Mapy UK TomTom start 20

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by golla » 2 Aug 2016, 16:35 Mapy UK TomTom start 20

Hej,

czy wie ktoś jak wgrać mapę UK do TomToma? Może być na oddzielnej karcie. Mam TomToma start 20, ale ma jedynie 27 państw Europy centralnej.

A może ktoś chciałby mi wgrać?

A może ktoś by mi mógł pożyczyć nawigację chociaż na 1 dzień (23 sierpnia). Odbieram Mamę z Luton.

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 2 Aug 2016, 20:13 Re: Mapy UK TomTom start 20

Jeśli potrzebujesz nawigacji tylko na jeden raz,to ściągnij sobie na smartfona darmowa nawigacje. Jeździłem pól roku ciężarówka na darmowej naviw telefonie,nazywa sie Navigator.Polecam,nigdy mnie nie zawiodła.
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mirek2525 » 2 Aug 2016, 21:32 Re: Mapy UK TomTom start 20

nie da się wgrać map do nowych modeli tomtom chyba ze coś się zmieniło , możesz se wykupić na stronce tomtom-a full Europa £49.99 lub sprzedać i kupić z full Europą i life time update i traffic Ze starszych modeli polecam Go5000 lub Go500 Go 400 go50 go 40 sa tez wielkie jak tablety z 6 z przodu 6"

lub jest spoko TomTom na androida identyczny jak zwykły GPS w Google Play market jest, 30 mil dziennie za free jeździsz jak chcesz więcej wykupujesz apke i masz full gps wszystkie mapy jakie chcesz z trafikem Polecam

mirek2525
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 1 Apr 2015, 10:01
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 3 Aug 2016, 08:13 Re: Mapy UK TomTom start 20

Nie da sie? :/

Kupilismy z bratem mojej mamie tego tomtoma. Najważniejsze było, żeby miał oryginalne mapy i głównie polski dla niej a reszta taki gratis. Wiedziałam, że ma 27 państw. Ona mi go wysłała, żebym po nią przyjechała na lotnisko hahah a tu nie ma UK hahahaahahahah. HAHAHAH Mi się wydaje, że gdzieś w Polsce mam swojego gopro. Straszny badziew, zamulał jak... ale miałam Europę trochę bardziej europejską niż Łotwa i Litwa :P

Dodano: -- 3 sie 2016, 08:15 --

Mój smartphone nie daje rady z whatsappem wątpię, że da radę z navi. Mam starszy telefon do dzwonienia głównie. Spróbuję z tym Navigatorem. Dzięki.

Teraz na raz a tak w ogóle to będę musiała kupić. Po Birmie jeżdżę na czuja. Wcześniej autobusami więc kojarzę wiele miejsc i jakoś zawsze trafiam gdzie chcę, ale trzeba na wycieczki jakieś pojechać ;)

Może ktoś z Was będzie sprzedawał swoją starą navi to piszcie na priv.

Dodano: -- 3 sie 2016, 08:19 --

Hmm mam niby jakąś nawigację w telefonie (Mam SE mini pro sk17i). Może zadziała.

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 3 Aug 2016, 16:09 Re: Mapy UK TomTom start 20

Pisałaś, że odbierasz mamę z Luton, jeśli z lotniska to spokojnie poradzisz sobie bez nawigacji . Spisz sobie trasę do Luton na kartce z jakiej autostrady na jaką masz zjeżdżać i na których zjazdach (ewentualnie zaplanuj sobie trasę w gogle map i wydrukuj razem ze wszystkimi wskazówkami), a jak już będziesz przed Luton to na autostradzie pojawią się znaki, które Cię poprowadzą na lotnisko nie jest to jakaś skomplikowana trasa. Dasz radę bez nawigacji.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 3 Aug 2016, 21:57 Re: Mapy UK TomTom start 20

Wiesz co jest najtrudniejsze? Żeby trafić na autostradę ode mnie hahaahahah. Patrzyłam na google. Kawałek mam jechać jedną a potem drugą a oczywiście tymi uliczkami tutaj trafić... Samo lotnisko z autostrady to pikuś.

Mieszkam na zachodzie Birmy a mam się dostać na M1 na południowy wschód. [teraz mi pokazuje północny wschód i każe przebijać się przez całe miasto] Coś tam tą główną kojarzę, ale czy trafię to różnie może być. Ode mnie to w ogóle lepiej przez Solihull jechać i potem M42 i na M6 a nie przez środek miasta, ale tak google pokazuje. A M6 i M1 są płatne?

Tutaj u mnie do centrum znam uliczki już. Łączą mi się w głowie. Jak jadę jakąś nieznaną to zaraz coś znanego się pojawia i powstaje mapa w głowie, ale tam po drugiej stronie byłam tylko raz i to autobusem hahaha.

A byliście może tam? Są jakieś krótsze postoje w miarę normalnie płatne. Żeby nie było, że za godzinę skasują mnie 40 funtów :P

Dodano: -- 6 sie 2016, 13:14 --

Dokupiłam Europę Zachodnią do TomToma ale czytając komentarze na fb nie wiem czy nie wyrzuciłam 40 funtów w błoto. Myślałam, że płacę i pobieram mapę a tu "pending". Niektórzy na pobranie mapy czekali miesiąc. Jak każą mi czekać to zaraz napiszę skargę do odpowiedniej organizacji zajmującej się obroną praw klienta.

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by etiene8 » 7 Aug 2016, 17:59 Re: Mapy UK TomTom start 20

Zaplacilas ? Ja moge do pobrac za darmo to swojego.
Jakie masz auto ? Jezeli nowsze to po prostu wgraj nawigacje w samochod za 50 funtow ktos Ci to zrobic.

Masz iphone, czy cos z androidem ? Sprobuj BE ON ROAD - mi to dzialalo na samsungu galaxy s3.

etiene8
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 5 Jun 2016, 19:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 7 Aug 2016, 18:27 Re: Mapy UK TomTom start 20

Zaplacilam. Na moim tomtomie jest europa centralna i wschodnia. Dalam 200zl i mam dograna zachodnia (zalezy jakiego masz tomtoma i jaki pakiet; ja musialam dokupic). Na szczescie od razu moglam pobrac a niektorzy na pobranie mapy musza czekac nawet miesiac od platnosci. Moj telefon to malutki kieszonkowy z niewielkim ramem stary SE ;)

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 2 Sep 2016, 15:29 Re: Mapy UK TomTom start 20

Nie wiem do czego do doszło. Rozumiem że w przypadku jak Ci nawigacja wysiądzie albo się zawiesi na amen to koniec? Nie wiesz gdzies jesteś, nie wiesz w którą stronę jechać i nie trafisz?

Wybacz.. to nie jest jakaś krytyka, ale po prostu pytanie.
Sam korzystam z nawigacji już od dłuższego czasu, za starych dobrych czasów byłem testerem Automapy jeszcze na Windows CE i Windows Mobile. W samochodzie mam wbudowaną, w telefonie mam i GoogleMaps i Waze ale w schowku zawsze mam papierową mapę i nie wyobrażam sobie, że podróż z Birmingham do Luton może być niewykonalna bez lokalizacji GPS i map w postaci urządzenia nawigującego.

Niedawno szykowałem się do trasy Birmingham > Wrocław i mimo nawigacji, miałem podrukowaną rozpiskę którą autostradą, a którym zjadem i co na której autostradzie mam mijać i po której stronie. Samej rozpiski miałem 2 strony, napisałem sobie na spokojnie gdyby wszystko zawiodło (nie wiem. dwie nawigacje by padły, zgubiłbym mapę papierową a na wszystkich stacjach benzynowych okazałoby się że jednak nie da się mapy dokupić).

Kurcze nie wiem... Przeraża mnie myśl, że bez nawigacji ludzie nie potrafią się nigdzie dostać :(
Smuci, przeraża - sam nie wiem..

Stąd mówię, nie jest to krytyka, ale bardziej raczej zapytanie - czy faktycznie tak już dzisiaj jest że ludzie bez nawigacji nigdzie nie jeżdżą ?

Pozdrawiam serdecznie i naprawdę najmocniej przepraszam jeśli treść postu może mieć negatywny wydźwięk, jakoś nie mogę dzisiaj w słowa ubrać to co chcę wyrazić.
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI