polskie auto w anglii

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by vanilia » 2 May 2009, 10:36 polskie auto w anglii

czy na polskim ubezpieczeniue bez przerejestrowywania moge jezdzic polskim autem na nieokreslony czas, jak wykupic tax na polskich papierach, czy jest to mozliwe?
jak to zrobic....


[ Dodano: Sob Maj 02, 2009 12:47 ]
mam ten sam problem z motorem, slyszalem ze na motor niemusze miec taxu, polskie ubezpieczenie i mozna smigac, jak to jest na prawde....
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 2 May 2009, 14:06 Re: polskie auto w anglii

Mozna jezdzic tylko przez 6 miesiecy w roku.
Kilka lat temu Anglicy nie zwracali uwagi na polskie blachy, mozna bylo jezdzic bez ograniczen.
Ale jak wiadomo znajda sie idioci co nie potrafia szanowac takiego "przeoczenia" i nagminnie perfidnie lamali przepisy drogowe.
Od jakiegos czasu tepiá samochody na polskich tablicach.

Poza tym uzyj opcji Szukaj na forum.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 2 May 2009, 16:41 Re: polskie auto w anglii

Dokladnie jak pisze przedmowca.....niby legalnei mozna jezdzic 6 miesiecy w ciagu roku kalendazowego, ale sa ludzie ktorym w tym czasie samochod zostal przez dvla/lub lokalna policje zabrany na parking (platny i to sporo), a odzyskac go mozna tylko po przerejestrowaniu na tutejsze blachy - co biorac pod uwage ze auto jest na policyjnym/dvl-owskim parkingu nie jest mozliwe......
tak wiec mozna jezdzic ale jest realne ryzyko niespodziewanego pozegnania sie z autem
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 2 May 2009, 17:23 Re: polskie auto w anglii

:-( wielkie dzieki :-(
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 3 May 2009, 22:06 Re: polskie auto w anglii

lysy wrote:niby legalnei mozna jezdzic 6 miesiecy w ciagu roku kalendazowego


wystepujac jako turysta, natomiast w momencie iedy zaczynamy miec tu prace, adres, podatki itp nie jestesmy jyuz turysta prawda.

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by ssziutek » 10 Nov 2012, 08:22 Re: polskie auto w anglii

to tak nie do końca jest że musisz go rejestrować żeby go odebrać z parkingu ,mam znajomego policjanta który mi udzielił informacji na ten temat bo sam jeżdżę autem na polskich blachach zmieniłem tylko licznik i lampy a i tak dwa razy w roku nim przekraczam granice ale wracając do tematu wystarczy kupić bilet na prom lub tunel wydrukować i pojechać lawetą po auto , wszystko

ssziutek
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 9 Oct 2012, 17:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 12 Nov 2012, 09:40 Re: polskie auto w anglii

ssziutek, ni8e wystarczy nie stety kolego
wprowadzacie w blad kolegów nie mozna jeżdzić tu polskim autem chyba ze zarejestrujesz go w DVLA i zrobisz MOT jeżdzac tu dlużej niż pół roku i mieszkając tu mogą zabrac Ci auto na parking
Twoj znajomy z policji wprowadza Cię w bład po za tym auto moze przybywac tu pół roku
po czym musi opóścić anglię na kolejne pół roku wiem to wszystko bo sama jeżdziłam tu polakiem i 5 krotnie mnie zatrzymywano aż udalam się do prawnika który mnie uświadomił wiec lepiej sprzedac i dostosowac sie do przepisów tutejszych
KA PE ma całkowitą rację

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 12 Nov 2012, 10:06 Re: polskie auto w anglii

U mnie 2 tygodnie temu była taka akcja, że spod zakładu pracy wzięli lawetami 4 Polskie samochody. Tylko jeden cygan odzyskał swego "Mesia" reszt się pluła , zarzekała itd, ale nie opłaca im się chyba odzyskiwać złomów ,wiedząc, że słusznie wzięli im auta (pracują ponad pół roku legalnie ,mają NIN itd). Do niedawna jeszcze bardzo przymykali oczy i szło wcisnąć , że się nie dawno przyjechało itd ale ostatnio już sprawdzają wnikliwiej,chyba jest akcja "złap Polaka" :D ...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 12 Nov 2012, 13:59 Re: polskie auto w anglii

Dziwisz się , bo ja nie . Wiele problemów z naszymi rodakami jest co jezdza na polskich blachach poczawszy od długiej i zmudnej procedury zwiazanej z odzyskiwaniem kasy po wypadkach zdazeniach drogowych skonczywszy na zwykłych mandatach.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 12 Nov 2012, 14:42 Re: polskie auto w anglii

bongorno, Ja się tam nie dziwię ... Po cichu popieram tą akcję :)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 12 Nov 2012, 18:34 Re: polskie auto w anglii

ssziutek wrote:to tak nie do końca jest że musisz go rejestrować żeby go odebrać z parkingu ,mam znajomego policjanta który mi udzielił informacji na ten temat bo sam jeżdżę autem na polskich blachach zmieniłem tylko licznik i lampy a i tak dwa razy w roku nim przekraczam granice ale wracając do tematu wystarczy kupić bilet na prom lub tunel wydrukować i pojechać lawetą po auto , wszystko


Co za bzdury.... Ale nie ma co sie dziwic policjanci czesto bywaja niedouczeni.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI