Nagły powrót do polski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by thunderas » 19 Dec 2008, 14:47 Nagły powrót do polski

Witam.
Mój pierwszy post potrzebuje porady.
otórz musze zaniedugo, jak najszybciej w sumie wrócić do polski.
Niestety sytuacja w rodzinnym domu powduje, ze ten powrót jest potrzebny i t jak najszybciej.
Tylko jak wyglada tutaj cała procedura.
Chodzi dokładnie o kontrakty z firmami.
Wiadomo telefon, internet, ubezpieczenie auta i inne.
Co z tym zrobić? Jak zerwac albo nie zrywać?
Formalnie te firmy maja tylko moje nazwizko i lokalny adres.
jedynie w banku maja mój adres z polski, wiaodmo dowód osobisty.
Czy mozna popropstu wyjechac infiormując ich o zerwaniu umowy nie płacac za to albo musze zapłacić wg ich oplaty?
Dzięki za pomoc

thunderas
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 19 Dec 2008, 14:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by diesucht » 20 Dec 2008, 17:13 Re: Nagły powrót do polski

z tego co wiem wielu polakow tak robi ze wyjezdza, ale nie wiem czy maja potem jakies powody z tego tytulu. To pewnie jeszcze zalezy czy chcesz kiedys tutaj wrocic bo jesli tak to nie placac niczego zamykasz sobie droge do ponownego przyjazdu bo ponownie nie dadza ci kontraktu. A z praca to proste, musisz sie dowiedzies ile trwa u ciebie okres wypowiedzeniowy. Skladasz wypowiedzenie , pracujesz przez np. tydzien i to wszystko. Mozesz nic nie mowic i wyjechac ale wtedy nie dostaniesz na pewno referencji.

diesucht
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 25 Jan 2008, 11:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 20 Dec 2008, 23:35 Re: Nagły powrót do polski

Mam nadzieje ze nie będziesz należał do tych którzy psuja nam reputacje.

Nawet nie wiem nad czym tutaj się zastanawiać? być uczciwym czy oszustem. Krasc czy nie.

1. Wypowiedzenie w pracy masz tydzień, jeśli nie dotrzymasz warunków umowy to najwyżej nie dostaniesz referencji (chyba akurat na tym ci nie zależy)
2. kontrakty na telefon(stacjonarny) i internet jeśli nasz kolejna wznawiana umowę to najprawdopodobniej nie będzie problemu. jeśli to nowe kontrakty to najlepiej będzie zadzwonić i po prostu się spytać, spróbować się dogadać ze zapłacisz jakąś niewielka kare i już.
3. komórka na kontrakt- pewnie najlepiej byłoby zostawić coś na koncie żeby sobie pobierali direct debit a przed końcem umowy wysłać rezygnacje lub zadzwonić. Później również można listownie zamknąć konto w banku. (w ten sam sposób możesz zrobić z netem i tel. stacjonarnym)
4. Ubezpieczenie samochodu- nie ma żadnego problemu stracisz depozyt tylko.

Jeśli jednak zdecydujesz się uciec i nie płacić zostawiając jakieś zaległości w UK to być może kiedyś cie dopadną... (MAM NADZIEJE ZE DOPADNĄ I ZGNOJĄ)

pozdro
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by thunderas » 21 Dec 2008, 13:29 Re: Nagły powrót do polski

Spoko dzieki
Wolę sie dowiedzieć najpierw by nie spalic mostów za sobą.
A czytałem o różnych "numerach" wywijanych przez polaków a sam takim byc nie chce.
Chodź czasu nie za wiele zostało to lepiej wszystko pozałatwiać w legalny i właściwy sposób

thunderas
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 19 Dec 2008, 14:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI