SZKOLA DLA DZIECI

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

None specifiedPostNapisane by MariuszB » 27 May 2006, 17:03 SZKOLA DLA DZIECI

Witam.
Na poczatku chce napisac, ze jestem bardzo zadowolony z odkrycia tej strony, mysle, ze czegos takiego szukalem. Szczegolnie podoba mi sie dzial PRAWO-porzadnie zrobiony. Mieszkam i pracuje nie w Birmingham, ale calkiem niedaleko, bo okolo 30 mil, wiec www.bham.pl jest mi najblizsza geograficznie. Do rzeczy.
Jestem w Anglii od wrzesnia zeszlego roku, mam stala prace, przyzwoite lokum. Latem tego roku zamierzam sprowadzic tutaj rodzine na stale tzn. przynajmniej na pare lat.
Mamy z zona dwojke dzieci (syn 9 lat konczy 4 klase szkoly podstawowej, corka 14 lat konczy 2 klase gimnazjum). Moj problem polega na tym, ze ja absolutnie nie znam systemu edukacji w Anglii. W Polsce, wiadomo: podstawowka 6 klas, gimnazjum 3 klasy, zawodowka lub szkola srednia 3 lub 4 lata, wyzsze studia.
Gdyby ktos mogl mnie oswiecic bylbym wdzieczny: 1.do ktorej klasy i w jakiej szkole pojda moje dzieci, 2.w jaki sposob sie za to zabrac, gdzie to zalatwiac (moze ktos juz ma to poza soba), 3.kiedy sie tym zajac teraz czy w wakacje.
Z gory dziekuje, jezeli bede mogl w czyms pomoc, piszcie.

Pozdrawiam

MariuszB
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 27 May 2006, 14:24
Location: Banbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lee » 27 May 2006, 17:48 Re: SZKOLA DLA DZIECI

Witam.
Ja niestety nie moge pomoc.Jezeli bede dysponowal jakims informacjami na Twoje pytania to dam znac.
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
User avatar
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posts: 510
Age: 43
Joined: 2 May 2006, 21:44
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adam » 27 May 2006, 19:10 Re: SZKOLA DLA DZIECI

Hej poczytaj Poradnik jak żyć i pracować w Wielkiej Brytanii. na stronce chyba 20 jest troszke opisane na temat nauki i szkół
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
0

None specifiedPostNapisane by jfk4 » 28 May 2006, 08:42 szkoly dla dzieci

Hej Mariusz, ja mam podobna sytuacje. Moje dzieci maja 6 i 11 lat. Musisz wiedzie ze: Rok szkolny zaczyna sie juz 1 sierpnia br i trudno jest sie dostac do szkoly o niezlym poziomie at hoc. Teraz szybko dzialaj zeby gdzies ulokowac dzieci. Myslalam tez o szkole katolickiej (Primery school to podsstawowki, Middle school to dla 14 latki, potem calleges).
Mundurki dzieci nosza czy to katolicka czy nie. W USA gdzie mieszkalamtylko katolickie maja mundurki i sa to szkoly platne -drogie. W Anglii katolickie szkoly sa BEZPLATNE musisz miec przetlumaczone sakramenty jakie dzieci braly(chrzest , I kom itp).
Podaje Ci tez link -tam jest wszystko o dzieciach i dla dzieci , nawet adresy szkol Ci podadza z mapkami. Wiekszosc szkol w UK ma strony internetowe, to zbierasz info co i jak.
Darmowqa linia telefoniczna (cala dobe) 08001111 signposting Children Services Directory w Birmingham City Counsil. To jest Community childline, mozna na nia dzwonic doslownie ze wszystkim, nawet jak widzisz ze obcemu dziecu dzieje sie krzywda lub szukasz szkol dla swoich.link:help@signposting.org.uk oraz:wszystko dla dzieci: info@knowhere.co.uk
Serdecznie pozdrawiam
J.

jfk4
Początkujący
 
 
Posts: 29
Joined: 18 Apr 2006, 08:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by MariuszB » 28 May 2006, 15:06 Re: SZKOLA DLA DZIECI

Dzieki.
Adam: rzeczywiscie w podanym poradniku jest co nieco na interesujacy mnie temat, na poczatek dobre i to.
jfk4: piszesz, ze masz podobna sytuacje. Czy znaczy to , ze jeszcze nie zalatwilas szkoly dla dzieci? Czy moze masz juz to za soba? Jezeli tak to napisz jak to w praktyce wyglada (np. dokad udac sie najpierw, po prostu wszystko).
Narazie dziekuje za odzew, bede jeszcze drazyl ten temat na forum, jesli pozwolicie.
Moze jeszcze ktos ma doswiadczenia w tym temacie lub po prostu jest dobrze zorientowany. Napiszcie.

MariuszB
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 27 May 2006, 14:24
Location: Banbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by jfk4 » 28 May 2006, 16:42 hi

niestety nic nie zalatwilam, bo jestem rozczarowana wygladem B-m i nie jestem pewna czy tu maja sie chowac moje dzieci. Jade zwiedzic Cambridge. W Solihull nie ma domow do wynajecia w tej chwili.

jfk4
Początkujący
 
 
Posts: 29
Joined: 18 Apr 2006, 08:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by jfk4 » 28 May 2006, 16:45 hi

w usa po prostu udawalam sie do najblizszej mego domu szkoly i oni wszystkim kierowali.. Jak sie okazalo ze poziom szkoly jest marny lub wystapily inne problemy udalam sie do education office w City Hall i sporzadzilam prosbe o przeniesienie do wybranej szkoly. Mysle, ze tu jest podobnie

jfk4
Początkujący
 
 
Posts: 29
Joined: 18 Apr 2006, 08:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mossetka » 28 May 2006, 23:45 Re: SZKOLA DLA DZIECI

Jfk4,
Mala poprawka, rok szkolny 2006/2007 dla szkol publicznych zaczyna sie 4 wrzesnia!!! (nie 1 sierpnia). Wiecej info na http://www.bgfl.org/services/schools/termdate.htm

Jesli chodzi o sam zapis dzieci do szkoly to mozna :
1. Zapisac sie bezposrednio do wybranej (-nych) szkoly (-ol). Zwykle jest to zapis na liste oczekujacych, miesjce zwykle jest wolne na nastepny rok szkolny. (ale radzilabym i tak zaliczyc tez punkt 2, wrazie czego)
2. Napisac list do Wydzialu Edukacji urzedu miasta ze swoim adresem i data urodzin dzieci. Dla Birmingham jest to:
Admissions and Appeals
Education Service
Margaret Street
Birmingham B3 3 BU (Mariuszu, nie wiem w jakim miescie mieszkasz...)

Odsylaja w przeciagu tygodnia liste szkol w okolicy miejsca zamieszkania z wolnymi miejscami. Mozna wtedy isc zwiedzic szkole / posprawdzac rankingi i wybrac ta jedyna... ;)

A oczywiscie najlepiej sie za to zabrac teraz, wiecej miejsc wolnych jeszcze w lepszych szkolach.

Nie martw sie, bedzie dobrze :)
User avatar
mossetka
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 45
Joined: 16 May 2006, 22:33
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ika » 5 Jun 2006, 18:17 Re: SZKOLA DLA DZIECI

na wspomnianej powyżej stronce są formularze po czym wysyła się pod wskazany wcześniej adres są dwa odpowiednio do primary 4-11 i secondary ja wypełniałam ten pierwszy bo moja córka ma 4 latka z tego co wiem wiekszości osób które zapisywały starsze dzieci szły prosto do szkoły i nie miały wiekszych problemów potrzebny tylko odpis skrócony aktu urodzenia popatrzą skserują i tyle mundurki noszą wszystkie od szkoły zależy kolor i logo najtaniej kupić je w aździe, woolworcie ostatnio widziałam też tanio w reklamie sklepu matalan dla wybrednych na akoksie acocks green (mój rewir tu orientuję się najlepiej) jest specjalny sklep pt:school wear
na stronce jest równierz wykaz szkół

ika
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 5 Jun 2006, 17:46
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by MariuszB » 8 Jul 2006, 08:28 Re: SZKOLA DLA DZIECI

Znalazlem strone www na ktorej mozna znalezc wszystkie szkoly w calej Anglii. www.ofted.gov.uk
Mysle ze moze sie przydac :grin:

MariuszB
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 27 May 2006, 14:24
Location: Banbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by MariuszB » 8 Jul 2006, 08:30 Re: SZKOLA DLA DZIECI

Mala poprawka. www.ofsted.gov.uk

MariuszB
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 27 May 2006, 14:24
Location: Banbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI