Studentka i dokument stalego rezydenta...

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by Kat21 » 11 Jan 2009, 15:02 Studentka i dokument stalego rezydenta...

Czesc
:)

Od jakiegos czasu probuje dowiedziec sie czegos konkretnego nt. tego zagadnienia powyzej, ale wszystkie informacje wydaja mi sie dosyc szczatkowe. Czy jesli:

a) studiuje
b) nie pracuje


to czy 'musze' ubiegac sie o status stalego rezydenta w kontekscie obywatelstwa? Tzn. jesli np. za 6 lat bede chciala zlozyc aplikacje, to czy musze byc wczesniej zarejestrowana jako SR ?

'If you are a student, you should provide:

a letter from the educational establishment confirming that you were enrolled on a course of study throughout the qualifying period; and
evidence that you have comprehensive sickness insurance cover for you and your accompanying family members.'

Z tego raczej wynika, ze nie - jesli mam im udowodnic, ze jestem w Anglii iles tam lat, to wystarcza odpowiednie dokumenty z uniwersytetu.

Pytam dlatego, iz wielokrotnie slyszalam, ze SR jest konieczny do otrzymania obywatelstwa.

Dzieki
Kasia

Kat21
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 11 Jan 2009, 14:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Wiec wymog o ktorym przeczytalem gdzies na necie jest taki ze trzeba przedstawic rezydenture, przy ubieganiu sie o obywatelstwo. Ale i tutaj sam nie wiem. Bo to o co sie wszyscy ubiegaja, to dla mnie jest papierek bez znaczenia. Przeciez rezydentami to my juz i tak jestesmy. Placimy podatki i mieszkamy tutaj. Wiec ten papierek tylko potwierdza to ze tutaj rezydujemy. I poza tym wymogiem przeczytanym w internecie nie slyszalem zeby gdzies zazadano tego papierka. Mysle ze najlepiej zapytac u zrodla i zadzwonic do odpowiedniego urzedu.

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 15:24 ]
European Economic Area nationals and Swiss nationals
If you are a European Economic Area (EEA) national or a Swiss national or the family member of such a person, you will automatically have permanent residence status if you have exercised EEA free-movement rights in the United Kingdom for a continuous five-year period ending on or after 30 April 2006. You do not have to apply for leave to remain. You should have held permanent residence status for 12 months before you apply for naturalisation.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... uirements/

To powinno wyjasnic Ci sprawe, niestety trzeba zaplacic najpierw za status rezydenta i dostac papierek.
Pozdrawiam
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 22 Jan 2009, 09:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI