Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by -eMPe- » 22 Jul 2008, 17:32 Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

Jak w temacie. jak załatwić polskie zaświadczenie o niekaralności będąc w Anglii? Wyjazd do Polski jest opcją, ale jak załatwić je na miejscu? Potrzebne mi do SIA.

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 22 Jul 2008, 20:22 Re: Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

Niestety, najszybszy bylby wyjazd to Polski, najlepiej do Warszawy na ulice Zwyciezcow. Wprawdzie okupisz to staniem w kolejce, ale po koszcie znaczkow skarbowych uzyskasz zaswiadczenie od reki i tamtejszego Centralnego Rejestru Skazanych. Kolejna ewentualnoscia jest skorzystanie z uslug lokalnego Sadu Rejonowego wlasciwego dla Twojego miejsca zameldowania, gdzie ta sama usluga kosztowac bedzie te same znaczki skarbowe, lecz potrwa to dluzej.
Jesli chodzi o zaswiadczenie o niekaralnosci (polskie) i mozliwosc uzyskania go za granicami kraju, jedyna mozliwoscia jest wystapienie o takowe do Konsulatu RP w Londynie. Jednakze to potrwa dluzej.
Jesli chodzi o zaswiadczenie o niekaralnosci (UK) to Disclosure Scotland. Aplikacja kosztuje 20GBP i trwa stosunkowo szybko - w wiekszosci przypadkow od 1 do 2 tygodni. Szybciej jesli zamieszkujesz w Anglii dluzej niz 5 lat i mozesz to potwierdzic.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by dect » 23 Jul 2008, 00:12 Re: Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

Disclosure Scotland dotyczy zdaje sie tylko terenu Szkocji. W Anglii jest to CRB - ale to jako off topic
User avatar
dect
Początkujący
 
 
Posts: 31
Age: 42
Joined: 6 Jul 2007, 08:57
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 23 Jul 2008, 06:35 Re: Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

Ostatecznie, biorąc pod uwagę że zaświadczenie z konsulatu kosztuje 50 funtów, a tłumaczenie zaświadczenie wg reklamy wywieszonej w imratravel - 35 funtów, postanowiłem sprawę rozwiązać listownie.
Wyślę wydrukowany, wypełniony i podpisany przeze mnie formularz do Polski, stamtąd zostanie wysłany do sądu, sąd odeśle formularz na mój adres zameldowania w Polsce, a stamtąd, wraz z tłumaczeniem przysięgłym powędruje do mnie.
Mam nadzieje że listonosze obu krajów staną na wysokości zadania..

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 23 Jul 2008, 09:56 Re: Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

Disclosure Scotland dotyczy zdaje sie tylko terenu Szkocji.
moja druga polowka wlasnie wczoraj otrzymala zaswiadczenie o niekaralnosci z Disclosure Scotland. Tam jego praca kazala mu zlozyc podanie. Nigdy nie byl w Szkocjii a tymbardziej tam nie mieszkal. To wlasnie Disclosure Scotland sie tym zajmuje.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by dect » 23 Jul 2008, 09:58 Re: Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

Luiza wrote:
Disclosure Scotland dotyczy zdaje sie tylko terenu Szkocji.
moja druga polowka wlasnie wczoraj otrzymala zaswiadczenie o niekaralnosci z Disclosure Scotland. Tam jego praca kazala mu zlozyc podanie. Nigdy nie byl w Szkocjii a tymbardziej tam nie mieszkal. To wlasnie Disclosure Scotland sie tym zajmuje.


Przynajmniej ich strona twierdzi tak jak napisalem :)
User avatar
dect
Początkujący
 
 
Posts: 31
Age: 42
Joined: 6 Jul 2007, 08:57
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 23 Jul 2008, 10:03 Re: Zaświadczenie o niekaralności (Polskie)

W takim razie moj mezczyzna ma zaswiedczenie o niekaralnosci z kraju w ktorym nigdy nie byl :-)
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI