Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by whip18 » 28 Feb 2010, 00:18 Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

Witam.

Razem z dziewczyną na wakacjach przyjeżdżamy do Birmingham.
Wszystko zapowiada się wyśmienicie. Mieszkać będziemy z jej mamą więc nie ma się co na początek martwić o kwadrat, ale jednak lekkie obawy są. Mianowicie:

1) Jak długo przeciętnie szuka się pracy? Mam 18 lat, rezygnuje ze szkoły w Polsce.
2)Czy gdybym zrobił sobie kurs na wózki widłowe to będzie jakieś znaczne ułatwienie w poszukiwaniu pracy?
3)Teraz chodzi o moją dziewczynę. Ma ona zamiar skończyć szkołę w Anglii, ale z angielskim u niej( jak i u mnie ) nie jest bardzo dobrze. Niby w szkołach tu się uczymy, ale to co nam tu do głowy wbijają to nie można nazwać nauką... Wracając do tematu, to ona boi się że właśnie przez słabą znajomość języka nie poradzi sobie w szkole, więc jaką najlepiej wybrać, aby nie było tych kłopotów?

Z góry dziękuję :)
Whip.

whip18
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 32
Joined: 27 Feb 2010, 22:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 28 Feb 2010, 02:55 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

Jest recesja, o pracę ciężko, a bez doświadczenia i dobrej znajomości języka szanse na znalezienie pracy masz marne, chyba że załatwisz coś po znajomości. Bez konkretnego zawodu i tak nie masz tutaj przyszłości, chyba że robota w fabryce Cię satysfakcjonuje. :mad:
Jeżeli chodzi Ci o papier na wózki widłowe z Polski, to w tym momencie raczej też mało pomocne. Doświadczenie w pracy jest ważniejsze od wszelkich papierów.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Viola » 28 Feb 2010, 04:22 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

Na poczatek dobra i fabryka :) chociaz i do nich ciezko sie teraz dostac , w wiekszosci jest wymagany jezyk komunikatywny. Po znajomosci mozna sie wkrecic ale tez nie jest latwo. Ja osoboscie znam kilka osob , ktore bez jezyka siedza po 3 lata w jednej pracy i wegetuja zmywajac naczynia, bez jakich kolwiek checi do nauki i wybiscia sie dalej :( tez tak mozna ale co to za zycie , ja pracuje w klubie nocnym , ciagle sa przyjecia na bar czy do zbierania szklanek... no i uwzgledniajac Wasz wiek nie bedzie to minimum krajowe(5.80) tylko 5,05. Nie wiem jak jest ze szkola bez angielskiego , moze szkola jezykowa na poczatek ? Wystarcza dobre checi a napewno bedzie dobrze . Zycze powodzenia :)

Viola
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 29 Oct 2009, 14:20
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by olivka » 28 Feb 2010, 07:51 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

hm.. mysle ze jak macie tu mame to moze ona ma jakies znajomosci i troche pomoze z praca?
przynajmniej tobie jak twoja polowka chce sie uczyc.
jezyka moze tez sie poduczyc w collegu na poczatek a potem moze sobie pojsc na jakis kurs, nie wszystkie sa darmowe chyba...
przylatujcie i sami sprawdzice jak jest skoro kwadrat macie to czemu nie sprobowac!

powodzenia!!
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
User avatar
olivka
Zadomowiony
 
 
Posts: 804
Age: 114
Joined: 25 Jul 2007, 09:08
Location: z Ksiezyca...
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by whip18 » 28 Feb 2010, 08:29 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

W stopniu komunikatywnym myślę, że jest opanowany... przynajmniej u mnie.
Oczywiście na początek może być ta fabryka, choć mama mojej dziewczyny mówiła coś o załatwieniu pracy przez jakąś agencję. Co myślicie o załatwianiu pracy przez agencję?

whip18
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 32
Joined: 27 Feb 2010, 22:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by papuzkaara » 28 Feb 2010, 08:35 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

Wlasnie przez agecje najczesciej jest to praca w fabryce. Przeciez nikt nie przyjmie cie od razu na kontrakt. A zalezy na jaka agencje trafisz. Bywa roznie......
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by whip18 » 28 Feb 2010, 08:41 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

No.. ale trzeba być dobrej myśli.
Ja myślę, że trafię na dobrą agencję żeby nie było większych problemów z zarobkami :-) Ludzie, którzy pracują mogą też uczęszczać na jakieś kursy dokształcające język? Niby jak będę pracował wsród ludzi posługującymi się angielskim przyswoje go trochę lepiej niż jak będę uczył się tu w Polsce w szkole, ale lepiej jest podszkolić się w jakiejś profesionalnej placówce. Ile mniej więcej kosztują takie kursy :?: :razz:

whip18
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 32
Joined: 27 Feb 2010, 22:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by marzencia2333 » 28 Feb 2010, 10:04 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

whip18 wrote:2)Czy gdybym zrobił sobie kurs na wózki widłowe to będzie jakieś znaczne ułatwienie w poszukiwaniu pracy?


Z tego co sie orjetuje to prawojazdy z polski na wozki widlowe nie sa tu aktualne.Trzeba zrobic angielskie. Moj facet zrobil w polsce, ale szef z UK ich nie przyja mowiac,ze przepisy na to nie pozwalaja
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by gohina » 28 Feb 2010, 10:47 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

Piszesz, że przyjeżdżacie dopiero na wakacje więc macie w Polsce jeszcze trochę czasu żeby podszkolić język przykładając się do nauki w szkole. Tutaj można od września zapisać się na kurs nauki języka w collegu :-D/koszt 240 funtów za rok nauki/ rozkładają na 4 raty/.powodzenia

gohina
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 5 May 2008, 21:36
Location: Aston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by whip18 » 28 Feb 2010, 11:32 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

tutaj w pierwszej klasie liceum ucza jak jest mama i tata.. wiec nie za ciekawie.. ja mam 5 w szkole z angielskiego ale nie wiem czy się dogadam ..są lekkie obawy.

whip18
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 32
Joined: 27 Feb 2010, 22:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pinsleepe » 28 Feb 2010, 13:27 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

wydaje mi sie, ze najlepiej pierwszy rok spedzic poznajac wszystko, zlapac jakies doswiadczenie i przyzwyczaic sie :] wielkiej przyszlosci bez angielskiego sie nie spodziewaj. jesli twoja dziewczyna chce isc na studia to podania sklada sie do stycznia, wiec szanse na nauke na uniwerku ma dopiero w roku akademickim 2011/12. na razie to tylko szkola jezykowa.

kiedy znajdziesz prace nikt naprawde ci nie powie. moze tydzien, moze 3 miesiace. na poczatku bedzie ciezko, ale to mija :]
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by whip18 » 28 Feb 2010, 19:37 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

No, że będzie ciężko jestem nastawiony:) przecież nie odrazu Rzym zbudowali.

whip18
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 32
Joined: 27 Feb 2010, 22:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nom » 28 Feb 2010, 20:50 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

whip18 wrote:Ja myślę, że trafię na dobrą agencję żeby nie było większych problemów z zarobkami :-)


Nie tak od razu będzie kolorowo kolego, pójdziesz do polskiej agencji i mogą Cię oszukać lepiej wybrać angielskie ale to też mogą być problemy lecz minimalne, lepiej uważaj na wszystko, bo to nie Polska :wink: pierwsze miesiące są bardzo trudne, uwierz mi. Na początku dużo nie będziesz zarabiał, bez kontraktu w każdej chwili mogą Cię wyrzucić albo pójdziesz do pracy na kilka dni. Pamiętaj, że Anglicy nie lubią Polaków, a Polak nie szanuje Polaka :roll:

PS. Poczytaj trochę to forum, dowiesz się coś.

Pzdr

nom
Raczkujący
 
 
Posts: 73
Joined: 28 Jan 2010, 15:15
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pinsleepe » 28 Feb 2010, 21:58 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

nom wrote:Pamiętaj, że Anglicy nie lubią Polaków, a Polak nie szanuje Polaka :roll: r


zapijaczona klasa robotnicza nie lubi wszystkich przyjezdnych. wyksztalceni anglicy zupelnie inaczej podchodza do tematu.

z takim podejsciem ciezko o asymilacje ze spoleczenstwem nom.
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by whip18 » 28 Feb 2010, 22:17 Re: Potrzebna pomoc, najlepiej od zaraz :)

Czyli jak?
Jeśli chodzi o agencje to tylko angielskie?

whip18
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 32
Joined: 27 Feb 2010, 22:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI