Busy, transport osób do Polski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by b00g13 » 21 Jun 2016, 22:04 Busy, transport osób do Polski

Cześć,
Tak się złożyło, że mam tydzień wolny i mogę pojechać do Polski rodzinę odwiedzić. Nie planowałem, nie odłożyłem kasy, były inne wydatki. Sprawdziłem ceny biletów lotniczych i są w tym momencie poza moim zasięgiem.
Sprawdziłem ceny autobusu i popatrzyłem po busach - jedno i drugie jest tańsze w terminie, w którym muszę pojechać. Autobusem nie chcę, jechałem raz i tak jak do Polski jechało się powoli ale w miarę wygodnie, to powrotny podstawili nam taki, że przypomniał mi wakacje na mazurach w okolicach '95. Innymi słowy - nigdy więcej.
Więc busy; powinno być nieco szybciej niż autokarem, powinno być umiarkowanie wygodnie i, co najważniejsze, taniej niż samolotem. Problem jest niestety taki, że firm z busami jest około miliona i trudno jest znaleźć informacje o nich.
Czy ktoś z obecnych jechał kiedyś busem do Polski i ma doświadczenia, którymi może się podzielić, albo może firmę godną polecenia?
Dzięki,
B.

b00g13
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 22 Oct 2006, 11:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Jun 2016, 17:42 Re: Busy, transport osób do Polski

Busem do Polski? Nie wyobrażam sobie.. Jechałem na trasie Berlin->Szczecin i to była katastrofa.
Chyba, że będziesz miał komfort 3-4 ludzi w busie, a nie jak sardynki.

Poza tym nie jestem pewien, czy busy maja obowiązek posiadania tachografów, bo jak czasami widuje ich w Niemczech na autostradach, to jeżdżą tak, jakby nie mieli.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by nieznajoma227 » 22 Jun 2016, 22:07 Re: Busy, transport osób do Polski

Czesc, nie polecam podrozy do Polski busem poniewaz trwa ona bardzo dlugo. Moj syn jechal z Birmingham do Krakowa 36 godzin, poniewaz bus przewozi rowniez paczki. Moim zdaniem jezeli chcesz jechac droga ladowa to najszybciej z osoba prywatna - oglaszaja sie na bhm, dla porownania samochodem jechal taka sama odleglosc 24godziny.

nieznajoma227
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 22 Jun 2016, 21:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Kowal123 » 22 Jun 2016, 22:07 Re: Busy, transport osób do Polski

AdamBoltryk wrote:
Poza tym nie jestem pewien, czy busy maja obowiązek posiadania tachografów, bo jak czasami widuje ich w Niemczech na autostradach, to jeżdżą tak, jakby nie mieli.

Pozdrawiam



tachografy mają pojazdy powyżej 3,5 t - czyli busy nie

Kowal123
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 10 Nov 2014, 20:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by paaatyczek » 23 Jun 2016, 20:38 Re: Busy, transport osób do Polski

Siemanko dokladnie jak kolega pisał że firmy te biorą paczki i nigdy nie wiadomo kiedy będziesz na miejscu ale z własnego doświadczenia wiem ze podróż busem jest o wiele lepsza niż autokarem podróżowałem kilka razy busem i nigdy nie narzekałem plusem jest to ze nie trzeba nigdzie dojezdzac przyjada pod dom i pod domem cie wysadza polecam firmę PA wygodne busy dobry kontakt no i kierowcy zajebisci a to podstawa ja z ta firma jeździłem kilka razy i nigdy się nie zawiodlem w 100 % polecam jak masz jakieś pytania to wal pozdrawiam

paaatyczek
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 12 May 2015, 19:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 25 Jun 2016, 14:14 Re: Busy, transport osób do Polski

... napisał pierwszego posta właściciel busa.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by magdam151280 » 27 Jun 2016, 08:04 Re: Busy, transport osób do Polski

Już miałam zakładać watek na temat busów,moja mama ma jechać z Polski do Anglii tym razem nie samolotem a busem.
Autokarem jest wygodniej, jeździła kilka razy,ale Sindbad połączył się z Eurobusem i dowożą tylko do Londynu,
dalej trzeba się przesiadać na dworcu autobusowym na angielką linię.
Mama nie zna języka,musiałaby dźwigać bagaże na druga stronę ulicy do terminala odjazdy
więc pozostaje bus
dobre opinie Super Busy,ale nie jestem pewna
może kogoś polecicie?

magdam151280
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Mar 2013, 08:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Henrys » 27 Jun 2016, 11:37 Re: Busy, transport osób do Polski

Jak dla mnie w trakcie podróży oglądać świat zza okna to ciekawa sprawa. Lubię to. Ciekawe czy pociągi jeżdżą przez Eurotunel - może bym się skusił ;). Ja polecam przewozy autokarowe "Sindbad". Mają ponoć nawet punkty sprzedaży w centrum Birmingham. http://www.sindbad.pl/ Na facebooku znalazłem też usługi transportowe "Damian Andrzej Kurzawski" - niestety nie korzystałem jeszcze i nie wiem czy dalej działalność prowadzi. W polskich sklepach też się czasami zdarzają ogłoszenia różnych firm transportowych.

Henrys
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 15 Feb 2016, 06:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by magdam151280 » 27 Jun 2016, 11:46 Re: Busy, transport osób do Polski

Henrys wiem o Sindbadzie,właśnie pisałam że połączył się z Eurobusem i nie jadą już poza Londyn
pasażerowie muszą przejść do terminala odjazdów na angielską linię,ponoć nie ma info po polsku
mama nie zna języka,może ktoś by jej pomógł,ale bagaże by musiała taskać
takie to udogodnienie zrobili,a przecież autokarem jeżdżą ludzie w odwiedziny,nie koniecznie znający język
zmęczeni po kilkunastu godz jazdy mają jeszcze biegać i szukać autobusu który powiezie ich dalej

magdam151280
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Mar 2013, 08:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 27 Jun 2016, 17:18 Re: Busy, transport osób do Polski

magdam151280 Ja zawsze jezdziłem PoloniaTransport. Może oni wciąż mają rozwózke po UK, tak jak dawniej? Na ich stronie wciąż mają chyba ze 30 miast docelowych w UK i podobnie w PL.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by magdam151280 » 27 Jun 2016, 18:02 Re: Busy, transport osób do Polski

Dzięki AdamBoltryk :D właśnie napisałam do Polonii i mnie oświecili,że tylko nowe kursy Sindbada mają zmianę w Londynie na angielka linię, pozostałe są po staremu
Polonia właśnie współpracuje z Sindbadem
no i wygląda na to że mama będzie mogła przybyć autokarem,dłużej,ale wygodniej niż w busie :D

magdam151280
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Mar 2013, 08:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Henrys » 28 Jun 2016, 11:38 Re: Busy, transport osób do Polski

Zapomniałem - możesz też kolego wziąć ze sklepu pierwszego lepszego "Gońca" - tam na końcu oferuje się sporo firm przewozowych ludzi i rzeczy na trasach Polska-Anglia.

Henrys
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 15 Feb 2016, 06:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI