Wymiana prawa jazdy a pobyt 6-miesięczny

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by Tartarus83 » 16 Sep 2018, 19:56 Wymiana prawa jazdy a pobyt 6-miesięczny

Witam,

Mam następujący problem, potrzebuję wymienić prawo jazdy na angielskie.Doczytałem się, że trzeba być w Anglii 6 miesięcy, żeby to móc zrobić.I teraz pytanie - w jaki sposó się to udowadnia?Fizycznie jestem tu dłużej, lae legalnie pracuję od zaledwie trzech miesięcy.Na jakiej podstawie oni sprawdzają, od kiedy tu sie jest?

Tartarus83
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 19 Aug 2018, 15:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Szwierzak » 14 Oct 2018, 15:07 Re: Wymiana prawa jazdy a pobyt 6-miesięczny

Pierwszy raz słyszę, że jest taki wymóg. Osobiście polecam ci wrzucić tę frazę w google:
when i can exchange driving licence after moving from abroad

Masa info na ten temat ale nic o 6 miesięcznym okresie kiedy nie możesz wymienić prawa jazdy. Generalnie jak masz prawko z PL to możesz go używać tak samo jak prawko z UK. Jest jednak kilka zalet posiadania prawa jazdy z UK. No i jak jesteś profesjonalnym kierowcą to łatwiej jest znaleźć robotę z prawkiem z UK.

Szwierzak
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 14 Oct 2018, 14:53
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 16 Oct 2018, 14:49 Re: Wymiana prawa jazdy a pobyt 6-miesięczny

Szwierzak wrote:Pierwszy raz słyszę, że jest taki wymóg. Osobiście polecam ci wrzucić tę frazę w google:
when i can exchange driving licence after moving from abroad

Masa info na ten temat ale nic o 6 miesięcznym okresie kiedy nie możesz wymienić prawa jazdy. Generalnie jak masz prawko z PL to możesz go używać tak samo jak prawko z UK. Jest jednak kilka zalet posiadania prawa jazdy z UK. No i jak jesteś profesjonalnym kierowcą to łatwiej jest znaleźć robotę z prawkiem z UK.


https://www.gov.uk/exchange-foreign-dri ... cence/y/no

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Szwierzak » 20 Oct 2018, 16:52 Re: Wymiana prawa jazdy a pobyt 6-miesięczny

"You can drive in Great Britain until you’re 70. If you’re 68 or over when you become resident, you can drive for 3 years.

After this time you must exchange your licence."

Nie wiem co miałeś na myśli wklejając ten link. Dalej nie moge nic znależć o 6 miesięcznym banie na wymiane prawka.

Szwierzak
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 14 Oct 2018, 14:53
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 20 Oct 2018, 17:06 Re: Wymiana prawa jazdy a pobyt 6-miesięczny

Szwierzak wrote:"You can drive in Great Britain until you’re 70. If you’re 68 or over when you become resident, you can drive for 3 years.

After this time you must exchange your licence."

Nie wiem co miałeś na myśli wklejając ten link. Dalej nie moge nic znależć o 6 miesięcznym banie na wymiane prawka.


Nie mozesz wymienic prawka jezeli nie jestes rezydentem, a rezydenture dostajesz po 6 miesiacach.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI