Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by agg » 25 Feb 2009, 07:55 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

no wlasnie, napiszcie jakie "bledy" popelniliscie i zdaliscie :?: ja jestem straszny nerwus i na pewno zapomne o oddychaniu :roll: hehe stres mnie zje :-|
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg wrote:no wlasnie, napiszcie jakie "bledy" popelniliscie i zdaliscie :?: ja jestem straszny nerwus i na pewno zapomne o oddychaniu :roll: hehe stres mnie zje :-|


Agg mi egzaminator co chwile przypominal o oddychaniu, bo bylam tak zestresowana ze lepiej nie gadac, a egzaminator to byl wspanialy czlowiek, podchodzil spokojnie i byl bardzo mily. Ja mialam takie bledy jak np nie popatrzenie w lusterko, bo trzeba sie patrzec odwracajac glowe tak zeby egzaminator widzial a nie tak jak to sie normalnie robi czyli zerka i przy zatoczce walnelam w kraweznik ale lekko i oczywiscie moglam poprawic manewr bo masz do tego prawo, a noga na sprzegle tak mi sie trzesla ze egzaminator nie wytrzymal i sie smial. Pamietaj tez o prawidlowej zmianie biegow i ich redukcji w razie potrzeby bo to tez jest brane pod uwage. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 13 Mar 2009, 19:37 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

nikt wiecej nie zdawal?
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Ja zdawalem i zdalem ... postaram sie napisac ( kiedy tylko znajde troche wolnego czasu) jak to wszystko przebiega, jak wyglada i mniej-wiecej podam ile kosztuje luksus zdania egzaminow na prawojazdy w UK :)
Cos na szybko do powyzszych pytan:
Bledow mozna zrobic 15 "drugorzednych" ( nie wiecej niz 3 identyczne )
Ja na samym poczatku zawadzilem o kraweznik przy zatrzymywaniu pojazdu na poboczu.. musialem powtorzyc pozniej ten manewr - i finalnie zdalem.
Moje czeste bledy podczas nauki i tez na egzaminach:
1} spogladanie w lusterka np. podczas ruszania w korku czy przy zmianie swiatel
2} spogladanie przez prawe ramie :
- przed rozpoczeciem skretu kierownicy przy kopercie
- przed skretem kierownicy przy wycofywaniu w boczna

Ogolnie wszystko odbywa sie w przyjaznej atmosferze w stylu angielskim "take it easy" - ale w moim wypadku to moze byc dosc subiektywne bo 2 razy zdawalem i za kazdym razem egzaminatorami byly kobiety :P

Ja mam pytanie do swierzakow bez znizek na ubezpieczenia w UK .. jak ktos wie jak taniej wychaczyc ubezpieczenie (rady porady) to niech sie odezwiej na PW albo na GG ;)
To co cię kusi czego ci potrzeba
Zludne bezpieczenstwo, pigulka szczescia
Ja z dnia na dzien nabieram pewności
Nie ma szczescia bez odrobiny szalenstwa!!!
User avatar
Bernii
Rozeznany
 
 
Posts: 250
Age: 40
Joined: 16 May 2007, 09:09
Location: Rzeszow/Birmingham
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Bernii, a zczego przygotowywales sie do testow, miales emano czy uczyles sie po angielsku?
Pozdrawiam :smile:

miko
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 17 Mar 2009, 09:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

jak mozecie to przeslijcie mi na priv namiary instruktorow/szkol jazdy sprawdzonych i dobrych

dzieki, bart
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 23 Mar 2009, 22:41 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

wejdz na strone www.andy1st.co.uk tam masz numer
. z jakiejs jestes dzielnicy? to moze bede mogla Ci podac namiar na swojego.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Jesli ktos ma podreczniki Emano lub tez plyte Hazard Perception albo caly zestaw, chetnie odkupie. Mam zamiar zdawac tutaj (UK) prawko i jak narazie jezdze na povisional licence ze znajomym ktory dodal mnie do swojego ubezpieczenia za co oczywiscie place ja oraz dorzucam Mu pare funtow za kazda lekcje. Za provisional licence zaplacilem 50Ł i od momentu wyslania dokumentow czekalem niecaly tydzien zeby mi to przyslali. Wasze wypowiedzi sa bardzo pomocne. Poprosze wiecej:) Pozdrawiam wszystkich.

DeeJayFire
Początkujący
 
 
Posts: 13
Age: 43
Joined: 1 May 2008, 08:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

W koncu odnalazlam ten watek :roll: wiec skopiuje to co juz napisalam

ZDAŁAM ZDAŁAM ZDAŁAM!!! ALE SIE CIESZE :grin:
balam sie bardzo, ale chyba bardziej tego, ze nie wiem co mnie czeka niz samej jazdy. w glebi duszy wierzylam, ze zdam za pierwszym razem :wink:
noworoczny cel osiagniety i to ze swietnym wynikiem, zarowno teoretyczny jak i praktyczny :-D
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Gratulacje za zdany egzamin. Ja potrzebuje jedynie juz plyte z "hazard perception" bo w sumie reszte mam i przydalyby mi sie jakies dobre namiary na polskich instruktorow jazdy w Birmingham. jesli ktos takowe posiada prosze pisac Love_Fire@poczta.onet.pl. A tu jest link do przykladowych testow PO POLSKU: http://rapidshare.com/files/217725948/Polskie_Testy_Na_Angielskie_Prawko.rar Kolezanko z postu wyzej napisz prosze jak to mniej wiecej wygladalo, bedziemy mogli sie jakos w miare przygotowac. pozdrawiam.

DeeJayFire
Początkujący
 
 
Posts: 13
Age: 43
Joined: 1 May 2008, 08:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

No i kupilam emano, juz sie ucze pilnie, chociaz pogoda ostatnio nie ulatwia mi zadania. Ale co zrobic, powiedzialo sie A trzeba teraz powiedziec B. Powodzenia dla wszystkich ktorzy tez zakuwaja na prawko :mrgreen:

miko
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 17 Mar 2009, 09:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ktos moze napisac czy osoba ktora sie uczy a potem podchodzi do egzaminu, ma swoj samochod i ubezpieczenie na siebie musi dopisywac osobe ktora ja uczy do ubezpieczenia? wiem ze jak kursant jezdzi czyims samochodem to wlasciciel dopisuje kursanta ale czy wymagane jest dla kursanta ktory ma swoj samochod ubezpieczony na siebie aby dopisal "instruktora"??

z gory dzieki za odpowiedz
pozdrawiam
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Hej, chcę się przełamać i w końcu zacząć naukę jazdy ale....
Potrzebuję polskojęzycznego instruktora mega wyruzomiałego, spokojnego, ktory nie bedzie na mnie krzyczał jeżeli na 30 lekcji wciąż nie bede umiała puścić sprzęgła by mi auto nie zgasło... Dodam że jestem lewa strasznie boje się i ciężko mi nauka wchodzi :) No i potrzebuję materiały do nauki(czy ma ktoś coś odsprzedać lub nazwe jakie kupić) namiary na jakiś dobry ośrodek nauki i wogóle od czego mam zacząć? Posty dosyć stare na ten temat może ktoś jest na bieżąco?Jakie koszty? Co na początek należy zrobić by wogóle zacząć nauke itd...
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 16 Feb 2010, 19:09 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

malaroksi to nic, ze posty stare nic sie w tej kwesti nie zmienilo ;)
napisze na priv ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg, super, dzięki czekam na priva :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI