NIERZETELNA FIRMA !!!!

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by rafii » 13 Apr 2009, 17:34 NIERZETELNA FIRMA !!!!

UWAGA !!!
NIERZETELNA FIRMA !!!!
ZASTANOWCIE SIĘ DOBRZE ZANIM ZDECYDUJECIE SIĘ NA JEJ USŁUGI!!!!!!!!


Nadchodził czas Świat Wielkiej Nocy, więc zamierzałem wysłać przesyłkę do Polski.
Korzystając z portalu NASZA KLASA znalazłem firmę przewozową :
„PIOTR xxxxxx- przesyłki , przeprowadzki …”
( http://nasza-klasa.pl/profile/1372651 )
Umówiliśmy się na odbiór przesyłki dnia 03.04 w Birmingham ( West Bromwich ) i przewóz jej do Bydgoszczy za ustaloną opłatą tak by dotarła na miejsce w okresie świąt.
Po moim kolejnym telefonie dowiedziałem się, iż samochód mający odebrać moją przesyłkę wyjedzie z Polski dopiero 07.04….Podobno miał problemy z załadunkiem ( O.K. - zdarza się ). Zgodziłem się na opóźnienie i przesyłka miała dotrzeć na miejsce w dniu 13.04.(drugi dzień świąt) Zostałem zapewniony, że przesyłka dotrze na czas. Jednocześnie ustaliliśmy, iż nie będę korzystał z usług innej firmy przewozowej. Nowy termin odbioru przesyłki to 12.04 w drodze do Polski i………NIC !!!
W godzinach wieczornych wykonałem kolejny telefon i dowiedziałem się, że nikt nie przyjedzie, bo: …..Właśnie „kolega” kupuje auto i przyjedziemy 13.04. , a przesyłka dotrze najwcześniej 15.04”. Kolejny termin odbioru to 13.04 w godz. 12:00 - 15:00 . Po godzinie 16:00 chcąc dowiedzieć się, co się dzieje usłyszałem: „… JAK CI TAK ZALEŻY TO JESZCZE SOBIE POCZEKAJ, BO NIKT NIE WIE, CO SIĘ DZIEJE Z KIEROWCĄ (właścicielem firmy ) … MOGŁEŚ SOBIE WZIĄŚC INNĄ FIRMĘ....”
Hm….Oczywiście, ze mogłem! Tyle tylko, że umowa nawet ustna jest umową a w/w firma zapomniała chyba o konsekwencjach zawarcia i nie wywiązania się z UMOWY USTNEJ zawartych w Prawie Cywilnym ….i nic sobie z tego nie robi.
Teraz jak to piszę jest godz.19:00 , dnia 13.04 i nadal nie mam żadnych wiadomości na temat odbioru mojej przesyłki.

A DZIECI JAK CZEKAŁY NA ” ZAJĄCZKA ” TAK CZEKAJĄ !!!!!
Last edited by rafii on 28 Oct 2010, 11:11, edited 1 time in total.

rafii
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 50
Joined: 6 Apr 2007, 11:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 13 Apr 2009, 19:29 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

przykro mi slyszec ze taki partyzant potrafil przez swoja bezczelna glupote spier...lic ci swieta. my (pisalem o tym wczesniej juz tutaj) kozystalismy z polskich 'fachowcow' przy remoncie domu, kolega zostal wyprostowany przez debila w warsztacie samochodowym na kilka stow (tez temat tutaj poruszany). wiem ze nie powinno sie generalizowac, ale takie doswiadczenia powoduja ze raczej unika sie polskich firm i uslugodawcow. jestem pewien ze nastepnym razem wyslesz co tam masz do wyslania firma kurierska i przynajmniej bedziesz mial podstawe do reklamacji. na pocieszenie powiem ze my kozystalismy z miejscowego przewoznika w druga strone (krakow - bham) i raczej wszystko zadzialalo ok wiec to nie regula..

pozdr

i mam nadzieje ze twoje dzieci sie doczekaja

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by rafii » 13 Apr 2009, 19:40 INTERNET DZIAŁA CUDA !!!!!

Jest godzina 21:30 i właśnie odebrano ode mnie przesyłkę. ( JEDNAK SIĘ UDAŁO !!! )Może to zasługa internetu bo wieści szybko się rozchodzą... :)
Co nie zmienia faktu że trzeba kożystać tylko z poleconych i sprawdzonych firm.
Mam nadzieję iż mój przypadek z firmą przewozową opisaną w poprzednim poście był incydentalny i inne firmy wezmą sobie również do serca dobro klienta.
NASZ KLIENT NASZ PAN...(kabaret Ani Mru Mru) :):):)
Pozdrawiam wszystkich......

rafii
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 50
Joined: 6 Apr 2007, 11:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by 33studio » 13 Apr 2009, 20:03 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

strasznie ciezka jest niestety wspolpraca z polakami tu w anglii, niestety tez raz nie podpisalismy umowy z klientem i stracilismy 4 godziny pracy.
podpisujcie umowy, nie wierzcie w umowy slowne
pozdrawiam i zycze wesolych swiat

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2009 21:04 ]
poswiat, mialem na mysli :)

33studio
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 1 Jan 2009, 21:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by claudia » 13 Apr 2009, 22:14 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

rafii wrote:Jest godzina 21:30 i właśnie odebrano ode mnie przesyłkę. ( JEDNAK SIĘ UDAŁO !!! )


Sie tak nie ciesz bo jeszcze nie wiesz czy przesylka dotrze. Moja znajoma raz skorzystala z pseudo firmy z naszej klasy i tak stracila laptopa. byc moze to byla ta sama firma ale nie jestem pewna.

Ja nigdy nie skorzystam z zadnych uslug, ktore mi ktos oferuje za pomoca kasza-klasa.
Odrazu zglaszam naduzycie.
Uwazam ze jesli ktos jest na tyle burakiem zeby na chama dodawac mnie do listy znajomych bo chce mi pokazac ze proadzi jakies tam uslugi, napewno nie wykonuje tych uslug solidnie zazwyczaj to jakis polaczek kretacz ktory dorwal sie do komputera i prubuje wszyskim obwiescic jaka to on ma firme. Wiekszosc tych pseudo firm ma nawet strony internetowe a w zakladce kontakt tylko numer komórki, brak adresu czy tez telefonu stacjonarnego(ciekawe czemu?)
Uzywam nasza klasa po to zeby znalesc swoich znajomych a nie dostawac jakies gowniane oferty od polaczkow cwaniaczkow. Solidna firma raczej nie bedzie sie chwytac takich prostackich metod jak spam na naszej klasie i zatrowanie zycia innym.

claudia
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 10 Mar 2009, 20:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by sharemka » 14 Apr 2009, 20:24 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

Absolutnie sie zgadzam z Claudiá!
Moze dziwnie to zabrzmi ale wole nie korzystac z uslug naciaganych, rodaczych firm...pozniej tylko "szlak strzela" i "nóz sam sie otwiera w kieszeni" :)
"Bo meska rzecz, byc daleko a kobieca wiernie czekac..."
User avatar
sharemka
Rozeznany
 
 
Posts: 241
Joined: 6 Jan 2009, 13:27
Location: Hall Green/Bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by 33studio » 14 Apr 2009, 20:34 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

niezgodze sie, nie mozna wszystkich wwalac do jednego wora, mamy mentalnosc tako jaka mamy, ale to nie oznacza ze kazda firma chce was zrobic w glaba, to zenie podpisujesz umowy to juz na starcie twoja wina.
nieraz polacy zakladaja firme z nadzieja ze jakos bedzie, nie maja sprzetu, chca zalatwic wszystko polsrodkami ale niestety tak sie nie da.
My tez jestesmy winni tego ze chcemy zawsze zaoszczedzic i szukamy zeby bylo jak najtaniej, moglbym podac przyklad o swojej dzialalnosci ale nie bede niczego reklamowal bo takie sa tu zasady.

Zawsze podpisujcie umowe i proscie o rachunek, bedzie napewno lepiej.

pozdrawiam

33studio
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 1 Jan 2009, 21:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by claudia » 14 Apr 2009, 21:20 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

33studio wrote:My tez jestesmy winni tego ze chcemy zawsze zaoszczedzic i szukamy zeby bylo jak najtaniej, moglbym podac przyklad o swojej dzialalnosci ale nie bede niczego reklamowal bo takie sa tu zasady.


Jesli oszczedzasz wysylajac SPAM na naszej klasie to swiadczy o braku szacunku do innych, czyli rowniez do klientów.
Jakbys nie wiedział to na naszej klasie równiez sa takie zasady jak i tu poczytaj sobie http://nasza-klasa.pl/regulamin
"Zabrania się również rozsyłania spamu i niezamówionej informacji handlowej oraz uprawiania działalności komercyjnej, reklamowej, promocyjnej itp"
Kto lamie te zasady tylko pokazuje jak bardzo "profesionalny" jest jego biznes bo nie dosc ze okrada nasza klase to zatruwa zycie innym osobom.
Ja nie wyrazam zgody na to zeby jakis polaczek cfaniaczek, ktorego nie znam wysylal mi zaproszenia tylko dlatego ze on ma firme, bo g..wno mnie interesuje jego firma. Nie po to wchodze na nasza klase zeby tracic czas na jakis spam, jak bede potrzebowala fachowca to go znajde na gumtree czy nawet na tej stronie.
Radze wszyskim trzymajcie sie od takich firm z daleka, bo firma ktora zaczyna od kombinacji i mahlojek jest niewarta uwagi
Last edited by claudia on 1 Jan 1970, 00:00, edited 1 time in total.

claudia
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 10 Mar 2009, 20:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Manitou » 14 Apr 2009, 21:42 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

Reklama w postaci spamu w internecie to normalka.Od nas zależy czy ów spam otwieramy,czytamy lub akceptujemy jako znajomy na NK.Poważne firmy też spamuja i nie ma w tym nic dziwnego.Ty decydujesz co czytasz....
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by claudia » 14 Apr 2009, 21:59 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

Niestety ja nie moge zdecydowac co do mnie ma przychodzic. Dla niektorych to moze normalka pewnie jeszcze nawet sie ciesza ze "ikea" do nich napisala.
Dzieki ludziom akceptujacym takie zachowania coraz wiecej syfu w necie i coraz wiecej pseudofirm naciagajacych ludzi.

claudia
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 10 Mar 2009, 20:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Manitou » 14 Apr 2009, 22:31 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

claudia wrote:Niestety ja nie moge zdecydowac co do mnie ma przychodzic.


Decydujesz jednak co otwierasz i co czytasz.Widzisz co do Ciebie przychodzi.Nie znasz=nie otwierasz.Zasada stara jak internet.Jedyne co można zrobić to odłączyć sie od sieci :idea:: ...ale i tak przyjdą i zaśmiecą Ci strefe przed drzwiami ulotkami. :-D
Na znanych firmach tez mozna sie "przejechać"(w moim przypadku Acer).Wszedzie pracuja ludzie i "klamki".
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by claudia » 14 Apr 2009, 22:48 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

Na drzwiach mam "no junk mail". Jesli mimo wszystko ktos wrzuca a jestem akurat w domu to dostaje ulotka w leb i takie ochrzan ze potem omija moje drzwi z daleka.

claudia
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 10 Mar 2009, 20:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by 33studio » 15 Apr 2009, 06:12 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

widzisz tylko ze ten co wrzuca ci ta poczte to nieraz poprostu chce zarobic.
A ty go traktujesz "ulotka w leb" to tez bardzo nie ladne :)

to ze ktos probuje rozneg sposobu na reklame nie znaczy ze jest "polaczkiem cfaniaczkiem"

a czy na gumtree znajdzies fachowcow ? to ciekawe, moim zdaniem wiecej tam cfaniaczkow jak na naszej klasie.

daj ogloszenie ze wynajmniesz dom a zobaczysz jakie sa tam cfaniaczki.

33studio
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 1 Jan 2009, 21:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by claudia » 15 Apr 2009, 09:02 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

A co mnie to obchodzi,niech sobie zarabia ale bez zaśmiecania mojego domu i naruszania mojej prywatności. Z zachowaniem jakiejś przyzwoitości i z uszanowaniem ogólnych zasad.
Skoro jedni mogą zarabiać bez rozsyłania spamu dlaczego inni tego nie potrafią?

Zresztą nie ważne niech każdy robi to co uważa. Tylko po co potem tyle postów ze zostalem oszukany itp. Ja wiem jedno ze nigdy nie skorzystam z oferty którą ktoś mi przysyła na NK.
Zresztą przez ten spam to już nawet nie mam ochoty na korzystanie z naszej klasy.

claudia
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 10 Mar 2009, 20:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by lidka231 » 15 Apr 2009, 09:56 Re: NIERZETELNA FIRMA !!!!

Ja swoje konto już dawno usunęłam. Miałam dosyć syfu i spamu rozsyłanego przez rodaków.

Dodatkowo kolega pokazał mi jak łatwo znalezc na naszej klasie ludzi korzy udzielaja na forach. To znaczy jeśli masz profil na NK piszesz np na tym forum to na 80% przypadków może poznać twoje imię i nazwisko i zobaczyć zdjęcie na nk.

Wracają do tematu to absolutnie zgadzam sie z claudia.
33studio, widze ze bronisz tych metod bo zapewne je stosujesz jednak czy również otwarty jestem na to jak tobie ktos przysyła spam?

lidka231
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 8 Nov 2008, 16:05
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI

cron