zapłata za mandat - w sądzie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by Bartsun » 7 Oct 2009, 23:40 Re: zapłata za mandat - w sądzie

sprawa jasna, mandat za pasy jest bez punktow, jakby parking wiec nie potrzebuja Twojego nr prawa jazdy (wiem bo nic takiego nie brali ode mnie...) a za tel to juz sa pkt (3 jak sie nie myle) a ze nie moga cie namierzyc (adres) na polskim prawku to zeby naliczyc punkty musisz wymienic prawko (lub starac sie o counterpart - angielskie rozszerzone prawko) jako ze jestes z poza UK to juz robia sadownie... zawsze tak jest.

pozdro
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by cwircwirek » 8 Oct 2009, 08:15 Re: zapłata za mandat - w sądzie

ok dzieki za info :-) a orientujecie sie moze jak to jest z tym tlumaczem w sadzie?? musze ze soba kogos zabrac czy mi na miejscu kogos dadza??

cwircwirek
Rozeznany
 
 
Posts: 114
Joined: 11 Dec 2008, 15:18
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 14 Sep 2013, 16:17 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Odswieze temat, bo wlasnie dostalem mandat za przekroczenie prednoksci.
Mialem 57 na ograniczeniu do 40.
Co dziwne w liscie nie pisze ile mi grozi i ile punktow.
Mam tylko wypisac czy ja prowadzilem pojazd czy ktos inny.
Problem polega na tym ze mam polskie prawko, czy cos sie zmienilo w tej strawie od 2008 czyli czasu zalozenia tego watku?
Na wniosku jest pozycja do odznaczenia czy prawko bylo wystawione przez DVLA czy EU i oczywiscie numer licencji.
Co powinienem zrobic wiecie?
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 14 Sep 2013, 16:25 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Masz polskie prawko zaznaczasz EU i oni kierują sprawę do sądu.Posiadał byś brytyjskie zamiast wniosku przyszedł by mandat do zapłacenia.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 14 Sep 2013, 16:45 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Darwas wrote:Masz polskie prawko zaznaczasz EU i oni kierują sprawę do sądu.Posiadał byś brytyjskie zamiast wniosku przyszedł by mandat do zapłacenia.


Dzieki,
Czyli w miejsce na numer zostawiam puste tak?
Powiedz mi czy jest jakas jeszcze inna opcja zeby uniknac koniecznosci wizyty w sadzie?
Czy moge teraz jakos wystapic o wkladke na punkty?
Zapewne zajmie to to iles czasu ale gdybym np. wybral sie do komistariatu?
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by justyna6003 » 14 Sep 2013, 19:24 Re: zapłata za mandat - w sądzie

nie prawda że kierują do sądu,
ja dostałam mandat za prędkość i nie miałam sprawy w sądzie.
wysłali mi list w którym miałam zaznaczyć czy to ja kierowałam pojazdem , zaznaczyłam EU i numer prawa jazdy.odesłałam . oni przysłali mi następny list z kwotą jaką mam zapłacić i punkty i poprosili o przysłanie prawa jazdy. odesłałam to wszystko . oni mi potem odesłali prawo jazdy ponieważ nie można było wysłać kopi
zapłaciłam 60 funtów ale nie pamiętam ile punktów ( chyba 3 ale nie jestem pewna na 100%)

justyna6003
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 6 Jan 2008, 19:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 14 Sep 2013, 20:00 Re: zapłata za mandat - w sądzie

wydaje mi się, że gdybyś wystąpił o wkładkę PRZED mandatem to byś ją dostał. A teraz, PO zdarzeniu raczej pójdzie normalną procedurą. Co nie oznacza, ze nie dostaniesz wkładki. Ale na przyszłe wydarzenia.
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 14 Sep 2013, 21:51 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Nie jestem pewien ponieważ na szczęście nie mam jeszcze mandatu na koncie ale mój wujek jakiś czas temu przekroczył prędkość i mimo,że miał polskie prawko wcale do sądu iść nie musiał.Podał tylko swoje dane oraz,że to on prowadził samochód po czym przyslali mu mandat chyba 70 funtów i 3 punkty karne.

Powodzonka i pozdrawiam :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 14 Sep 2013, 22:04 Re: zapłata za mandat - w sądzie

tak samo z moim ojczymem , fotoradar go zlapal, mial polskie prawo jazdy , dostal mandat 3 punkty i 60 funtow i nikt go po sadach nie ciagal poszedl na poczte i zaplacil normalnie i mimo iz nie mial tej wkladki to oni w dvla mieli odnotowane te 3 punkty :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Bartsun » 15 Sep 2013, 10:00 Re: zapłata za mandat - w sądzie

no dobra to czy w przypadku kupna ubezpieczenia na samochod po takim zdarzeniu zglaszacie gdzies te pkt? sa one tylko wirtualne (czyli odnotowane w dvla). dostaliscie informacje z dvla jaki jest kod wykroczenia ktory jest potem potrzebny do zaznaczenia na formularzu podczas kupna ubezpieczenia? poza tym troche dziwne ze dvla na sile nie nakazuje wymian prawka na uk skoro jest to wymagane poprzez prawo (6 miesiecy jesli sie jezdzi zawodowo w tym kraju a do roku jak sie tu mieszka) no chyba ze cos sie zmienilo...
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 15 Sep 2013, 10:24 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Bartsun wrote: (6 miesiecy jesli sie jezdzi zawodowo w tym kraju a do roku jak sie tu mieszka) no chyba ze cos sie zmienilo...


Jak sprawdzalem to kilka lat temu conajmniej 4 to nie bylo obowizku wymiany prawka jesli bylo z EU.
Wczoraj sprawdzalemi musialo sie cos zmienic bo teraz jest warunek ze mozna jezdzic na obcym prawku do 70-tego roku zycia lub do 3 lat po uzyskaniu statusu rezydenta.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by partizano » 15 Sep 2013, 12:03 Re: zapłata za mandat - w sądzie

dostaniesz numer wykroczenia razem z punktami i przez 5 lat musisz to zgłaszac w ubezpieczeniu .jezeli nie zgłosisz a dojdą i masz przechlapane bo dodadzą ci oszustwo w twoje dane i cena ubezpieczenia będzie kosmiczna a nie daj boże wypadku mają podstawe to anulowania polisy,ja miałem 3 punkty i wiem ile problemów z ubezpieczeniem ale nie warto kombinowac ,punkty masz liczone 2 lata w dvla jak uzbierasz 12 to zabiorą prawko a też miałem polskie prawko

partizano
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 52
Joined: 30 Sep 2008, 18:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
2

FemalePostNapisane by malenkagdz » 15 Sep 2013, 12:23 Re: zapłata za mandat - w sądzie

jak wyzej podajesz przy wykupieniu ubezpieczenia ze takowe punkty posiadasz , moj ojczym wymienil juz prawo jazdy na angielskie mandat dostal w 2009 i w tej wkladce sa wpisane te pukty ktore dostal gdzie w aplikacji nie ma nic o tym :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 15 Sep 2013, 17:36 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Problemem moze być to ze na 40 miałeś 57, czyli jak by nie liczyć prędkość przekroczona ponad 40 %,a to juz pod dd podchodzi. Sprawa moze trafić do sądu i wcale się nie z dziwie jak bana dostaniesz, plus niezła sumkę do zapłaty.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 15 Sep 2013, 20:17 Re: zapłata za mandat - w sądzie

bongorno wrote:Problemem moze być to ze na 40 miałeś 57, czyli jak by nie liczyć prędkość przekroczona ponad 40 %,a to juz pod dd podchodzi. Sprawa moze trafić do sądu i wcale się nie z dziwie jak bana dostaniesz, plus niezła sumkę do zapłaty.


Kolege zlapali na ograniczeniu do 30 mial 53 i dostal tylko mandat.

Speed Enforcement
The Association of Chief Police Officers (ACPO) has issued speed enforcement policy guidance, which suggests that enforcement will normally occur when a driver exceeds the speed limit by a particular margin. This is normally 10 per cent over the speed limit plus 2 mph. It also sets guidelines for when it would not be appropriate to issue a fixed penalty notice but to issue a summons instead (see below). Note that these are guidelines and that a police officer has discretion to act outside of them providing he acts fairly, consistently and proportionately.

Speed limit: 20 mph
ACPO charging threshold: 24 mph
Summons: 35 mph

Speed limit: 30 mph
ACPO charging threshold: 35 mph
Summons: 50 mph

Speed limit: 40 mph
ACPO charging threshold: 46 mph
Summons: 66 mph

Speed limit: 50 mph
ACPO charging threshold: 57 mph
Summons: 76 mph

Speed limit: 60 mph
ACPO charging threshold: 68 mph
Summons: 86 mph

Speed limit: 70 mph
ACPO charging threshold: 79 mph
Summons: 96 mph
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI