Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by nettmanek » 3 Oct 2015, 13:46 Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Witam serdecznie.

Niedługo wybieram się w pierwsza trasę anglia - polska samochodem i poszukuję informacji na temat:
1. Czy muszę mieć opony o tym samym bieżniku na kołach jednej osi?
2. Ile kosztuje średnio przejazd autostradami do Polski?
3. Ile trwa rejs promem z Dover do Dunkierki?
4. Czy we Francji wymagają alkomat w samochodzie? Tak słyszałem :)

Z góry dziękuję za odpowiedź. :grin:
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nokia41 » 3 Oct 2015, 14:40 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Hej
1 niby trzeba miec te same opony na osi ale jezdze od 10 lat I nigdy nie sprawdzili mnie
2 bham-szczecin autostrady darmowe
Bham-czestochowa placilem tylko w Polsce okolo 40zl
3 okolo 2godz

4 wg prawa trzeba miec we Francji ale tam jestes tylko chwilke I zaraz Holandia. Nigdy nie mialem I zero problemow.

nokia41
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 24 Sep 2007, 16:08
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 3 Oct 2015, 20:33 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

1. Lepiej mieć te same opony na osi, zwłaszcza Niemcy... jak dupną to jest nieciekawie.
2. Świecko - Warszawa - około 130 zł.
3. 2.5 godziny (zalezy od pogody)
4. Kup sobie na promie - zestaw alkomat i naklejki na lampy (lepiej miec na zas, chyba nie zbiedniejesz 10-15 funa)

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

wymagania są inne w każdym kraju. Jak chcesz mieć komplet to:
gaśnica, trójkąt, apteczka, alkomat, komplet zapasowych żarówek, kamizelki odblaskowe dla każdej osoby w samochodzie. GB na tyle jesli masz rejestrację bez flagi EU i niebieskiego paska, opony zimowe w zimie, letnie w lecie, wyłączona lokalizacja fotoradarów w nawigaji i telefonie.
Pewnie coś pominąłem ale wiekszośc na pewno jest :)
Szczegóły na pewno łatwo znajdziesz.
Alkomat się przydaje do zabawy :) zakupiłem sobie 250 ustników i testuje :D:D A możesz kupic jednorazowe (byle mieć dwa) za 1,5 czy 2 funty. Więc tragedii nie ma.
A przynajmniej nikt sie nie doczepi.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by VA » 3 Oct 2015, 22:12 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Jadąc w lecie przez Niemcy - sandałki z piętą :P Nawet kiedyś takowe miałem, ale jeden został gdzieś na Glyderze :606:
Ostatni się dowiedziałem, że we Francji nie wolno jeździć na tempomacie :shock:
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 4 Oct 2015, 08:15 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

VA wrote:Jadąc w lecie przez Niemcy - sandałki z piętą :P Nawet kiedyś takowe miałem, ale jeden został gdzieś na Glyderze :606:
Ostatni się dowiedziałem, że we Francji nie wolno jeździć na tempomacie :shock:


Jak dobrze pamietam, a sklamac nie chce masz chyba tylko 60 km Francji, takze ledwo ''pierdniesz'' i bedzie po. Normalnie jaja z tym tempomatem jesli to jest faktycznie prawda...

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 4 Oct 2015, 17:06 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Wszystko jest w sieci :)

Np:
http://www.rac.co.uk/travel/driving-abr ... ies/france

Nie wierz w bajki ktore niektorzy wypisuja.

Co do opon to wg prawa ue jesli w kraju pochodzenia auta nie sa wymagane na tej samej osi identyczne to nie maja prawa sie przyczepic.

Zamiast promu proponuje pociag - duzo szybciej i wygodnej ( na promie nie dosc ze ciasno to jeszcze wielu "cfaniakow" rozklada sie na sofah jak krolowie, dzieciaki biegaja i krzycza a tipsiary pozwalaja im na wszystko...

Bramki od swiecka do wawy okolo 100 zl.

Wg mnie najlepiej wyjechac z uk w piatek wieczorem- wtedy nie trafisz na korki w europie. Trasa calais-lublin w 14h zrobilem w tym roku ale udalo mi sie trafic praktycznie idealnie na brak jakiegokolwiek wzmozonego ruchu i bez korkow.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 4 Oct 2015, 19:14 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

rmazurek wrote:Wszystko jest w sieci :)

Np:
http://www.rac.co.uk/travel/driving-abr ... ies/france

Nie wierz w bajki ktore niektorzy wypisuja.

Co do opon to wg prawa ue jesli w kraju pochodzenia auta nie sa wymagane na tej samej osi identyczne to nie maja prawa sie przyczepic.

Zamiast promu proponuje pociag - duzo szybciej i wygodnej ( na promie nie dosc ze ciasno to jeszcze wielu "cfaniakow" rozklada sie na sofah jak krolowie, dzieciaki biegaja i krzycza a tipsiary pozwalaja im na wszystko...

Bramki od swiecka do wawy okolo 100 zl.

Wg mnie najlepiej wyjechac z uk w piatek wieczorem- wtedy nie trafisz na korki w europie. Trasa calais-lublin w 14h zrobilem w tym roku ale udalo mi sie trafic praktycznie idealnie na brak jakiegokolwiek wzmozonego ruchu i bez korkow.



Pociąg, może i szybciej, ale drożej (czasem x2 jak bilet promem ale o tym nie wspomniane...)
To w sumie nawet można podróżować w Europie (szczególnie niemcy) na oponach letnich, bo przecież w Anglii nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe ta ? :)
Bajki - bajkami.
Chyba się przewertowało nie te "internety" co trzeba. :)

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 4 Oct 2015, 20:30 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Przepisy wyraznie mowia ze auto ma byc przystosowane do warunkow panujacych. Nie ma konkretnej daty od kiedy do kiedy.


The statutory provisions on the obligation to fit winter tyres In Germany were updated in 2010. There is now a so-called ‘situational winter tyre obligation’.

This means that the obligation to run a vehicle on winter tyres does not apply with reference to a particular date, but instead depends on the weather conditions.

The winter tyre obligation applies in winter conditions including ice and black ice, frost, snow and slush.

In such weather conditions only tyres which have the sign ‘M + S’ (mud and snow tyres) on the side wall may be used. Winter tyres and all-season tyres with this symbol are acceptable. Many of these tyres also display a symbol of a three-peaked mountain with an inset snow flake.


Kilka lat temu jezdzilem tez w zimie nie polecam jazdy na letnich - widzialem kilka nieprzyjemnych sytuacji.

Pociag wcale nie musi byc taki drogi -trzeba wiedziec jak rezerwowac :)
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by TroyaN » 5 Oct 2015, 05:41 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Ja jechalem do PL okolo miesiaca temu.

1. Opony. W UK nie masz obowiazku posiadania opon z takim samym bieznikiem na jednej osi. Skoro auto jest zarejestrowane w UK to obchodzi Cie to jak jest w UK a nie gdzies indziej.
2. Wyposazenie: Gasnica, apteczka, zestaw zarowek, kamizelka odblaskowa, ALKOMAT (no tak, koledzy pisza ze Francja to raptem 60 km wiec bez sensu, niezle podejscie zwlaszcza ze alkomat kosztuje 3 funty wiec gratuluje myslenia), naklejka GB (moze byc magnetyczna wtedy nie trzeba zrywac po powrocie)
3. Oplaty w PL zalezne sa od tego gdzie jedziesz. Ja jadac w strone mazur zaplacilem cos ponad 100 pln. Przy czym zauwazylem ze "autostrada" jada w 90% angliki :)
4. Co promu to polecam wbic sie od razu do restauracji na gornym pokladzie (nie na srodku). Zawsze jest tam mniej ludzi i wolne miejsca.

Co wazniejsze przed wyjazdem:
1. Wlacz roaming (jesli masz wylaczony).
2. Poinformuj bank ze wyjezdzasz (nie wszystkie karty beda chodzily za granica jesli nie poinformujesz banku).
3. Sprawdz plyny eksplatacyjne, opony, zapasowke, podnosnik itp.

Pozdrawiam
User avatar
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Joined: 2 May 2014, 11:26
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 5 Oct 2015, 06:50 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Kalendarzowy okres zimowy w Niemczech oznacza obowiązek założenia opon zimowych. A dla wtajemniczonych to temperatura poniżej 7° C jest taka umowna granicą dla zimowek.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 5 Oct 2015, 07:10

Śmieszą mnie Ci ktorzy twierdzą że jak auto jest zarejestrowane w UK to nie musisz dostosowywać się do prawa na
drogach w kraju w którym się poruszasz... Pomyślcie zanim coś napiszecie
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by TroyaN » 5 Oct 2015, 09:42 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Alzak to wszystko co potrafisz napisac?

Moze tak rozwiniesz swoj wpis? Czy tylko nabijasz posty?

Sa rzeczy, ktore nalezy przystosowac w aucie do przemieszczania sie miedzy panstwami i sa rzeczy, ktorych nie trzeba.
Co trzeba: Przystosowac lampy do ruchu prawostronnego (w UK obowiazuje ruch lewostronny a co za tym idzie doswietlana jest lewa strona drogi tzw. pobocze). Jesli nie przystosujemy lamp do ruchu prawostronnego bedziemy oslepiac samochody jadace z przeciwnego kierunku ruchu.
Czego nie trzeba: Opony. Moga byc 4 roznie i nic to nie bedzie przeszkadzac nikomu w innych krajach.
User avatar
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Joined: 2 May 2014, 11:26
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 5 Oct 2015, 09:56

A kto Ci powiedział że nie trzeba opon? Ktoś komu się udało przejechać 3-4 razy bez zatrzymania?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

No wiedziałem, że o czym ś zapomniałem - właśnie wspomniane naklejki na lampy...
Tak a propos czy ktoś wie czym - bez uszkodzenia plastikowego klosza lampy - zmyć resztki kleju :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI