Czy Anglia jest dobrym miejscem do emigracji?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by Młody » 3 Jun 2014, 19:26 Czy Anglia jest dobrym miejscem do emigracji?

Przyszła Mi mała refleksja na temat polityki i spraw związanych z emigracją. Zastanawiam się czy Anglia jako miejsce do emigracji jest ciągle atrakcyjna dla osób mieszkających jak i myslących nad emigracją tutaj. Fakt mając cel i samozaparcie można do czegoś dojść.
Ostatnio rozmawiałem z osobami którzy mieszkają w skandynawii i niemczech i tam jakoś nie widać takiej nagonki na emigrantów "jeszcze". Mam nadzieję że po wyborach tych i przyszłych minie ta cała dyskusja. Fakt trochę zmian odnośnie zasiłków zostało poczynionych, a coś tam znowu myślą nad kolejnymi znmianami i utrudnieniami.
Czy uważacie że pomimo całej tej dyskusji i ograniczeń itd. nadal są większe szanse niż w innych krajach europy zachodniej?

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Jeśli na temat emigracji patrzysz przez pryzmat zasiłków, to nie mam komentarza.

Wszystko zależy od tego co oczekujesz i na co się decydujesz (przyjechać-zarobić-wrócić czy też przenieść się i żyć tutaj).

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 4 Jun 2014, 06:29

Gdybym mógł cofnąć czas o 10lat to zaczalbym intensywnie uczyc sie niemieckiego i wyjechał do Niemiec. Moim zdaniem jest to "normalniejszy" bardziej "poukladany"kraj. Klimat taki jak w Pl i blizej do ojczyzny.
Gdybym byl zdecydowany na wyjazd, zarobek i powrót to wybralbym Norwegie.
Z ciekawostek, obliczylem ze w norwegii robiac to co robie tutaj przez 8 lat zarobilbym na emeryture tyle ile tutaj dostane po 40latach pracy, cale 120funow na tydzień.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

To ogólne rozważania na temat emigracji no i oczywiście pod kontem sytuacji w Anglii oraz polityki obecnej. Mam nadzieję że to tylko tymczasowe negatywne nastawienie do emigrantów. Dzięki nim PKB Anglii rośnie, a anglicy by nie poszi do większości prac.
Nie chodzi mi też o zasiłki a temat jest o całej tej sytuacji panującej teraz.

Dodano: -- 4 cze 2014, o 08:05 --

Tak dostałbyś 120 funtów na tydzień ale z tego co czytałem kiedyś to jest też sporo różnego dofinansowania róznego rodzaju. Jakie ilości i na co to nie jestem w stanie napisać teraz.


Thomas wrote:Gdybym mógł cofnąć czas o 10lat to zaczalbym intensywnie uczyc sie niemieckiego i wyjechał do Niemiec. Moim zdaniem jest to "normalniejszy" bardziej "poukladany"kraj. Klimat taki jak w Pl i blizej do ojczyzny.
Gdybym byl zdecydowany na wyjazd, zarobek i powrót to wybralbym Norwegie.
Z ciekawostek, obliczylem ze w norwegii robiac to co robie tutaj przez 8 lat zarobilbym na emeryture tyle ile tutaj dostane po 40latach pracy, cale 120funow na tydzień.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 4 Jun 2014, 08:26

Kiedy masz emeryture "full stemp" i masz swoja nieruchomość w której mieszkasz to przysluguje ci conajwyzej free bus pass i free prescription i fuel allowance 300f. No chyba ze jestes lumpem ktory za wiele nie pracował mieszka i mieszkal w council house wowczas dostajesz taka sama emeryture jak w powyższym przypadku plus dodatek do emerytury, darmowy council tax...
Kiedys jeszcze byly tzw. Serbs za wyzsze skladki i mogłeś dobić z nimi do 165funtow na tydzień (podstawowa to 110f)
Rząd jednak uznał ze niezależnie czy ciezko pracujesz czy siedzisz cale zycie na garnuszku Elki dostaniesz zawsze tyle samo 135.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 4 Jun 2014, 11:01 Re:

Thomas wrote:Rząd jednak uznał ze niezależnie czy ciezko pracujesz czy siedzisz cale zycie na garnuszku Elki dostaniesz zawsze tyle samo 135.



Nie zgadzam się:

Pension Credit – what is the rate?

If you are a pensioner in the tax year 2014/2015, Pension Credit could top up your weekly income to a guaranteed minimum of:

£148.35 if you are single
£226.50 if you have a spouse or partner

Dodano: -- 4 cze 2014, 11:04 --

Thomas wrote: No chyba ze jestes lumpem ktory za wiele nie pracował mieszka i mieszkal w council house wowczas dostajesz taka sama emeryture jak w powyższym przypadku plus dodatek do emerytury, darmowy council tax...
Tapatalka


Również się nie zgadzam, council tax jest zależny od twoich dochodów , a nie od tego czy jeteś lumpem...i ile w życiu pracowałeś też nie ma wpływu...

You should be able to get a 100 % off if:
- you are 65 or over and have a weekly income of less than £157.90 (single)

£236.80 (couple)

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Młody » 4 Jun 2014, 11:24 Re:

Tak już nawiązując do emerytury jak już została poruszona to w Norwegii za 8lat pracy przy około minimalnym zarobku dostanie się emeryturę podstawową i dodatkową w wysokości przeliczjąc z koron około 340 f na miesiąc. Ktoś kto pracował od 2007 roku do teraz.

Thomas wrote:Gdybym mógł cofnąć czas o 10lat to zaczalbym intensywnie uczyc sie niemieckiego i wyjechał do Niemiec. Moim zdaniem jest to "normalniejszy" bardziej "poukladany"kraj. Klimat taki jak w Pl i blizej do ojczyzny.
Gdybym byl zdecydowany na wyjazd, zarobek i powrót to wybralbym Norwegie.
Z ciekawostek, obliczylem ze w norwegii robiac to co robie tutaj przez 8 lat zarobilbym na emeryture tyle ile tutaj dostane po 40latach pracy, cale 120funow na tydzień.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Dodano: -- 4 cze 2014, o 11:30 --

Jeżeli nawiązując do angielskiej emerytury to chyba całkiem ok wygląda ta kwota £148.35 if you are single
£226.50 if you have a spouse or partner. Jeżeli taka jest minimalna gwarantowana, tylko ile trzeba lat przepracować nasuwa się myśl. 10 można i podwyższą do tej kwoty?

por.Borewicz wrote:
Thomas wrote:Rząd jednak uznał ze niezależnie czy ciezko pracujesz czy siedzisz cale zycie na garnuszku Elki dostaniesz zawsze tyle samo 135.



Nie zgadzam się:

Pension Credit – what is the rate?

If you are a pensioner in the tax year 2014/2015, Pension Credit could top up your weekly income to a guaranteed minimum of:

£148.35 if you are single
£226.50 if you have a spouse or partner

Dodano: -- 4 cze 2014, 11:04 --

Thomas wrote: No chyba ze jestes lumpem ktory za wiele nie pracował mieszka i mieszkal w council house wowczas dostajesz taka sama emeryture jak w powyższym przypadku plus dodatek do emerytury, darmowy council tax...
Tapatalka


Również się nie zgadzam, council tax jest zależny od twoich dochodów , a nie od tego czy jeteś lumpem...i ile w życiu pracowałeś też nie ma wpływu...

You should be able to get a 100 % off if:
- you are 65 or over and have a weekly income of less than £157.90 (single)

£236.80 (couple)


Dodano: -- 4 cze 2014, o 11:38 --

Najważniejsze aby byśmy docenieni tutaj jako emigranci, a nie jechali po nas w sondażach wyborczych. To właśnie powoduje i nasuwa się pytanie do osób co mieszkają lub chcą przyjechać tak jak wyżej w poście.
Czy Anglia jest nadal dobrym miejscem do osiedlenie się na stałe albo nie.
Osoby co mieszkają napewno mają wyrobioną swoją opinię na ten temat.

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 4 Jun 2014, 11:41

No dobrze ale w przypadku lumpa dzieki niskim przychodom bedzie dostawal zapomoge do wynajmowanej nieruchomosci lub caucila.
Osoba ktora bedzie miala jeszcze kredyt do splaty dostanie guzik...moja kobieta pracuje z babka która ma 73 na kartu bo placi nadal mortgage i nie byloby jej stac zyc za emeryture.
Druga sprawa lump dostanie 148.35 i zalapie sie na darmowy coucil tax a osoba ciezko pracujaca z serbsami wystarczy ze bedzie miala 10f wiecej i dupa musi placic coucil tax czyli defakto jest w gorszej pozycji.

Apropo norwegii. Ja liczylem ile ja bym zarobil w moim zawodzie opierajac sie na stawkach jakie maja moi znajomi.
A i w norwegii nie ma minialnej pensji jest tylko minimalna emerytura.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Nawiązując do Emerytury to fakt mała wychodzi różnica czy ktoś pracował długo lub nie.
Po 30 latach wyjdzie 500 f emerytury a w Norwegii 1200f po przeliczeniu, ale koszty życia będą podobne bo w Norwegii jest drożej.
Różnica widoczna jest jak ktoś zdecyduje się na powrót do polski na starość i wiadomo że 500f a 1200f daje sporą różnicę: i to od minimalnej stawki, a jak ktoś ma dobrą pracę może naskrobie więcej.

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI