Angielskie prawo jazdy, a dorabianie kategorii w Polsce

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Witam
Posiadam angielskie prawo jazdy i chcialbym dorobic kategorie C. Czy jet mozliwosc dorobienia kategorii C na angielskim prawku w Polsce(oczywscie konczac odpowiedni kurs)?
User avatar
Coolisty
Początkujący
 
 
Posts: 22
Age: 44
Joined: 22 Jul 2007, 13:33
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Chyba jedynie przez wymianę brytyjskiego prawka na polskie, tak mi się wydaje. Chociaż mogą przyjąć brytyjski dokument, którego oczywiście już nie zwrócą, ale za to dadzą nowiutki polski kawałek plastiku.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

Angielskie prawko musisz przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego(taniej i szybciej niż wymiana prawka na polskie),po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu wydadzą ci nowe polskie prawko a angielskie musisz oddać.Oczywiście po powrocie do UK możesz znowu wymienić prawko na angielskie z nową kategorią. :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

Gadalem z babka z wydzialu komunikacji w Polsce.Jest mozliwosc podwyzszenia kat w Polsce,ale trzeba wiedziec o tym,ze jesli twoj osrodek zyciowy jest przeniesiony na wyspy to wtedy takiej mozliwosci nie ma.Musisz zdawac tu gdzie mieszkasz, pracujesz i placisz podatki.Oczywiscie mozesz zaryzykowac i poswiadczyc na dokumencie nieprawde,ze nie przeniosles swojego centrum zyciowego na wyspy ale to moze z czasem wyjsc na jaw i sa problemy :roll:

Forti 45
Początkujący
 
 
Posts: 49
Age: 61
Joined: 4 Mar 2012, 18:08
Location: Birmingham/A.G.
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Chłopcy głupoty opowiadacie , mam angielskie prawko pojechałem do Pl w wydziale komunikacji idziesz i pokazujesz prawko angielskie bez problemu kobieta wydaje profil kierowcy kat c , wtedy idziesz do ośrodka przez Ciebie wybranego ,pózniej egzamin .Po egzaminie w wydziale komunikacji bierzesz zaświadczenie ze zdałes , 17zl .W UK pobierasz aplikacje d2 bodajże na Gov.co.uk i wypełniasz wysyłasz za free dopisują .Dziekuje dowidzenia.

lukbla11
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 19 Aug 2009, 19:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Super.A nie podpisywales w urzedzie zadnego dokumentu pod odpowiedzialnoscia karna dotyczaca Twojej rezydentury??

Forti 45
Początkujący
 
 
Posts: 49
Age: 61
Joined: 4 Mar 2012, 18:08
Location: Birmingham/A.G.
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Wiem ze to trochę nie na temat ale jeżeli planujesz zdać egzamin uczciwie to zastanów się nad kursem w UK. Ja kat C zrobiłem w PL a C+E w UK. Moim zdaniem nie ma porównania. W UK jeżeli pojedziesz dobrze to zdasz za pierwszym razem a w PL jeżeli pojedziesz dobrze to może zdasz moze nie.
Znam co najmniej 4 kierowców którzy mają takie samo zdanie.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 3 Mar 2010, 09:23
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

Witam,
Mozecie mi panowie odpowiedziec na kilka pytan?
Jaka forme trzeba wypelnic do wymiany pl prawka ce na angielskie?
Jaka do tachografu?
I czy mozna razem wyslac?

piit
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 25 Aug 2010, 09:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Co do wymiany, to formularz jest dostępny na każdej poczcie. idziesz i prosisz o formę na wymianę prawka. Wypełniasz, wsadzasz razem z polskim prawkiem oraz czekiem opłaty i wysyłasz w dołączonej kopercie.
Tak to przynajmniej kiedyś wyglądało.
O tachografach niestety nic nie wiem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

n0rb wrote:Wiem ze to trochę nie na temat ale jeżeli planujesz zdać egzamin uczciwie to zastanów się nad kursem w UK. Ja kat C zrobiłem w PL a C+E w UK. Moim zdaniem nie ma porównania. W UK jeżeli pojedziesz dobrze to zdasz za pierwszym razem a w PL jeżeli pojedziesz dobrze to może zdasz moze nie.
Znam co najmniej 4 kierowców którzy mają takie samo zdanie.


Ja jestem piątym :) Ja kategorie C tez robiłem w Polsce a C+E w UK i mimo kilkukrotnie wyższej ceny za kurs i egzamin w UK to moim zdaniem lepiej tu zdawać,chociażby nawet dlatego,ze przy dobrych wiatrach wyrobisz się ze zrobieniem prawka w tydzień!
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

Potrzebujesz forme D2 i Adamie nie jest ona dostępna na kazdej poczcie. Zamów on-line 2 dni i bedziesz miał w domu. Do tacho forma 778d do sciagniecia z neta . Jak nie masz polskiej karty to musisz poczekac az prawko dostaniesz bo numer prawka ci bedzie potrzebny

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI

cron