czym na Swieta do Polski...???

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by gdynek » 31 Jul 2009, 00:47 czym na Swieta do Polski...???

Witam :-)
Jak co roku będę spędzał Święta w Polsce... tylko czym się wybrać:
lecieć samolotem.... do Warszawy to nie taka prosta sprawa... plus bilety juz teraz droższe niż płaciłem rok temu a przecież mamy credit crunch...
może poszukać kogoś kto jedzie samochodem... koszt pomniejszy ale trzeba 24 godz wytrzymać w jednym miejscu samochodzie...
może jechać własnym samochodem ale wtedy koszt duży chyba ze z kimś ale i tak 24 godz... trzeba wytrzymać...

Czym wy jeździcie do Polski na Święta....???

gdynek
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 7 Oct 2007, 18:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karoolajna » 31 Jul 2009, 07:25 Re: czym na Swieta do Polski...???

W zeszłym roku jechałam ze znajomymi samochodem do Polski. Dało się wytrzymać, fakt podróż jest męcząca ale o polowe tańsza niż samolotem. W tym roku chyba też pojadę z kimś samochodem bo bilety lotnicze są drogie... Zrób jak uważasz ;-) podróż samochodem nie jest najgorsza - da się wytrzymać . :roll:

karoolajna
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 34
Joined: 31 Mar 2009, 16:52
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcin.p » 31 Jul 2009, 07:28 Re: czym na Swieta do Polski...???

Pare razy latalem , ale odkad mamy do odwiedzenia dwie rodziny w dwóch rónych czesciach kraju to zazwyczaj jezdzimy autem. Ostatnio jeszcze staramy sie zachaczyc o jakis stok narciarski podczas przerwy swiatecznej , i tachac te wszystkie bety do samolotu a potem zpowrotem ... to nei jest dobry pomysl. Tymbardziej ze tak zwani " low cost airlines" próbuja cie skubnac na kazdym kroku.


Nam wychodzi 1400 mil w jedna strone ( do wykonania w 24 godziny ) . Musisz brac pod uwage ewentualne problemy z autem ( JAka masz grata to lec samolotem) , jak równiez zawirowania atmosferyczne. W tamtym roku w jedna strone caly czas lalo, a w drodze powrotnej dopadly nas zamniecie snierzne w niemczech. Troche traumatyczne przezycie widzac jak wiekszosc aut z napedem na tyl lezy w rowie.


Decyzja nalezy do ciebie, osobiscie zawsze sobie mówie ze to ostatni raz.... i jakos przez rok zapominam ze to powiedzialem :)
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posts: 866
Age: 43
Joined: 15 May 2006, 23:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by andar » 31 Jul 2009, 07:59 Re: czym na Swieta do Polski...???

ale Wam fajnie. niestety ja nie lecę w tym roku na Święta chociaż takie plany były. miesiąc temu zobaczyłam ile kosztuje bilet i podziękowałam,bo nie wiadomo jak będzie. a samochodem nigdy nie jechałam. z tego co wiem-brat jeździł- lepiej samochodem mimo że długo. pozdrawiam :wink:

andar
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 27 Jul 2009, 20:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 31 Jul 2009, 08:57 Re: czym na Swieta do Polski...???

rok temu lecialam na swieta i o dziwo mialam przelot samolotem w obie strony za 70funtow.. a w te swieta wybieram sie raczej samochodem..ale to raczej taniej mnie nie wyniesie..ale coz..trzeba wszystkiego sprobowac .. :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 31 Jul 2009, 09:30 Re: czym na Swieta do Polski...???

My co roku spędzamy święta w UK,znacznie tańsze są bilety z polski do uk niż na odwrót, więc zawsze sponsorujemy rodzince bilety, i robimy sobietradycyjne świeta do tego zawsze są zadowoleni z wyprzedaży w sklepach, no i my jesteśmy "na swoim" a nie gnieździmy się u kogoś w Pl.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by pszczzola » 31 Jul 2009, 11:03 Re: czym na Swieta do Polski...???

Ja wlasnie kupilam lot do Warszawy liniami KLM. Lot jest z przesiadka ale odstepy miedzy lotami nie sa dlugie. Wylot w wigilie rano (w Warszawie jestesmy o 11) a powrot 3 stycznia. W sumie wszylo £208/osoby (najtaniej jak znalazlam). Szkoda by mi bylo czasu i sil na jazde samochodem.

pszczzola
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 5 Jan 2008, 13:43
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 31 Jul 2009, 12:43 dokladnie

pszczzola wrote:Ja wlasnie kupilam lot do Warszawy liniami KLM. Lot jest z przesiadka ale odstepy miedzy lotami nie sa dlugie. Wylot w wigilie rano (w Warszawie jestesmy o 11) a powrot 3 stycznia. W sumie wszylo £208/osoby (najtaniej jak znalazlam). Szkoda by mi bylo czasu i sil na jazde samochodem.


dokladnie tak, w okresie swiat/wakacji dobrze jest sprawdzic normalne linie, poniewaz czesto maja takie same ceny jak w ciagu roku. za to "tanie linie" kasuja ile sie da bo przeciez sa tanie wiec wszyscy probuja u nich. minus taki, ze trzeba do Wawy poleciec. Chyba z rok temu ktos mi mowil, ze lecial przez Amsterdam i stamtad KLM do Wawy.. nie pamietam dokladnie ale ok 140 funi zostalo mu w kieszeni wiec chyba sie oplacilo. ale faktem jest, ze warto probowac.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Beata » 31 Jul 2009, 13:09 Re: czym na Swieta do Polski...???

Ja tez podobnie jak pszczzola kupilam juz bilety i nie waznie, ze kosztowaly tyle ile kosztowaly. :)
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by andar » 31 Jul 2009, 14:47 Re: czym na Swieta do Polski...???

malaroksi masz rację. my też bardzo byśmy chcieli Naszych Rodziców sprowadzić na Święta, ale niestety Rodzice mają dużego psiaka i tu jest problem :roll:

Beata teraz mamy za dużo wydatków,żeby nie liczyć się z kosztami. może za rok damy radę :grin:

andar
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 27 Jul 2009, 20:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gdynek » 1 Aug 2009, 00:51 dzieki za podpowiedzi....

dzieki za Wasze podpowiedzi.... i w tym roku raczej wybiorę samochód... mam już dość obsługi Ryanaira a i tak musiałbym lecieć do Krakowa. Samochód raczej sprawny rocznik 2004 wiec chyba zaryzykuje tak jak ktoś napisał wszystkiego trzeba spróbować.... :-)

na pewno napisze nowy watek z propozycja podzielenia kosztów podroży z 2 osobami chwytnymi sie przyłączyć... jak coś to priv...

gdynek
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 7 Oct 2007, 18:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lomax20 » 11 Aug 2009, 20:37 Re: czym na Swieta do Polski...???

pszczzola wrote:Ja wlasnie kupilam lot do Warszawy liniami KLM. Lot jest z przesiadka ale odstepy miedzy lotami nie sa dlugie. Wylot w wigilie rano (w Warszawie jestesmy o 11) a powrot 3 stycznia. W sumie wszylo £208/osoby (najtaniej jak znalazlam). Szkoda by mi bylo czasu i sil na jazde samochodem.


Przyznam szczerze, ze do tej pory nie znałem tej linni. Dzis kupiłem bilet na swieta. Dziekuje bardzo za informacje .

lomax20
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Age: 111
Joined: 1 Jun 2008, 17:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by tomik111 » 28 Aug 2009, 20:48 Re: czym na Swieta do Polski...???

tak w ramach informacji i uaktualnienia. Po godzinie szukania znalazlem dwa ciekawe polaczenia. Swiss air i Lufthansa Bham-Warszawa bilet powrotny, 1 przesiadka, ok 4.5 godziny lotu i 150 funtow. Bojkotujmy Rayiana :-P
User avatar
tomik111
Rozeznany
 
 
Posts: 261
Joined: 25 Jan 2007, 14:12
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 1 Sep 2009, 19:17 Re: czym na Swieta do Polski...???

mnie udalo sie kupic easyjet'em Bristol-Krakow i powrot za ok 330 funtow za 2 osoby, ale to fakt, ze normalne linie tez moga byc w miare tanie. w tym roku ryanair upadl na glowe z cenami, niech woza powietrze. co do tripu samochodem to wole wydac wiecej pieniedzy na bilet lotniczy niz stracic 24h x 2 swojego zycia, a poza tym szkoda mi auta na polskie drogi:)
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 1 Sep 2009, 20:30 Re: czym na Swieta do Polski...???

My zazwyczaj latamy Wizzarem z Luton do Wawy ale ceny w tej chwili maja juz zawrotne, podroz 2 osoby + dziecko w sumie tez platne jak za doroslego 860Ł :roll: Wiec najprawdopodobniej zostaniemy w UK :( Na urlop miesiac temu jezdzilismy autem i nie bylo tak zle ale to bylo lato a i tak jechalismy 30 godz:/
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI