", gdzie okreslimy nasze zyczenia co do np. brakujacej zaplaty. Wyslalem podajac 10 dniowy termin zaplaty, wyjasniajac ze w przeciwnym wypadku wysylam podanie do Working Tribunal...countdown trwa

Ciekawe czy poskutkuje...

Pytanko: znacie kogos kto wygral podobna sprawe, ile to trwalo itp ? Chodzi o najzwyklejszy brak zaplaty za prace, jedyne wytlumaczenie pracodawcy"bo sam mam problemy i nie mam..." :lol:
Life is what happens while you're busy making other plans

beskidenluchs
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 50
Joined: 26 Sep 2006, 21:43
Location: Oxford chyba
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Wypada podziekowac za pomoc z Waszej strony.

Sprawa zostala wlasnie zakonczona :)

Po 2 miesiacach oczekiwania na miesieczna pensje wyslalem "Formal grievance".
Reakcja od pracodawcy byla : zaplace ale polowe bo wiecej nie mam...
Wiec grzecznie wytlumaczylem ze jezeli termin podany przeze mnie nie zostanie dotrzymany to sprawe kieruje do Working Tribunal.

Na ten argument reakcja juz przebiegala prawidlowo: zaplacil za prace oraz za nalezny urlop "Holiday pay" :mrgreen:
Life is what happens while you're busy making other plans

beskidenluchs
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 50
Joined: 26 Sep 2006, 21:43
Location: Oxford chyba
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI