Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
jak już pisałam Ci Pan Artur z rozmowy wyrozumiały koleś a książki najlepiej zakup z firmy Emano ja z takich korzystam i są bardzo dobre nie odsprzedam Ci bo się jeszcze uczę, a oto kilka przydatnych stronek:
http://www.prawojazdyuk.com/
http://www.********/jak-uzyskac-praw ... obowe.html
http://www.mojawyspa.co.uk/prawojazdy?u ... rpnia_2009
http://www.dft.gov.uk/dvla/onlineservic ... spx?ext=dg
powinno ci wystarczyć a co do wypowiedzi AGG że się nic nie zmieniło to się myli bo od 28.09.2009 weszło Studium Przypadku. Powodzenia w nauce

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Age: 44
Joined: 28 Dec 2007, 20:47
Location: Birmingham/Castle Vale
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ancia28, dziękuję Ci za info, a mam jeszcze pytanie czy ten Pan Artur ma specjalne auto do nauki czyli dodatkową kierownice itd by mieć nade mną kontrolę ?
No i chciałabym wiedziec jak wygląda to wszystko od podstaw czyli najpierw wysyłam wniosek D1 do DVLA o prawojazdy tymczasowe , kupuję w tym czasie materiały do nauki teorii i sie uczę, dostaję prawojazdy i rozpoczynam naukę jazdy z instruktorem , kiedy czuję się gotowa do przystąpienia do egzaminu to gdzie mam sie zgłosić i w jaki sposob? ile sie czeka ile płaci ?
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 17 Feb 2010, 23:09 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

malaroksi jak juz "obkujesz" sie z teorii bukujesz sobie egzamin przez neta w wybranym przez siebie osrodku (ja czekalam 2 tygodnie). jak bedziesz juz gotowa na egz praktyczny, instruktor da Ci swoj nr ID i zabukujesz egzamin rowniez przez neta w osrodku jaki Ci odpowiada (ja czekalam 6 tygodni).
https://www.theorytest.net/book-your-th ... 4wod0QPQVw
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Mo ... /DG_066356
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Le ... DG_4022530
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg, dzięki wielkie o to mi chodziło :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Hej malaroksi tak jak agg ci napisała tak to wygląda mogę ci tylko dodać że za prawko tymczasowe zapłacisz 50 funtów za teorie 31 funtów a praktyki jeszcze nie bukowałam ale chyba 60 funtów.Pan Artur ma auto nissana micre i jest przystosowane jak prawdziwe auto instruktora do jazdy. Jeśli jesteś "noga" z jazdy to musisz wziąć dużo lekcji to też jest opcja że może cię uczyć prywatna osoba np. chłopak czy kto tak ze znajomych na swoim aucie, musisz tylko nakleić literkę L którą zakupisz choćby w funciaku no i musi ta osoba cię dodać do ubezpieczenia i musi mieć 21lat i 3 lata prawko i możesz śmigać zawsze to wyjdzie taniej mnie bynajmniej tak chłopak uczy.Powodzenia

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Age: 44
Joined: 28 Dec 2007, 20:47
Location: Birmingham/Castle Vale
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ancia28, no rozważam jednak taką opcje że moj nauczy mnie pod domem spuszczać noge ze sprzęgła bo ja mam nogi jak z żelaza i nie potrafię zkoordynować ruchów albo naciskam albo spuszczam dwie nogi naraz :) szkoda płacić komuś za to by ze mną stał w miejscu i mnie bił po kolanach i prosił bym się wreście skupiła i ruszyła :) No ale jak opanuję już ruszanie do przodu wtedy wezmę 25 lekcji po mieście, mam nadzieje że to wystarczy bym załapała chociaż trochę i po tym kupię sobie jakieś małe autko i mój będzie mnie uczył na jakichś parkingach parkowania i różnych manewrów tylko pytanie brzmi czy to auto ma być ubezpieczone na mojego a ja dopisana czy na odwrot no i jakie koszty mogą być ubezpieczenia dla laików świerzaków? Teraz płacimy 38f ...
No i kiedy poczuję się gotowa wezmę jeszcze z 4h by instruktor mnie mógł ocenić wytknąć błedy itd...
Ancia28, a tobie jak idzie? Jesteś odważnym uczniem czy takim trzęsi tyłkiem jak ja? Ile już wyjeździłaś czujesz sie na siłach by zdawać praktyke? Ciężko się prowadzi samochód? Jak się ubezpieczyliście i gdzie?
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Malaroksi a więc tak każde jakiekolwiek auto musi być ubezpieczone na osobę która cię będzie uczyć i tak osoba dodaje ciebie do ubezpieczenia jako osoba z provisional driving licence posiadane np. mniej niż rok.
My ubezpieczyliśmy auto w Zurich Connect i tam nam naprawdę wyszło bardzo tanio i po dodaniu mnie wyszło nam o 35 funtów w skali roku mniej niż jak by mój chłopak był sam ubezpieczony a firmy ubezpieczeniowej najlepiej szukać poprzez wyszukiwarki:
https://quotes.tescocompare.com/CactusM ... etails.jsp
http://www.moneysupermarket.com/car-ins ... rce=MSSEMS
wypełniasz wszystko i wybierasz najtańszą i najlepszą dla was ofertę my tak zrobiliśmy potem jak juz będziesz miała prawo jazdy już te full to dobrą i tanią ubezpieczalnia dla nowych kierowców jest firma:
http://www.quinn-direct.com/
A co do jazdy to chyba tak jak ty jestem cienka w te klocki no ale kiedyś trzeba je zrobić te prawko.
A co do nauki to najpierw zaczęłam się uczyć teorii czyli książki testy i tak dalej, powiem ci tak masakra z tymi pytaniami a hazard perception czyli zagrożenia na drodze na początku porażka. W ogóle na początku jak się uczyłam to nie widziałam żadnych zagrożeń a jak już coś to w skali 1 do 5 punktów zawsze 1 to max no ale z czasem mi zaczęło wychodzić teraz to się już śmieje z tego jak se przypomnę moje początki. No a zaczęłam się uczyć od października a w poniedziałek mam egzamin teoretyczny no i mam nadzieję że dobrze będzie bo potem zaczynam jazdę na parkingu. Na początek planuje nauczyć się trochę ruszania, parkowania potem trochę po mieście no i pójdę na kilka godzin do instruktora angielskiego (zawsze to tańszy) a jak go nie za kumam to wybiorę polaka na kilka godzin no i jakoś to będzie.
Powodzenia ci życzę i wytrwałości

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Age: 44
Joined: 28 Dec 2007, 20:47
Location: Birmingham/Castle Vale
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ancia28, fajnie dzieki za odpowiedz. Hmm a angielski instruktor ile bierze za h? może bym jednak spróbowała bartsun pisałał że w brew pozorom wcale nie jest trudno sie dogadac z angolem no a ja w sumie dużo rozumię no i po pijanemu pewnie bym nie jednego zagadała po angielsku( tylko że ja nie pije od 3 lat :smile: ) a na koniec bym sobie wzieła te pare lekcji u Polaka :roll:
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

angielski instruktor bierze około 56 funtów za 5 lekcji to około 11 funtów za godz to spoko a polak 22 funty za pierwsze 10 godzin każde następne po 20 funtów.Ja ci powiem tak na początku chciałam u Polaka bo nie kumata jestem z prawa jazdy i tak dalej ale jak się pouczyłam teorii i podpatrzyłam angielskie słówka to jest dobrze i angielski komunikatywny to stwierdziłam że powinnam dać rade tym bardziej że na początku podstaw mnie nauczy mój chłopak to tylko pod koniec wezmę kilka godz to powinno się dać radę chyba że będzie ciężko to tylko pod koniec tak jak piszesz wziąć sobie kilka godz u Polaka i tyle, najpierw poczytaj se testy to później będzie łatwiej zobaczysz

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Age: 44
Joined: 28 Dec 2007, 20:47
Location: Birmingham/Castle Vale
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ancia28 wrote:a więc tak każde jakiekolwiek auto musi być ubezpieczone na osobę która cię będzie uczyć i tak osoba dodaje ciebie do ubezpieczenia



nie do konca, moze to tez byc w druga strone. czyli uczaca ma swoj samochod a chlopak/nauczyciel dopisany do ubezpieczenia. L-ka na klacie i plecach i jazda :)


pozdro
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

no albo i w tą stronę

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Age: 44
Joined: 28 Dec 2007, 20:47
Location: Birmingham/Castle Vale
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

jak się wysyła wniosek na te tymczasowe prawo jazdy? Ja dziś byłam na poczcie zrobiłam zdjecie przykleiłam do wniosku wypełniłam dałam paszport chce płacić a kobieta mówi że się nic nie płaci i paszportu tez nie moze sprawdzić :roll: mowię że chce wysłać na pierwsze prawko i pisze że może być paszport i płatne 50 funtow kobieta popatrzyła na katrke i powiedziała ze nie - nic sie nie płaci... Wzieła zakleiła wszystko w kopercie i powiedziała ze pojdzie to monitorowana przesyłką za 1.40. No spoko ale pewnie mi to odeślą spowrotem bo nie zapłaciłam no i nie wiem o co chodziło że ona tego paszportu nie moze mi sprawdzić... Powiedzcie jak to sie wysyła?
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 20 Feb 2010, 00:19 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

malaroksi ja pikole...
ja normalnie kupilam na poczcie postal orders, wsadzilam do koperty razem z paszportem i poszlo special delivery.
czasami to takie konowaly tam siedza... :roll: kolezanka poszla wyslac i wiecie co?? kolo skasowal ja wiecej, bo.... miala polski paszport "a za to wiecej sie placi" :-D najlepsze to, ze nawet skargi nie mogla zlozyc bo na paragonie ta kwota nie widniala, normalnie ja "wydymal" na kase :roll: no ale jej wina, ze dala sie nabrac :-P
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

ja podjechałam do dvla i tam opłaciłam wszystko na miejscu bez problemu aby nie mieć problemów takich na poczcie jak ty czy AGG

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Age: 44
Joined: 28 Dec 2007, 20:47
Location: Birmingham/Castle Vale
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

:twisted: no tak a Ja jak zwykle muszę mieć z przeszkodami :sad: ale to mnie nie znięchęci :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI